JE NEDĚLE ....

9. února 2009 v 6:18 | STANDA 01 |  POLITIKA
Je neděle. Čas pro mnohé z nás sváteční, čas bilancování. Zkusím se tedy zamyslet nad uplynulým týdnem, co nám dal anebo naopak nedal. Sám nad sebou se zamýšlet nehodlám, zlobil jsem a musel bych si namackovat.

Zamyšlení první, sněmovna.

Nejde začít ničím jiným, než prvním letošním zasedáním PS. Je sice skoro polovina února a máme první zasedání...Pravděpodobně tedy není co řešit, všechno běží tak jak má, nemusíme se kvůli ničemu vzrušovat.

Z tohoto zasedání mi v paměti utkvěly tři věci. Tou první, nebo tím prvním je náš bývalý ministr kultury, můj oblíbenec, Víťa Jandáků. Vždy, když ho vidím jak ohnivě po tonduzápotocku neohroženě hřímá za řečnickým pultíkem: "Vy pánové! Ano Vy - tam vpravo!", udělá se mi vždy tak nějak hezky u srdce. Nevím proč, ale asi to bude tím, že on je tím pádem vlevo. Chvála pánu Bohu.Druhou věcí, kterou musím vzpomenout je nechápající výraz ve tváři PhDr. Zaorálka, když na jeho interpelaci předseda vlády Topolánek odpověděl, že on (Topolánek) bude hlasovat pro Lisabonskou smlouvu, ale že to nenařídí svým spolustraníkům, ať se tedy každý rozhodne jak chce. Na Zaorálkův výraz ve tváři nezapomenu snad nikdy, byla to božská mana. "No to nemyslí vážně?! Je to možné?! Smí se to vůbec?" padaly ohromné otazníky z vytřeštěných očí stranickou disciplínou zoceleného doktora. Protože mne tato figura dost zajímá, zkusil jsem si najít jeho životopis. Narodil se v roce 1956, na fakultě filosofie University J.E.Purkyně po ročním, patrně neúspěšném studiu stavebního inženýrství promoval v roce 1982, tzn. ve svých 26 letech, potom teprve šel na vojnu. Ať počítám jak počítám, pořád mi tam tři roky chybí. Jedině snad, že by to budoucí doktor vzal od píky - přes učiliště a teď se s tím nechce nějak chlubit. Nebo potom musel 3x propadnout. Zcela jistě ale bude pomluva to, že na té fakultě studoval katedru marx-leninismu. Tomu nevěřím. On? Takový demokrat? Ne, ne a ještě jednou ne! Sice je lepší a pohodlnější tlachat o Karlovi s Iljičem a proletariátu než spočítat a navrhnout most, ale stejně tomu nevěřím. Vždyť on chudák musel svoje zaměstnání v Československé televizi Ostrava dokonce z politických důvodů opustit! Proto potom hrdinně přešel do opozice a v letech 1986-1989 byl "zaměstnán" u ČSS (Československé socialistické strany). Patrně tam pro tehdy bratra, nyní přítele Paroubka předepisoval články o velkých odkazech Vítězného Února.

Třetí věc, která mi utkvěla v paměti je ta, že poslanci konečně po dlouhých měsících a možná letech znovu odhlasovali zákon a nikdo nebyl proti! Konečně! Tomu říkám jednota! A v jednotě je síla! Naposledy to byl tuším zákon o zvýšení poslaneckých platů a náhrad, teď zákon zakazující zveřejňování odposlechů. A považte, je za to až 5 let, natvrdo. Stejně jako Kulínský...Ani jedna připomínka, ani jeden pozměňovací návrh, žádné urážky, žádné vztyčené prostředníčky, nic takového. V jednom jediném okamžiku klik, klik, klik, přijato 100% - a fertig! "Fuj, to se mi ulevilo. Íčko s Téčkem to málem odnesli, ale já už mám klid. I kdyby na mě něco měli, tak se to do novin nedostane a Íčko na vnitru už to nějak ošéfuje, však má taky máslo na hlavě. Hlavně, že plebs bude vědět kulový. Taky co mu do toho je, že jo? Ten musí hlavně pěkně poctivě arbajt, arbajt, však se chystám s hospodářským výborem na studijní cestu do Thajska, tak ať neletím jako nějaká socka v turistický třídě, že jo."

Zamyšlení druhé, Evropa.

Pan president Sarkozy se také pěkně předvedl. Finanční krize zmítající celým světem ho patrně připravila o poslední zbytky soudnosti. A že zrovna jeho, Evropana s velkým E...Jak jinak si potom vysvětlit jeho udivené hlavokroucení nad tím, že v naší republice visí strašně málo vlajek všeobjímající matičky Evropy. A na Hradě? Dokonce ani jedna! "Jste Vy vlastně vůbec evropané?" ptal se tehdy. A teď by najednou nejradši přestěhoval TPCA (automobilka u Kolína) do Francie. Že prý francouzská auta mají montovat francouzští dělníci a kupovat si je mají za levno hlavně francouzští občané...No vidíte. A já vůl naivní jsem si pořád myslel, že u Kolína evropští dělníci montují evropská auta pro evropské občany. Vidíte, spletl jsem se. Anebo.....že už by to byla ta Lisabonská smlouva v praxi?

Zamyšlení třetí, kraje.

Abych pořád jen nekritizoval, tak teď z trochu optimističtějšího soudku. Hrozně se mi líbí, jak to pěkně od podlahy bere ten ten nový hejtman ve středních Čechách. Jak těm šimlům úřednickým naložil práci. Co tam ten bývalý předseda výboru pro regionální rozvoj asi dělal, když mu na práci stačilo pár hodin týdně? Nic! To ten nový předseda má teď tolik práce, že maká od rána do večera, kolikrát i přes víkend! Vydělá si sice o něco více (asi jenom o 50 tis. Kč), ale maká! A že je to komunista? Jenom dobře! Ať si taky konečně čuchne k práci, rudoch jeden! Přeju mu to! A může si u toho klidně pískat Internacionálu, komanč jeden! A v ostatních krajích si prý z něj vzali příklad a taky přidávají. Dobře to dělá ta ČSSD. Zatím tedy jenom v krajích, ale po příštích volbách to doufám rozjede celostátně. To se budeme teprve divit, kolik je tady ještě práce, o které zatím nikdo neví a kterou ještě nikdo nedělá! Fondy na to budeme mít - Sobotka prý už ví jak z krize - tak proč ne, že jo.

Neděle, 8.2.2009

Z různých disksních pořadů okolo nedělního poledne jsem zjistil, že Rath pořád nepustí nikoho do řeči a že Klaus, protože má jiný názor než Moravec, je extremista. No těbůh, to je síla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivana beňová ivana beňová | E-mail | 16. února 2009 v 7:38 | Reagovat

já vám opravdu, ale opravdu děkuji! napsal jste to sen-zač-ně!!! tak vám přeju další prima neděle - jak se tak koukám kolem sebe, tak nemám obavu, jistě budou neméně "tučné".... mějte se co nejlípějc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama