VÝROK: "KDYŽ UŽ SI BERE, VĚTŠINU MÁ NECHAT LIDEM" JE ALARMUJÍCÍ

3. ledna 2009 v 9:14 | DUŠAN HOUDEK |  POLITIKA
Stále častěji se stává senátor Dryml středem mediálního zájmu. Není se co divit. Je známý svým arogantním, sebestředným vystupováním. Vždy, když pan senátor někde něco prostřednictvím medií sdělí svému okolí, bývá to skoro pokaždé uvozeno zájmenem "já" použitém v jednotném čísle ve všech osobách( já, mne, mně, o mně, se mnou …).
Z Drymlových výroků musí jeho odpůrcům často běhat mráz pozádech. To přiznala i jeho stranická kolegyně, současně i soupeřka na post hejtmana v nedávných volbách, paní Orgoníková. Už se zdálo, že Drymlova politická akcelerace je umožněna faktem, že se jaksi nemůže v žádném šuplíku najít nic, čím by se dala nějak usměrnit, či přibrzdit. A ejhle! Zdá se, že tomu tak již není. Pomohl si pan Dryml sám. Stačilo udělat fatální chybu, totiž začít shánět kompromitující materiály na své politické rivaly stylem bývalého poslance"trouby Moravy". Ze všeho toho nechutného a zbabělého vytáčení se pana senátora, vícehejtmana pro zdravotnictví, ředitele nemocnice ve Vrchlabí a konečně i předsedy správní rady zdravotního holdingu kraje (uff, jde vůbec zvládnout?),se jak to při takových záležitostech bývá obvyklé, "postižený přistižený"stále více zamotává do sítě vlastnoručně utkaných pavučin.Jenže tady se zřejmě jedná o víc, než o politický boj. Čtenář je inteligentní tvor, takže si snadno dokáže vyhodnotit dva citáty z posledních dnů, týkající se prodeje vrchlabské nemocnice, kde ještě stále řediteluje pan Dryml.

"Já nejsem svatoušek, to v žádném případě, ale jsou věci - veřejné peníze, když už si z toho někdo něco bere, tak tam musí zůstat ta většina pro ty lidi, pro ty občany.", svěřil se 11.12.2008 Dryml v nedávno zveřejněném rozhovoru figurantovi iDnes

"Původní cena od pana Drymla byla 250 milionů, teď je to 140 nebo 120.", kritizuje Orgoníková v rozhovoru pro iDnes Drymla za snahu prodat vrchlabskou nemocnici kraji za přemrštěnou cenu.

Nepřipadá vám to jako v Kocourkově? Ředitel nemocnice (Vladimír Dryml) hájí zájem jejího vlastníka a snaží se ji prodat co nejdráže kraji. Tento postup je ale v naprostém rozporu s morálkou a povinnostmi voleného zástupce v zastupitelském orgánu a to dokonce ve funkci vícehejtmana (Vladimír Dryml), protože tím přispívá k nehospodárnému nakládání s veřejnými finančními prostředky.

Je to zřejmý konflikt zájmů a dokonce cílený. Navíc se na veřejnost dostala informace, že pan Dryml, se za to, že mu je v tomto postupu bráněno, bude svým odpůrcům mstít. Prozatím tím, že na ně bude shánět nějakou tu špínu. Ono se vždycky na každého něco najde, že? A dobře ví, proč potřebuje sehnat spis, týkající se trestního oznámení podaného Orgoníkovou, údajně na některé spolustraníky. Chtěl by totiž znát obsah toho "šuplíku". Asi se obává, že je v něm obsažena i "jeho maličkost".

V civilizované demokracii by toto muselo nutně znamenat jediné: "Sbohem pane Drymle!". Obávám se ale, že tou ještě stále nejsme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama