PROKURÁTORKA SEKERNICE POLEDNOVÁ

20. března 2009 v 6:06 | JAN ZIEGLER |  HISTORIE
Tak jsme si vyslechli nářky nad tím, jací, že jsou to lidé hyeny, když chtějí dostat nebohou sedmaosmdesátiletou stařenku Ludmilu Polednovou Brožovou za katr, kam mimochodem patří. Ovšem dotyčné bolševické stvůře se v podstatě nic zlého nestane. Přitom ona sama posílala nevinné lidi do ďábelských podmínek.
V MF DNES vyšel nedávno článek navíc s fotografiemi, kde byly popsány podmínky, ve kterých má Polednová trávit trest za mřížemi. Podmínky více než slušné, řekl bych i lepší než v leckteré dělnické ubytovně za "komančů". Správa věznice také přizpůsobí podmínky výkonu trestu nepěkně oficiálně řečeno zdravotnímu stavu dotyčné. Paní vražedkyně navíc dostane slušně najíst, může chodit do některého z kroužku a bude po trvalým lékařským dohledem. Ona se tam vlastně svým způsobem bude mít lépe než doma.


Prokurátorka Polednová sama kdysi navrhovala nevinným lidem trest smrti a v lepším případě dlouholetá vězení. Moc si s tím hlavu nelámala.

Vzpomínky těch, kteří její zásluhou skončili v komunistických koncentrácích, jsou otřesné. Lékařská péče prakticky neexistovala, muklové museli makat i když měli čtyřicítky horečky. Jít k doktorovi třeba se zápalem plic bylo zbytečné. Obrazně řečeno lékař přišel, až když kus jáchymovského šutru urazil někomu hlavu, a to aby vyplnil úmrtní list. Jinak o něm skoro nikdo nevěděl. A toto nejsou pouze padesátá léta. Ještě v osmdesátých letech vzpomínali političtí vězni z Minkovi na tamějšího doktora, kterému říkali řezník a jemuž bylo raději se vyhnout.
Bývalí otroci z Bytízu a Jáchymova vzpomínají na to, jak v jednom oblečení chodili pořád a když třeba promokli, tak měli smůlu, neměli se do čeho převléknout. Jídlo měli mizerné a jeho "kvalita" mohla směle soutěžit s pokrmy z nacistických lágrů o nejdokonalejší šlichtu. Dozorci je bili a zavírali do korekcí mnohokrát za maličkosti. To, že v zimě, která bývala v jáchymovských horách obzvlášť krutá, neměli vězňové často čím topit, už dodávám jen tak mimochodem. A také v těchto hrůzách museli žít starci, kterým v některých případech i velmi vysoký věk nedával u komunistů žádnou šanci na propuštění.

Paní bolševická zrůda posílala lidi do míst, která mohla směle soutěžit s Dantovým peklem, kde zvířeckost vítězila nad lidstvím. Přitom ona sama má nyní jít na šest let v postatě do ráje. Já se tedy ptám, kdo jsou ty lidské hyeny? Odpověď zní jasně, ti, kteří roní krokodýlí slzy nad Polednovou-Brožovou, ale jeji oběti je nezajímají ani v nejmenším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama