JAK DONUTIT PANA PAROUBKA, ABY JEDNAL ZODPOVĚDNĚ

3. února 2009 v 17:16 | ELENA STANKOVÁ |  POLITIKA
Nerv se dnes podruhé setkal a nastínil řešení, které by mohlo pomoct ze všude diskutované situace na trhu a v bankovnictví a s tím souvisící nezaměstnanosti.

Překvapilo mě, s jakou nenávistí píší lidé svoje poznámky a vzkazy na toto téma. Zřejmě jde o lidi, kteří nikoho nezaměstnávají. Ale právě proto. V této republice stále přetrvává jakási nostalgie po socialismu. Vzkazy typu: "Jo, před 89-tým jsme mívali dvakrát měsíčně plat a všichni měli práci..." mi připadají úplně z cesty.

Zaměstnávala jsem kdysi padesát lidí. Vézt tak velkou výrobní firmu je opravdu fuška. Ne proto, že jsou tam problémy s technologií, kvalitou materiálů, nebo s odběrateli a jejich platební schopností, či neschopností. Nejvíce problémů, které byly opravdu nezvladatelné, byly problémy se vztahy mezi lidmi, s jejich věčnou pracovní neschopností, nebo tzv. "pracovní neschopností". Jednoduše, když někdo něco zkazil a měl to opravovat, nepřišel nejméně dva týdny do práce. Diagnóza? Bolest zad. Pod údajnou bolestí zad se schovalo všechno. Jeden den naštvala kolegyně tu druhou, pohádaly se a na druhý den jedna z nich, nebo nejlépe obě nepřišly do práce.


Myslela jsem, že krize bude mít pozitivní následek a tím by měla být větší úcta k zaměstnavateli. Vážit si práce vypadá jako fráze, ale u nás to zatím není. Všichni považují své zaměstnavatele za vykořisťovatele a tady v republice se proti nim staví hlavně ČSSD v čele s panem Paroubkem, který zapomíná, kdo posílá všechny ty nepřímé a přímé daně do státního rozpočtu, sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance a kdo řeší v podstatě i skutečné osobní problémy svých zaměstnanců.

Nenávist na internetu je způsobená hlavně nenávistí pana Paroubka a celé ČSSD proti panu Topolánkovi a celé ODS, kterou je možné každý den vidět ve zprávách. Přece v době krize by měli všichni zapomenout na žabomyší války a přemýšlet o řešení, které bude mít šanci na úspěch.

Kdyby přece jen chtěl sabotovat návrhy NERVu a nějak je zablokovat, měl by být za to osobně zodpovědný. Tak jak přinutil členy své strany podepsat prohlášení, že při zradě zaplatí čtyři miliony, on by měl taky podepsat alespoň čtyřičetimilionovou pokutu, pokud to nevyjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivana beňová ivana beňová | E-mail | 16. února 2009 v 7:13 | Reagovat

přesně tak! výborně napsáno, naprosto souhlasím, díky. přeji dobré dny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama