PROČ SI VLASTNĚ PAROUBEK NECHTĚ ZAŘÍZL ZLATONOSNOU SLEPICI

27. března 2009 v 9:47 | ILJA KRAVAL |  POLITIKA
I vážná situace může mít své komické stránky, pád vlády nevyjímaje. A kdo si v této tragikomedii zahrál nevděčnou roli doběhnutého prosťáčka? Posuďte sami:

Sestřelením vlády přišel Paroubek svým vlastním přičiněním dost fatálně o dobrou a kvalitní munici do příštích voleb. Zhoršující se ekonomická situace by mu v kritice pravicové vlády stále více nahrávala a spousta lidí by pod tlakem krize a ve strachu z ní stále více věřila jeho populistickým slibům (tedy bohužel, ale to je fakt). Pokud by však byla ustanovena tzv. úřednická vláda, jak by se vůči ní vlastně Paroubek vymezoval? Bude ji také kritizovat a hlavně proč by to dělal? Přece jeho hlavní důvod kritiky vlády ODS spočívá v růstu preferencí ČSSD při snižování preferencí ODS - a to vše jde pádem vlády do háje! Topolánek dostal tímto od Paroubka pěknou omluvenku a Paroubek nebude mít svůj cíl kritiky v dosahu.

Spolu se sestřelením vlády Paroubek sestřelil také Lisabonskou smlouvu, stěžejní programový bod ČSSD. Topolánkovi usnadnil jeho lavírování v této otázce. Doslova mu sebral míč a předal jej opozičníkům podpisu LS pod vedením Klause. Paroubkovým přičiněním jsou to tedy Klausovi příznivci, tj. "anti-lisabonští", kdo je teď na tahu. A co myslíte, jak dlouho tento tah potrvá?Paroubek v očích mnoha voličů následnou větou po pádu vlády "nemůžeme se teď chopit moci, protože ČSSD je souzena opozice" naplnil slavnou omylem vygenerovanou SMS zprávu serveru ihned.cz, kterou zde nemohu replikovat. Takže po sestřelení vlády jako vítěz, kterému se to "konečně, opravdu konečně" podařilo, namísto toho, aby zvedl svůj oranžový prapor vítěze, tak najednou dost zbaběle z vyhraného bitevního pole vycouval, čímž si mezi občany moc sympatií nezískal.

Proč to tedy všechno vlastně udělal? Proč rozbil něco, co sám nechce budovat a za co nechce mít odpovědnost?

Odpověď není až tak složitá. Jak lze získat vysílací prostor na několik hodin samozřejmě zadarmo a to i přesto, že se záře reflektorů upírají stále jen a pouze na soupeře? Která televize vám poskytne kýžený několikahodinový hodně sledovaný pořad o tom, jak je vláda špatná?

Jednání sněmovny o nedůvěře vládě sledovalo v ČT vcelku neuvěřitelných 2,5 milionu lidí.

To byl hlavní, jediný a původní důvod této spíše tragikomické maškarády. Jinak uznejte, 2,5 milionů diváků sledujících nadávání koalici a plivání na vládu, to je slušný výkon někoho z PR Lidového domu, že?

Jenomže někde se stala taková drobná chybička a ta velká hodně sledovaná několikahodinová anti-koaliční show zadarmo se Paroubkovi tak trochu vymkla z ruky. Někdo někde využil jeho prostoduchosti a tak trochu důmyslně do něčeho jenom lehce sťouchl a hle, k překvapení samotného velkého režiséra Paroubka show najednou skončila pádem vlády.

Tak trochu fatální chybička v ději, že, pane režisére?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama