Únor 2009

STRANA V BORDELU ANEBO BORDEL VE STRANĚ?

27. února 2009 v 5:15 | STANDA 01 |  POLITIKA
Již je mi trapné psát pořád o ČSSD, ale ono to nejde nepsat. Pokud člověk sleduje alespoň trochu události na naší politické scéně a chce se k nim nějakým způsobem vyjádřit, nemá jinou možnost. Rád bych napsal něco o ODS, zelených nebo lidovcích, ale pokud si nebudu všímat starých kauz, nejde to. Za poslední tři měsíce nic. Tedy nic takového, co by se alespoň zčásti mohlo vyrovnat páchnoucímu oblaku, valícímu se ven z oken Lidového domu. Připadá mi, že z poklidného dětského řetízkáče zalitého jarním sluncem, na který ČSSD usedla po krajských a senátních volbách, se pomalu ale jistě stává dravá centrifuga, řítící se v zimním podvečeru sněhovou smrští. Pasažéři již přestávají reagovat na okolí, jen se úpěnlivě a křečovitě drží sedátek zbělalými prsty.

O tom, že se přátelé Škromach, Martínek a Dryml (zlé jazyky tvrdí, že dokonce sem tam i eurointelektuál Špidla-je to vůbec možné?) někdy cestou necestou za svými voliči zastavili v náchodském bordelu Vyhlídka na kafe, o tom již bylo popsáno papíru dost. Stejně tak jako o tom, že vůbec netušili, kde jsou. No nevím. Takové vysvětlení možná stačí jejich voličům, ale divil bych se, kdyby jim to spolkly i jejich drahé polovičky. Alespoň mně by to doma neprošlo ani náhodou...Panebože, hrůza jenom pomyslet na to, co by následovalo...Mám husí kůži po celém těle. Texaský masakr motorovou pilou... Jak mohl přítel Škromach vědět, že když citlivě naslouchá problémům pracujících, že se mu vlastně se svými potížemi svěřují kurvy? Ale asi to bylo skutečně všechno v pořádku, jinak by přeci Paroubek loni neudělil majiteli bordelu Mrštinovi plaketu Za zásluhy o rozvoj strany...Skutečně se tam přátelé pravděpodobně tak nějak rozvinuli, jinak by si tam přece nezřídili volební štáb, že jo? A dnes dokonce zhrzený přítel Dryml, od lizu odstavený, prásknul, že další bordel fungoval přímo v budově patřící krajské organizaci ČSSD v Hradci Králové, kterážto sídlila tamtéž...Šíp zaťatý přímo do těla vlastní strany rodné! A skutečně chlapské jednání! Když já, Bohouš, v maléru, tak všichni. Štětináč i Dlouhé Bidlo! Celé Bratrstvo kočičí pracky! Provozovatel této atrakce se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že přátelé demokraté měli k puritánství asi tak daleko jako Paula Wild ke klášteru novicek. Tak to už je skutečně síla, v Náchodě strana v bordelu, v Hradci dokonce bordel ve straně! Já hledím jako zjara...To jsou, panečku, hřebci, tihle demokraté socialističtí.

ORANŽOVÁ TSUNAMI UŽ RUINUJE KRAJE

27. února 2009 v 5:06 | PETR POKORNÝ |  POLITIKA
Velmi rázné kroky činí ČSSD v krajích: Hlásí - během pár týdnů zadluženo. I Rathův středočeský kraj se prudce zadlužuje a nemá peníze... Bude žádat vrácení dlužních úpisů na 30ti korunové poplatky?

To je turecké hospodářství. Ale možná že i ten Turek by si z toho zlámal vaz, jak by údivem spadl naznak!


ODKAZ "VÍTĚZNÉHO ÚNORA"

25. února 2009 v 5:29 | ČESTMÍR HOFHANZL |  HISTORIE
Motto: "Zhovadilost všeobecná povstane, byť by komunizmus i jen jedné generaci panovati měl." (František Palacký na Žofínském ostrově v roce 1866)

"Vítězný únor" svým "odkazem" poznamenal již tři generace v naší zemi. To, co komunisté oslavovali jako vítězství pracujícího lidu, bylo organizovaným převratem řízeným cizí mocností. Dnes již všichni, kdo chtějí vědět, ví, že o žádný pracující lid nešlo. Smyslem a cílem únorového puče bylo rozšíření a upevnění moci Ruska, které v té době se nazývalo Sovětský svaz.

Od samého počátku expanze Moskevského knížectví "pacifikovali" Rusové obsazená území a národy tím, že likvidovali místní elitu a brali okupovaným národům jejich kulturu i tradice. V Evropě vymyšlená ideologie komunizmus ideálně hodila bolševikům - floskule "proletářského internacionalizmu" se dala použít k potlačení kultury, tradic i náboženství.

KORUPCE A MACHINACE, A.S.

25. února 2009 v 5:10 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Tak by se mohla jmenovat velmi výdělečná společnost našich politických představitelů. Zatímco obyčejný daňový nevolník se musí pořádně ohánět, aby dokázal zaplatit veškeré mu předepsané odvody do nenasytné státní kasy, pánové nahoře nejenže tyto hodnoty zcela bez zábran prožírají, ale ještě u toho dokonce hlasitě mlaskají.
Už několikráte jsem tady psal, že si připadám jako otrok sociálního státu. Vždy však zatnu zuby a táhnu svoji káru dál. Už toho mám však ty zuby plné. Zatímco já, pokud se náhodou zpozdím s nějakou platbou, ať je to finančímu úřadu, OSSZ nebo zdravotní pojišťovně, okamžitě jsem pasován do role téměř kriminálního nepřítele společnosti a státní výkonná moc mne zmasíruje takovým způsobem, že jako fyzická osoba mohu kdykoliv skončit na ulici, popřípadě se špagátem na nejbližší větvi, neboť pro lichvářské penále a závratné poplatky soudní a, nedejbože, exekuční, nemám šanci se ze začarovaného kruhu vymotat. Jsem prostě vymačkán, vysán, zlikvidován a vyhozen na smetiště dějin. Vyvolení panáci si však poté mnou odvedené koruny přehazují z jedné hromady na druhou, aby jim vždy pár miliónů zůstalo mezi prsty.

JSOU URÁŽKY KAZATELE HAVLÍKA PO MEŠNÍM VÍNU?

25. února 2009 v 5:02 | PETR POKORNÝ |  POLITIKA
Jak jinak si vysvětlit bláboly věřícím ovečkám z kazatelny na úterní mši v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu v Praze? A dá se říci o kazateli: "Komu není z hůry dáno..."?
Umím pochopit opilé štamgasty, kteří sice vyšli ze třetí třídy obecné, ale mají úžasnou legraci, že nějaký profesor se spletl o jeden světelný rok při výpočtu galaxií... Hospodská mínění a referenda nejsou většinou o faktech, ale náladách a vlastní kapse. Po třiceti pivech či litrech mešního vína se každý s hurónským řevem směje každé myšlence. Dokonce i tomu, že 3x3=9, a to už je skutečně na pobavení...

Neumím však pochopit člověka, ověnčeného tituly a gloriolou myslitele věřících katolického kněze a vysokoškolského profesora Tomáše Halíka, jak svým vykuleným ovčekám za střízliva tvrdí, že Klaus je skoro cvok, protože venku zuří globální vedro. Na úterní mši v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu v Praze Halík řekl, že banalizovat důsledky klimatických změn je stejně absurdní, jako banalizovat rozsah holocaustu. Lidé vyjdou z kostela, venku jezdí sypače soli proti sněhu a severní polokoule hlásí třeskuté, dlouhotrvající mrazy a neuvěřitelné množství sněhu. Věřící ovečky vyjdou z kostela s pohledem k nebi a přemýšlí, že se někdo zbláznil. Ale je i docela možné, že se po kázání cítí jako po třiceti pivech a s hurónským řevem povykuji: to je horko, to je horko...

MEDIÁLNÍ EXTRÉMISMUS

23. února 2009 v 5:43 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Nechápu, co je špatného na setkání několika lidí, kteří chtějí v určité lokalitě pomoci slušným občanům s problémem tlupy sociálné nepřízpůsobivých individuí, jejichž životní styl znepříjemňuje dnem i nocí život všem v okolí jejich, jemně řečeno, neuklízených příbytků. Pokud by na místo přijely vládní limuzíny s nádivkou přerozdělených korun v kufřících okravatovaných multikuluristů, bylo by zřejmě vše v pořádku. Pokud však zoufalé volání starousedlíků vyslyší jen parta nakrátko ostříhaných příznivců DS, je to prý problém a extrémní řešení.
Nedělám si žádné velké iluze o pohnutkách předáků Dělnické strany, které vedou k podobným, mediálně velmi propíraným, akcím. Zvedli prostě rukavici, hozenou jim neschopnými vládními úředníky, kteří by raději celý tento problém devalvovali na prasečák v Letech a nasypání další (kolikáté už?) hromady peněz do pochybných sdružení s pochybným programem integrace oněch problémových, více či méně přiopálených, spoluobčanů do civilizované komunity.

Šikovným zpopularizováním starostí nešťastných lidí, kteří musí snášet každodenní útrapy spojené s bydlením okolo těchto ghett plných švábů a potkanů, "zpestřené" nočním opileckým hulákáním, čórkováním v kapsách i sklepích, obtěžováním a vulgárním napadáním po cestě z práce, vyhýbáním se použitým injekčním stříkačkám na dětských pískovištích a pohledem na různě roztroušené hromady odpadků, získává politické body strana, která by jinak byla maximálně uskupením na návštěvu tribun víkendového fotbalového mače.

PROBLÉM? ZÁKON HO VYŘEŠÍ

22. února 2009 v 6:37 | MILAN BRABEC |  POLITIKA
Někdo z policie vynáší přepisy odposlechů? Potrestáme novináře, kteří je zveřejní! Žáci natáčí učitele, kterých si neváží, na mobily? Zakážeme to! Zákony přece všechno vyřeší! Blbost. Jen se stanou dalšími bezcennými cáry papíru.

Naši společnost rozežírá legislativní mor. Když se objeví nějaký problém nebo pseudoproblém, sněmovna vyrukuje se zákonem. Jenže ten často řeší důsledky a nikoli příčiny (odposlechy, šikana učitelů). Nebo je obtížně vynutitelný a vyplatí se podstoupit malý risk a obejít ho (silniční zákon s vysokými pokutami a bodovým systémem, který už nikoho netankuje, když policajta stejně nepotkáte). Nebo je to nedomyšlený zmetek, který je později zrušen - a otrlejší povaze, jež ho ignorovala, to prošlo, zatímco poslušný chudák na něj doplatil (povinné registrační pokladny a účtenky v trafikách, hygienická nařízení v restauracích).

Konkrétně se pozastavím u prvních dvou čerstvě aktuálních případů. Ubohost, zákeřnost a nesmyslnost trestání novinářů za zveřejňování odposlechů je do očí bijící. A především skutečně řeší jen důsledek, nikoli příčinu. Problém je přece v tom, že odposlechy někdo z policie vynáší. Chyba je na straně státu, nikoli médií.

VÝVOJ STÁTU

22. února 2009 v 6:32 | IVO VAŠÍČEK |  HISTORIE

"Stát je organizované násilí" napsal v 19. století Karel Marx. Konstatoval prostý fakt, který si lidé neradi uvědomují.

Stát poprvé vytvořili lidé vlastnící majetek. Stát vytvořili pro ochranu svých majetkových práv. Celá historie lidstva je bojem o majetek. Stát chránil majetková práva vnitřně a vně. Vnitřně je nástrojem trestání zlodějů a podvodníků. Vnější je ochrana před jinými státy. Armáda je nástrojem vnější ochrany, případně je také prostředkem k získání kořisti - ovládnutí jiného slabšího státu. Všechny ostatní funkce státu byly doplňkové.

Různé revoluce vždy vedly ke změnám ve vlastnictví. Změny vlastnických vztahů jsou cílem všech revolucí, často však cílem nepřiznaným. Změna moci je spojena s vybudováním struktur na ochranu nově uspořádaných majetkových vztahů. Až do osmnáctého století stát řídila šlechta, tu po různých revolucích nahradili podnikatelé.

JE BALÍČEK ČSSD PROTIKRIZOVÝ NEBO VOLEBNÍ?

21. února 2009 v 9:47 | ŠTĚPÁN BINKO |  POLITIKA
Jiří Paroubek pochopil krizi jako šanci k nasbírání co největšího počtu politických bodů a sbírá je dobře. Jakákoli dehonestace a shazování jeho práce je marná, protože umět takhle z vnějších okolností udělat svou vlastní politickou devizu, to vyžaduje brilantní mozek a schopnost hrát vysokou hru. Nezaujatý pozorovatel musí tleskat. Nezaujatý pozorovatel ale těžko zmíněný opoziční balíček označí za protikrizový, protože není ničím jiným, než dokonale promyšleným balíček volebním.

Chtěl bych v naprosto nekonfliktním tónu položit zastáncům opozičního balíčku několik otázek, na které sám nejsem schopen nalézt odpovědi. Předem přiznávám, že to klidně může být způsobeno tím, že sám jsem hloupý (ušetřit si tak můžete invektivy v diskuzi) nebo že mám jenom špatné informace. Že se domnívám, že tomu tak není je asi jasné, ale jednoznačně tímto deklaruji ochotu, podrobit můj názor následné konfrontaci. Takže vzhůru do toho:
Proč se domníváte, že české ekonomice pomůže tlak na zvýšení spotřeby domácností, tzv. stimul poptávky? Ptám se proto, protože spotřeba v ČR je z nadpoloviční části uspokojována dováženým zbožím. Víte to? I kdyby se tak poptávku podařilo dostatečně stimulovat, o čemž pochybuji, viz. dále, tak většina takové podpory plynule odteče do zahraničí. Že nevěříte? Tak se ve všech těch Kauflandech, Lidlech nebo Hypernovách podívejte, odkud se k nám vozí brambory, mrkev nebo celer, o dalších komoditách ani nemluvě.

OMLUVA BURSÍKA,STROPNICKÉHO A KUCHTOVÉ PRESIDENTU REPUBLIKY

17. února 2009 v 7:48 | PETR POKORNÝ |  JAK SE BAVÍ WWW

Alabama: Senzační zpráva přišla z USA. Tým čtyřiceti předních americko - německých klimatologů za spolupráce Al Gora po tříletém zkoumání na americké univerzitě v Alabamě došel k dost překvapivému výsledku. Podle této studie je nezvratný fakt, že na severní polokouli v období od prosince do března v ziměje skutečně zima


Neuvěřitelný závěr této složité studie, která stála několik set miliónů dolarů, je nezpochybnitelný. Bursík za Zelené po té požádal premiéra Topolánka, aby mohl mimořádně letět do Kanady tuto šokující studii si na místě ověřit. Pravdou je, že klimatický panel, za který dostal Al Gore Nobelovu cenu, ukazoval nějaké odchylky, takže palmy a olivovníky, připravené na výsadbu do Krušných hor, Krkonoš a na Šumavu, zatím klimatologové nabídli Papui Nové Quinei, za což se právě Zelení vedeni Bursíkem, Stropnickým a Kuchtovou prezidentu Klausovi omluvili. Prostě tento výsostný dar skoro největšího klimatologa Česká republika nedostane.

ADOLF RATH

16. února 2009 v 15:32 | MILAN BRABEC |  POLITIKA
Zobrazení Davida Ratha na obálce Reflexu jakožto nacistického vůdce Adolfa Hitlera lze vystihnout jedním příslovím - kdo s čím zachází, tím také schází.
David Rath je nejodpudivější postavou české politiky, dokonce ještě odpudivější než Jiří Paroubek. Oběma jim je společná demagogie, bezbřehý populismus, sebestřednost a soustředěnost pouze na svou moc, svůj prospěch. Rath ovšem ještě předčí Paroubka v bezohlednosti a hulvátství.

Dalo se tudíž čekat, že když pozuráží všechny kolem sebe, na každém úřadě, který je mu svěřen, se chová jako diktátor a dobyvatel, jenž tuto "kořist" vydrancuje a rozdělí věrným a ještě se přitom bezostyšně opájí svou mocí a vyhrožuje na všechny strany, tak se něco musí stát.
Když v rozhovoru pro Lidové noviny pochválil hospodářskou politiku Adolfa Hitlera, stalo se. Lup, a Reflex si dal nového malého Ádu na titul. (Ono už leccos naznačovala upoutávka v čísle předtím, kde byl Rath vyobrazen v hnědém saku, jaké nosili funkcionáři NSDAP.) Mé hodnocení činu Reflexu: Jak výstižné! Plive po lidech kolem sebe, teď cizí slina ulpěla na něm. Role se obrátily, dobře mu tak!

Reflexu tímto gratuluji za odvážný krok, kterým rozpoutal celospolečenskou diskusi o osobě Davida Ratha, a podporuji ho.
Ale…

ORANŽOVÝ FESTIVAL RADOSTI

16. února 2009 v 15:26 | JANA DĚDEČKOVÁ |  POLITIKA
"Udělejme z dnešního sjezdu festival radosti", zahájil hejtman Hašek ozdobený oranžovou šerpou s oranžovou květinou sjezd ČSSD ve Veletržním paláci. Tím podle svých slov zahájil " i nelehkou cestu, jejíž cílem bude vstup Jiřího Paroubka hlavním vchodem do Strakovy akademie." Po děkovném projevu všem, kdo "nás do těchto hejtmanských křesel vynesli" předal slovo lídrovi kandidátky ČSSD do EU Jiřímu Havlovi, který volební klání přirovnal k hokejovému zápasu z něhož jednu třetinu vyhráli 13 :0 , další třetinu zahájili na sjezdu, který byl současně zahájením kampaně do eurovoleb, třetí třetinou má být zápas o Strakovou akademii v parlamentních volbách. Ačkoli oba předřečníci nešetřili útoky na ODS a Mirka Topolánka, dalo by se konstatovat, že to bylo jen rozehřívací kolečko pro něco, co mělo přijít. A skutečně! Pečlivě připravovaný útok (s přednesem neomylně připomínajícím staré dobré funkcionáře) přečetl velký malý muž Jirka Paroubek, který z polohy rozzlobeného muže (když četl o ODS) do polohy slzícího monarchy (když četl poděkování nejstaršímu členu ČSSD) přecházel s takovou bravurou, až se tajil dech.

JIŘÍ HAVEL ANEB CESTA TAM A ZASE ZPÁTKY

16. února 2009 v 15:14 | DAVID HAVLÍČEK |  POLITIKA
Muž mnoha tváří, ekonom mnoha směrů. Jiří Havel, lídr kandidátky ČSSD do eurovoleb.
Bývalý člen KSČ, zřejmě obdivovatel hospodářské politiky Josifa Vissarionoviče Stalina. Takový byl Jiří Havel před revolucí, a mnozí jej brání, že pouze podlehl době. Budiž. Po revoluci ale zřejmě obrátil, když na svém blogu přirovnal českou privatizaci k arizaci židovského majetku. Jako několikaletý šéf výkonného výboru Fondu národního majetku mohl zřejmě jen přihlížet. Člověk by si myslel, že po projevených sympatiích středočeského hejtmana Davida Ratha k hospodářské politice Adolfa Hitlera, si představitelé ČSSD dají větší pozor na jazyk... Ale dost o politice.
Jiří Havel, ekonom. "Zavilá pravice o něm tvrdí, že nezapře Komanče, a zastydlá levice vyčítá, že odporně načichl tržním imperialismem," stojí v popisku blogu bývalého místopředsedy vlády. Nezbývá než souhlasit. Vyznat se v názorech Jiřího Havla je totiž často problém. Například přijetí eura. ČSSD ve svém protikrizovém plánu počítá s pracovní variantou přijetí eura v roce 2013. Sám Jiří Havel ale v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN, 30.1.2009) uvádí, že nejbližší možný termín přijetí společné evropské měny je mezi roky 2015-2016. Netřeba zdůrazňovat, že Havel je hlavní autorem dnes již 62 bodů ČSSD, jak zatočit s krizí.

BULVÁRNÍ POLITIKA ČSSD

16. února 2009 v 15:07 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Politika naší nejsilnější opoziční strany připomíná bulvární tisk. Jak v dortu pejska a kočičky namíchaná směs polopravd, lží, buranství a fekálního humoru, obalená vyčpělými plky salónních intelektuálů minulého a předminulého století. Vše převázáno stužkou bodré lidovosti, pozlátkem nevěstinců pro vyvolené a pomluvami konkurentů.
Snad nějvětší stupidita takto vypuštěná do světa byla o vítězi voleb v USA. Údajně se jedná o americkou verzi Paroubkovy sociálně demokratické strany. Vzhledem k tomu, že tento skvost vypustil z úst sám vyšší bytostí osvícený předseda, bralo se to v Lidovém domě jako fakt. Omámení oranžoví zachránci všech vykořisťovaných si na to konto přizvali na svoje sjezdové předkolo pro úpravu voleb náčelníka - zámořského přítele. Tedy generála W. Clarka.

Fantasmagorická parabola se vrátila jako bumerang. Starý jestřáb zřejmě vůbec netušil mezi koho přijal pozvání. Poděkoval zkoprnělým softbolševikům za podporu výstavby amerického protiraketového štítu zahrnujícího radar v Brdech a sdělil tisku, že nějakého Paroubka ani nezná. Dolary ze stranické kasičky nemohly být vyhozeny hůře.

HOROR NA ČT24, ANEB HŘÍMAJÍCÍ PAROUBEK

14. února 2009 v 18:07 | JAN ŠVARC |  POLITIKA
Když jsem dnes okolo desáté ráno, coby správný břichatý kapitalistický vykořisťovatel, zamžoural z postele do nového dne a zapnul jsem televizi na stanici ČT24, nevěřil jsem vlastním očím a uším.

Seriozní zpravodajská stanice vysílala horor. Fakt, nekecám... Horší probuzení jsem neměl ani po oslavě mých kulatých narozenin, když jsem celé dopoledne vyspával kocovinu. Na televizní obrazovce hřímal sám velký vůdce socialistů a bijec zlých kapitalistů Paroubek.

Z obsahu jeho slov jasně vyplynulo, jakým požehnáním pro jeho totalitní partaj je světová ekonomická krize. Ten, kdo chce firmám, potácejícím se v nedostatku zakázek a na pokraji bankrotu zvýšit daně, je buď totální magor postrádající poslední zbytky inteligence, nebo populista nejhrubšího zrna. Vzhledem k tomu, že nedostatek inteligence u páně předsedy asi nehrozí, jediným důvodem příšerných a pro ekonomiku likvidačních návrhů je záměr ekonomickou recesi patřičně prohloubit, podnikatele dohnat k bankrotům a vytvořit co největší armádu nezaměstnaných, kterým po zvolení hodný soudruh Paroubek se svojí suitou stalinistů a zamrzlých svazáků bude rozdávat dávky z cizího. Nedivme se, tím, že takto nenápadně dostanou velké množství lidí na ekonomické dno, vytváří si prostor pro to, aby se prezentovali jako sociálně citliví hodní strýčkové, kteří svůj milovaný národ nenechají chcípnout hlady. Zvyšováním počtu nezaměstnaných si vytvářejí voliče a předpoklady pro své budoucí setrvání ve Strakovce po dobu co nejdelší.

RÁTHŮV PÁD ZAČÍNÁ

14. února 2009 v 16:59 | MARTIN JAN STRÁNSKÝ - LN |  POLITIKA
Atestace je potvrzení, že lékař po určité době prokázal teoretické znalosti a praktické dovednosti v daném oboru. Atestaci mám, říká David Rath. Nicméně, je mi docela jedno, jestli tomu věříte, nebo ne. Zájem médií o podezřelé okolnosti následoval klasický protiútok-okamžité trestní oznámení na LN, jež upozornily na Rathovu "podivnou atestaci" na základě toho, že si osvědčení jako ministr sám vydal.

Podstatně zajímavější je fakt, že David Rath vystupoval jako licencovaný lékař, aniž by měl licenci, která by byla v souladu s Licenčním řádem lékařské komory. V roce 2003 revizní komise České lékařské komory s předsedkyní MUDr. Martou Holanovou doslova tvrdila, že "k datu podání žádosti, žadatel (David Rath)8230] nemohl splňovat podmínky stanovené tehdy platným Licenčním řádem ČLK o vydání Osvědčení o splnění podmínek k výkonu soukromé praxe člena ČLK v oboru interní lékařství. Jeho Osvědčení... bylo vydáno v rozporu s platnými stavovskými předpisy ČLK."

To stejné tvrdila komise na Rathovu žádost ke splnění podmínek pro výkon vedoucího lékaře. Komise přišla na to, že Rath nesplnil podmínky tím, že uváděl "nepravdivé údaje". Své jednání David Rath pro LN obhajoval slovy: "Byla to lež. Ale nebyl to podvod. Podvod je něco jiného než lež. Podvod by byl, kdybych se snažil něco získat na podkladě těchto informací. Můžete říct, že jsem se snažil získat výhodu, abych nemusel platit členské příspěvky. Ale já v té době neměl plat. Já jsem dělal práci doktora, ale nebyl jsem jako doktor zaměstnaný. Já nevím, proč mi pořád nerozumíte."

Proč se nic nestalo? Proč nerozhodl soud? Protože byl David Rath prezidentem ČLK, a postaral se o to, aby kauza byla zastrčena do skříně, která dnes praská pod tíhou vhozených kostlivců.

ŽIVNOSTNÍK V DOBĚ KRIZE (OTEVŘENÝ DOPIS POLITIKŮM)

12. února 2009 v 10:18 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Drazí pánové, vážené dámy,

nikdy jsem si nepomyslel, že 20 let po úžasném záchvěvu národní pospolitosti a radosti ze vstupu mezi státy euroatlantické demokratické civilizace budu nucen sepsat tento text. Kažný z nás byl v té době plný očekávání. Každý z nás se chtěl podílet na tvorbě vyspělé svobodné společnosti s rovnými šancemi pro všechny. Každý z nás byl ochoten obětovat krev, pot i slzy.

Čas však trhnul oponou a ukázalo se, že ne všechno může býti jako v pohádkové knížce, kdy dobro vždy zvítězí nad zlem a všichni potom žijí spokojeně až do smrti. Podivoval jsem se nad vysokým výslužným a bohatými doživotními rentami pro estébácké kreatury, zaráželo mne vysoké procento bývalých členů KSČ ve vysokých politických, zastupitelských, soudních, policejních a dalších, pro chod státu důležitých, funkcích, velmi nedůvěřivě jsem hodnotil úspěchy akciových společností a s.r.o., které byly často založeny jen kvůli vysátí úvěrového účtu, jež vytvořil nomenklaturní kamarád v bance, nechápal jsem Havlovo: "Nejsme jako oni!" ani bezprecedentní tlak na tlustou čáru za minulostí.

ČSSD - BORDEL NAD BORDEL

12. února 2009 v 10:16 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  POLITIKA
Prostituce byla vždy doménou organizovaného zločinu. V Americe se jí chopila italská mafie importovaná do Ameriky s italskými přistěhovalci. U nás ji ale neorganizují zločinci sledovaní FBI a pravidelně vsazovaní do šatlavy, ale ctihodní a významní členové ČSSD a jejich přátelé.
Jako například rodinná přítelkyně bývalého Sociálně demokratického předsedy vlády Stanislava Grosse, Libuše Barková - trestně stíhaná rovněž za pojistný podvod - jež provozovala a vlastnila Pražský bordel Escade. Když Libuše Barková byla policií odposlouchávána kvůli podezření z obchodu se ženami, tak se zděšeným kriminalistům na sledovanou telefonní linku připletli tehdejší ministři vnitra a obrany České republiky (za ČSSD) se svými soukromými hovory. Jak jinak.

Agent StB a přítel Jiřího Paroubka, Bohumír Ďuričko tou dobou bytem věznice Pankrác, s obžalobou za vraždu mladého Kočky na krku, rovněž nestál ve svém hotelu Axa, pokud jde o prostituci stranou. Jako správný zločinec a ten koho velké myšlenky ještě většího Paroubka natolik oslovují, že chodí na jejich autogramiády. Nebo jak nyní vyšlo najevo, byl pasákem-pronajímatelem i Miloslav Mrština, předseda Sociální demokracie v Královehradeckém kraji.

VSTANOU NOVÍ CENZOŘI?

11. února 2009 v 6:08 | HELENA KRATZEROVÁ |  POLITIKA
Co naplat, už hodně pamatuji. Třeba euforii, jež zavládla mezi novináři po Pražském jaru, kdy mohli bez obav z následků psát podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Zhruba o rok později se z čista jasna, alespoň to tak vypadalo, ustanovila funkce vrchního cenzora. Pobavení, jež toto opatření vyvolalo mezi tehdejšími představiteli Svazu novinářů, se záhy změnilo v nefalšované zděšení.

S příchodem normalizace se z novinového trhu postupně začaly vytrácet tituly, jež novým mocipánům ležely v žaludku a pily krev, osazenstvo zbylých redakcí, jež přežily čistku, se změnilo k nepoznání. Pojem autocenzura se nutně stal leitmotivem každého, kdo chtěl dělat svou profesi. Leccos se přesto dalo naznačit mezi řádky, vlna solidarity umožnila i autorům, kteří byli na indexu, aby publikovali buď pod pseudonymy, nebo pod jménem některého odvážnějšího žurnalisty.
Zoufale se začaly nedostávat informace, zejména ze západních zdrojů. Přísná selekce, jíž musely projít, v podstatě rozdělila nejen novinářskou obec na obzvlášť spolehlivé jedince, kteří k nim měli přístup a na širokou masu, jež od nich byla zcela odstavena. Doslova Damoklovým mečem, jenž na nitce visel nad novinářskými hlavami, se pak stalo zřízení Úřadu pro tisk a informace, na celostátní i republikových úrovních. Očím pozorných cenzorů, mezi nimiž se mimo jiné činil pozdější předseda republikánů Miroslav Sládek, neuniklo snad nic. Ve snaze dokázat bdělost a ostražitost hledali jinotaje a protistátní aktivity, kde se dalo. A pochopitelně byli úspěšní. Kvůli kdejaké prkotině pak padala jedna hlava za druhou.

IMBECILNÍ TOUHA VOLIT LEVICI

9. února 2009 v 15:29 | RADEK HULÁN |  POLITIKA
Lidé zapomínají, někteří s IQ 85-95 si ani nepamatují. Dnes, v době celosvětové ekonomické krize, je nezaměstnanost v ČR na slušné úrovni 6.8%. To je nízké číslo, za hrůzovlády ČSSD byla nezaměstnanost v ČR totiž na rekordně vysoké úrovni, běžně se pohybovala v rozmezí 9-10%, viz

Takto vysoká nezaměstnanost byla přesto, že ČSSD každý rok utratila 150 miliard více než byl příjem státního rozpočtu. Přes tento obrovský státní dluh, který již za vlády ČSSD přesáhl 1 bilión Kč, ekonomika rostla jen mírně, zdaleka to neodpovídalo obrovskému zadlužování a celosvětové prosperitě.

Můj soukromý odhad je ten, že podstatná část z těchto peněz se díky levicové korupci totiž vůbec nedostala na místo určení.

ČSSD byla přitom ve snadné pozici, celosvětová ekonomika byla ve skvělé kondici a potencionální odbyt pro exportně orientovaný český průmysl byl téměř neomezený. Nicméně cílené ničení podnikatelů a živnostníků a stavění řady byrokratických překážek znamenalo, že ekonomika přesto kolabovala a nezaměstnanost stoupala.
Dnes máme celosvětovou krizi, průmyslová výroba klesá o desítky procent, a přesto je nezaměstnanost i díky ODS a její podpoře podnikání a nízkým daním jen na úrovni 6.8% v lednu 2009.