VELKÝ KŠEFT JMÉNEM GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

2. března 2009 v 14:54 | PAVEL PŘEUČIL |  POLITIKA
Proti neustále omílaným lžím rádoby ekologů, o hrůzách, které čekají naši planetu v souvislosti s globálním oteplováním, jsem se vyjadřoval na nejrůznějších fórech již několikrát, ale na tomto blogu o něm píši poprvé. Za celým tím popraskem není nic jiného, než velké peníze a co je na tom nejhorší, jsou to peníze nás všech. Částky, které státy dávají na boj proti jakémusi skleníkovému efektu neustále bobtnají a na celém tom humbuku si mastí kapsy celé masy příživníků.

Proč jsem začal tak zostra? Oni ti zelení hoši do toho jdou také pěkně ostře. Každou chvíli na nás vytáhnou hrůzné záběry trhajícího se ledového příkrovu v Antarktidě, tajících ledovců v Grónsku či hejna kobylek, útočících na španělské pomerančovníkové plantáže. To všechno už tady ale dávno bylo, a ne jednou! Dnes už s nezvratnou jistotou víme, že Antarktida měla kdysi dokonce subtropické podnebí, víme, že podle analýzy DNA z organických pozůstatků někdejšího hmyzu a rostlin, bylo Grónsko před nějakými 500 000 lety, což je v historie Země pouhý okamžik, skutečně zeleným ostrovem, porostlým hustými lesy. Kdyby se oni ekosýčkové trochu namáhali a podívali se do starých španělských kronik, našli by tam o zmiňovaných náletech kobylek desítky svědectví.
Celý humbuk poledních let, je založen na zprávě OSN, kterou podpořilo 52 vědců. Co ale zastánci teorie o globálním oteplování zatajují, je skutečnost, že existuje jiná zpráva, podporovaná více než 600 světovými odborníky, že jde o zcela přirozený proces, který nemá s lidskou činností zhola nic společného.Obhájci teorie globálního oteplování nám neustále vtloukají do hlavy, že za všechno můžeme my, lidé, ale v jejich sáhodlouhých elaborátech už se nikde nedočtete o periodicky se střídajících dobách ledových a meziledových, natož o tom, že právě na vrcholu jedné takové doby meziledové (interglaciálu), se právě nacházíme. Jako mávání červeným hadrem na býka, působí na globální oteplovače i například jakákoli zmínka o tzv. Milankovičových cyklech, které s nezvratnou jistotou vysvětlují 100 000 let trvající periody ve střídání dob ledových a meziledových a to na základě změn v pohybech Země ve vesmíru.

I když se svět nachází v docela slušné ekonomické krizi a vlády hledají finanční rezervy kde se dá, ekologičtí strašáci si vedou stále svou a požadují další a další miliardy na své fantastické projekty. Vezměme si jen ten největší humbuk posledních let, zvaný biopaliva. Řada odborníků již vyslovila podezření, že celý tento projekt, byl jedním z impulzů, majících na svědomí spuštění celosvětové krize. Cenné obilniny končí v nádržích aut jen proto, že pár pomatených ekologů přišlo s teorií o čistějším spalování a snížení nebezpečných zplodin ve výfukových plynech. Přitom už dva roky je na světě ověřená studie, která to naprosto vyvrací a říká pravý opak. Nejenže jsou zplodiny z biopaliv úplně stejné, ale navíc při jejich výrobě a zpracování, je do ovzduší vypouštěno 10x více nebezpečných emisí, než při běžném provozu aut na fosilní paliva! Státy investují do těchto tzv. čistých biopaliv nekonečné miliardy, které pak chybějí na daleko důležitější věci, jako je rozvoj vědy, vývoj nových léků či nutné investice do sociální oblasti.
Pravidelné klimatické cykly, kterými naše planeta prochází, jsou nezvratitelné a nezastavily by je ani všechny peníze světa. Neustálé zamlčování a překrucování faktů o klimatické historii Země, které je jisté části ekologů vlastní, pak vzbuzuje v lidech neopodstatněné obavy z budoucnosti. Vrátíme-li se například ke Grónsku, to například prožívá klimatické cykly ve zrychlené míře. V letech 1920 - 1940 tam došlo k naprosto stejnému oteplení, jaké zažívá tento ostrov dnes. Od té doby se ledový příkrov vrátil na stejnou úroveň jako předtím a dnes znovu klesá. Tento přírodní a zcela přirozený jev však nemá absolutně nic společného s lidskou činností. Podobné je to s tzv. oteplováním Arktidy. Ony strašidelné zprávy o mizejícím ledu, jsou také planým poplachem. Jak vyšlo najevo, na jedné z družic, sledujících Arktidu, se poněkud zbláznily senzory a na Zemi posílaly chybné údaje. Podle nejnovějších měření je totiž množství arktického ledu letos dokonce vyšší, než v letech 2005 - 2008!

Takzvaný boj s globálním oteplováním není v podstatě nic jiného, než jeden velký a pořádně výnosný byznys. Zatímco miliardy lidí hladovějí a umírají na běžné choroby, plynou další a další miliardy na pochybné projekty, mající zabránit nezvratným klimatickým změnám. Navíc tyto projekty nemají se skutečnou ekologií zhola nic společného a prospěch z toho mají jen ekologičtí šarlatáni, kteří se neumí jinak živit.

Abych v závěru ujasnil svůj postoj a předešel podezřením, že mi čisté životní prostředí nic neříká, musím zdůraznit, že jsem tvrdým zastáncem té skutečné ekologie a zdravých ekologických projektů, těch projektů, které lidstvu skutečně pomáhají. Projektů, které chrání ohrožené rostlinné a živočišné druhy, projektů, které nám mají zajistit bezpečnější a zdravější život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama