ORANŽOVÝ FESTIVAL RADOSTI

16. února 2009 v 15:26 | JANA DĚDEČKOVÁ |  POLITIKA
"Udělejme z dnešního sjezdu festival radosti", zahájil hejtman Hašek ozdobený oranžovou šerpou s oranžovou květinou sjezd ČSSD ve Veletržním paláci. Tím podle svých slov zahájil " i nelehkou cestu, jejíž cílem bude vstup Jiřího Paroubka hlavním vchodem do Strakovy akademie." Po děkovném projevu všem, kdo "nás do těchto hejtmanských křesel vynesli" předal slovo lídrovi kandidátky ČSSD do EU Jiřímu Havlovi, který volební klání přirovnal k hokejovému zápasu z něhož jednu třetinu vyhráli 13 :0 , další třetinu zahájili na sjezdu, který byl současně zahájením kampaně do eurovoleb, třetí třetinou má být zápas o Strakovou akademii v parlamentních volbách. Ačkoli oba předřečníci nešetřili útoky na ODS a Mirka Topolánka, dalo by se konstatovat, že to bylo jen rozehřívací kolečko pro něco, co mělo přijít. A skutečně! Pečlivě připravovaný útok (s přednesem neomylně připomínajícím staré dobré funkcionáře) přečetl velký malý muž Jirka Paroubek, který z polohy rozzlobeného muže (když četl o ODS) do polohy slzícího monarchy (když četl poděkování nejstaršímu členu ČSSD) přecházel s takovou bravurou, až se tajil dech.Pominu útoky v Paroubkově projevu proti současné vládě, ODS a hlavně médiím, z nichž nejlépe pochopila Česká televize a také ihned vstřícně zareagovala tím, že Paroubek se u Moravce celých 40minut prezentoval sám bez oponenta. Daleko více mě totiž zaujala část jeho čtené domácí přípravy, kde hodnotí současnou situaci v ČR a holedbá se úspěchy, kterých ČR dosáhla za osm let vlády ČSSD.

Staráme se o lidi

"- po osm let našich vlád jsme nedělali marnou práci: předali jsme v září 2006 svým dočasným nástupcům ekonomiku země ve skvělé kondici, se skvělými tempy hospodářského růstu, zajistili jsme 8 let rapidní vzestup reálných mezd i důchodů"


chvástal se Paroubek snad ve stejné chvíli, kdy jsem četla článek J. Štického Přistáváme, padák jsme už projedli. K tomuto shrnutí snad ani není třeba nic dodávat, přesto ještě připomenu, že kromě bilionového státního zadlužení, zde po vládě sociálních demokratů zůstala i armáda zadlužených občanů. Tito občané, přes veškerá varování ze strany pravicových konzervativců, podlehli atmosféře, kterou socani vytvářeli zvyšováním státního dluhu a tvrzením "zdroje jsou" nebo ještě horším "dluhy se platit nemusí". Tento socanský postoj využily finanční instituce a různé finanční skupiny, aby v zájmu spotřeby rozpoutaly počátkem roku 2000 doslova tsunami se spotřebitelskými úvěry, pro něž stát nezajistil téměř žádný regulační rámec, ale naopak jim dal nástroje k tomu, aby investovanou částku s vysokým ziskem dostali zpět. Jen proto se dnes můžeme setkávat s případy, že z nesplácené dvacetitisícové půjčky exekutoři, jejichž firmy rostou jako houby po dešti, po klientovi vymáhají 120tisícovou i vyšší částku. Bohatnoucí soukromí exekutoři, k jejichž jménům můžeme ve většině případů s jistotou přiřadit i záznam v seznamech STB, což s lehkou nadsázkou můžeme hodnotit jako starost socanů postarat se o "své" lidi, které díky lustračnímu zákonu není možné použít ve veřejných službách. Ano, o lidi se CSSD opravdu postarat umí!


- dokázali jsme vládní hospodářskou politiku nastavit tak, že postupně klesala nezaměstnanost

Voliči ČSSD jistě nejsou žádní hlupáci, ale Jiří Paroubek vypouští lži s takovou samozřejmostí, že jim ani nenapadne ověřit si fakta. Dnes, kdy naplno propukla hospodářská recese je nezaměstnaných asi 360 tisíc a klidně se vsadím, že ani na vrcholku této recese nebude nezaměstnaných 560tisíc, jako tomu bylo v době největšího hospodářského růstu, kdy vládla ČSSD.

- v posledních letech našich vlád jsme dokázali plnit maastrichtská kriteria i konvergenční program

Ani tuto Paroubkovou lež není možné přejít bez povšimnutí. Pánové nadělali šílené dluhy a pouze deklarovali trend snižování zadlužování, aby kritéria splnili. Jen proto nebylo možné přistoupit k přijetí eura. Jinak bychom se už dávno potýkali, vedle hospodářské recese, také s důsledky této měny.

- za našich vlád byl stabilizován a vyčištěn od dubiozních aktiv bankovní sektor, proto čeští střádalové v posledních měsících nezažili podobnou deziluzi a krizi důvěry ve finanční systém jako ti američtí či britští (vláda ODS se dnes i na mezinárodním fóru chlubí cizím peřím)

Pamatujeme si, pane Paroubku, moc dobře na to, jak byl vyčištěn bankovní sektor, protože to bylo z našich daní. Státní banky jste z daní nás všech od těch tzv. dubiózních úvěrů zbavili, prodali je, a za výnos jste nakoupili voliče. Tu soukromou jste potom za bílého dne přepadli a následně za jednu korunu prodali dalšímu soukromému subjektu. Jako bonus jste tomuto předem vybranému subjektu poskytli neomezené záruky i za ty dubiózní úvěry, které v té době představovaly částku 60miliard. Vaše neomezená záruka za dubiózní úvěry čerpána ze strany ČSOB představuje do dnešního dne již částku více než dvojnásobnou a Kalouskův povel STOP se již zdárně odráží v současné situaci skláren, kterým ČSOB zablokovala provozní účty a přednostně si veškeré prostředky stahuje na poskytnuté úvěry. Ti zaměstnanci skláren, jimž nebyla dodnes vyplacena ani prosincová mzda, jsou pane Paroubku také výsledkem vašeho úspěšného osmiletého vládnutí. Vládnutí, kdy jste korumpovali voliče sociálními dávkami a pastelkovným, aby jste jim zbídačeným následně zakroutili krkem a nadělali si z nich poslušné otroky.

Taková je skutečnost a tak vypadá úspěšné vládnutí sociální demokracie. Mohla bych pokračovat ještě konkurzními mafiemi, jejíž vznik je rovněž datován v době úspěšného vládnutí ČSSD, nebo investičními pobídkami, kdy jedno pracovní místo v montovnách socialisté vytvořili za 4,5 miliónů, či podporou, jenž ČSSD poskytla živnostníkům stanovením minimální daně přesto, že ten investoval a nacházel se ve ztrátě. Tisíc stránek bych byla schopna napsat o úspěšném vládnutí sociální demokracie. Obávám se však, že by to ale byla ztráta času. Pro mě dnes už příliš vzácného času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama