VOLIČI PAROUBKA A RÁTHA, NESTYĎTE SE!

18. ledna 2009 v 17:25 | PAVEL KULA |  POLITIKA
Původně jsem chtěl napsat "Voliči Paroubka a Ratha, styďte se!", abych vyjádřil své rozhořčení nad tím, koho volí. Pak jsem si ale uvědomil, že ve svém okolí - až na jednu výjimku (ahoj Ládo) - neznám nikoho, kdo by se hlásil ke skutečnosti, že volí ČSSD kvůli někomu z těch dvou.

Lépe řečeno určitě znám, jen to o nich nevím, protože se tím nechlubí. Ještě tak někdo řekne, že volil sociální demokracii, protože myslí na obyčejné lidi, ovšem nezapomene zároveň zdůraznit, že "ty dva také nemusí", jako by to nebylo jedno. Je to situace stejná jako před lety na Slovensku, kdy také nikdo nevolil Mečiara a on vyhrával volby a stejná jako už skoro dvacet let u nás s komunisty, které také nikdo nevolí a oni stále otravují vzduch v parlamentu.

Přemýšlel jsem, proč jsou ti lidé takoví tajnůstkáři a nehlásí se hrdě k tomu, že volí tyto dva skvělé, zásadové a slušné politiky, charakterní a čestné muže kteří myslí především na druhé a napadly mě tři možné důvody: tají to ze skromnosti, ze strachu, nebo proto, že se stydí.
Skromnost jsem vyloučil jako první. Nejlepší premiér, kterého kdy tato země měla a nejlepší strana, která ji kdy vedla nemají důvod ke skromnosti a jejich voliči také ne. Ta skromnost by byla falešná.Strach je dalším možným důvodem. Strach z toho projevit nahlas vlastní názor aby nebyly problémy, což jsme tak důvěrně poznali za komunistů. Ale čeho by se mohli bát nyní, když komunisté ještě nemají takovou moc (zatím) a navíc s ČSSD vycházejí více než dobře?
Že by mohli přijít o práci? To se může stát i tak. Zvláště pracují-li v některé z mnoha automobilových montoven, kterých sem ČSSD díky své krátkozraké politice nalákala neprozíravé mnoho. Ale ČSSD přece nikdy nepřemýšlí v horizontu delším než jsou nejbližší volby, tak co?
Nebo se bojí, že se jejich dítě nedostane na vysokou školu? To je také dost pravděpodobné. Míst je málo, peněz také, zato uchazečů dost. Ale hlavně že ti šťastlivci, kteří se na školu dostanou, budou studovat bezplatně. Alespoň tak jim to ČSSD slibuje.

Nebo mají strach, že se jim nedostane té nejlepší zdravotní péče, případně budou čekat dlouho na operaci? Tak tady pravděpodobnost hraničí s jistotou a oni si na to svojí volbou právě zadělali. Díky Paroubkovi a Rathovi mohou ale zatím spořit třicet kaček do prasátka na úplatky pro doktory. Budou je na "bezplatnou péči" potřebovat.

Strach jsem tedy také vyloučil. Vždyť to ti lidé tak chtějí, proto jim odevzdávají své hlasy.
Takže to bude tím, že se prostě stydí. A dokonce bych řekl, že se ani nestydí za ty dva výtečníky, pro které jsou voliči jen prostředkem k dosažení jejich osobních cílů, ale mnohem více se stydí za sebe.

Za to, že jim pro svůj krátkodobý a pochybný prospěch pomáhají k moci, aby mohli dál zadlužovat republiku a chystat nám stále nejistější budoucnost. Volí stranu, jejíž program je založený na lidské lakotě, závisti, lenosti a hlouposti.

Paroubek s Rathem dobře vědí, že je potřeba skončit s bezplatným školstvím a zdravotnictvím a je nutná reforma důchodového systému. Ale také dobře vědí, že to by jim volby nevyhrálo. Proto potřebují voliče, kterým je buď jedno, nebo jim nedochází, jak budou v budoucnu žít jejich děti, vnuci a pravnuci. Voliče, kterým je jedno, že ze svých peněz živí lemply a simulanty a kteří se za to pak stydí.

Vlastně se jim ani nedivím. Být na jejich místě, styděl bych se také.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama