ORANŽOVÁ TSUNAMI UŽ RUINUJE KRAJE

27. února 2009 v 5:06 | PETR POKORNÝ |  POLITIKA
Velmi rázné kroky činí ČSSD v krajích: Hlásí - během pár týdnů zadluženo. I Rathův středočeský kraj se prudce zadlužuje a nemá peníze... Bude žádat vrácení dlužních úpisů na 30ti korunové poplatky?

To je turecké hospodářství. Ale možná že i ten Turek by si z toho zlámal vaz, jak by údivem spadl naznak!Dolejš na tiskové konferenci ve Sněmovně uvedl, že ještě před naší krizí k poslednímu prosinci roku 2008 spadlo devět z 13 krajů do deficitu celkově 1,3 miliardy korun. A tak přišel další fígl: vládo dej další peníze, my je umíme rychle rozdávat, vymyslel si onen Dolejš z party z rudě sociálních bratří. "Bude nutné zvážit větší emisi státních dluhopisů," řekl. "Je nutné překročit Rubikon snižování váhy státu," doplnil s tím, že po dobu jednoho nebo dvou let je navýšení dluhu státu možné. Soudruh Dolejš ale připustil , že na trhu dluhopisů je v Evropě "trošičku těsno".
"To se nám to rozdává, když nám na to hlupáci po volbách daj" hlásá s ryčným smíchem Rath a podepisuje další dlužní 30ti korunové úpisy. Ten Rath, na kterého dopadla facka doktora Macka...Škoda, že byla tak malá, hlásají další a další občané a na tvrdší výkon přidávají doktoru Mackovi peníze. A vlastně, proč ne? Když kraji, kam se stěhují největší boháči z Prahy, za pár měsíců po volbách vysychá pokladna a oranžový Rath z ČSSD nutí ty, co pracují, aby odváděli vyšší desátky a tím jim zvedali další popularitu v rozdávání. Zvýšení daní ti hloupí občané ani nepoznají, skoro hlásá hvězdná ekonomická flotila ČSSD, ale když jim trochu vrátíme přímo na dlaň, tak nám budou zobat z ruky. Slibem potěšíš ale neublížíš, halasně vykřikoval Rath, když si nabíral další a další lukrativně placené funkce a hlásal, že si nechá peníze pouze z jedné. Najednou jako by zapomněl. jak sprostě nadával na dalšího nestoudně placeného Romana z ČEZu. A tak vrána k vráně - přece nerozdá každého půl roku sto tisíc, když přijdou žádosti jen na dvacet tisíc," prohlásila Mascheková. Rath si ročně vydělá v poslanecké sněmovně 1 121 208 korun, jako hejtman pak 789 204 korun. Celkový čistý roční příjem Davida Ratha tak činí 1 910 412 korun. Ale kraj už je v dluzích. Sníží si také svůj plat, když je najednou zadlužený jako americké banky? Nebo dostane Rath zlatého padáka?

Je konec s růstem platů, ukázala nová studie

Paroubek to uvedl po pravidelném setkání ČSSD s odbory. Místopředseda největší odborové centrály v zemi ČMKOS Jaroslav Zavadil v této souvislosti podotkl, že vysoké odměny v případě polostátních podniků "to už snad ani není chamtivost, to je nenažranost".Největší výnosy z motivačního programu, o kterém Paroubek mluvil, měli manažeři ČEZ včetně Martina Romana v době, kdy v Česku vládla sociální demokracie. Za premiéra Paroubka se Roman také stal generálním ředitelem této firmy. A pro osvěžení paměti: Rath si ročně vydělá v poslanecké sněmovně 1 121 208 korun, jako hejtman pak 789 204 korun. Celkový čistý roční příjem Davida Ratha tak činí 1 910 412 korun.

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou !!, pochvaloval si feldkurát Otto Katz.
Koukej si na naše ztrátové hospodaření vládo vypůjčit, huláká rudo oranžová společnost krajská! Stejně to ti hloupí lidé nepoznají! Je možné že Švejk už Ratha před válkou znal?

Ale je i možné, že podle výsledku voleb ČSSD pravdu má....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama