SVĚT UTÁHNUTÝ NA VAŘENÉ NUDLI ...

22. ledna 2009 v 15:07 | SVEN F. REHULKA |  POLITIKA
Včera, v den inaugurace nového amerického presidenta, jsem četl v The Daily Telegraph (Sydney), jeden ze stovky článků, které přirovnávají projevy a sliby Barack Hussein Obamy k příchodu Messiáše na zem !
Je celkem logické, že lidé zkrušení současnou hospodářskou krizí Ameriky a tím i celého světa, se "jako tonoucí chytají stébla", ale pouze budoucnost a jeho činy ukáží, jestli tuto celou, několikaměsíční slávu, pochlebování a naděj, vůbec zaslouží.


Totiž, řečnit uměl slušný filosof Cicero, ale i váleční zločinci Mussolini a Hitler !


Tím se ale, chci vrátit k úvodu tohoto článku - o tom, co jsem četl 21. ledna 2009.Jakási zdejší novinová "nicka" - Les Carlyon, cituje Clive Jamese, podle kterého v časech, kdy George W. Bush byl presidentem US.of A., všechny jeho projevy byly toporné, nudné, jeho tvář prý ukazovala strach z cizích výrazů a pak zase oddych, když se mu to podařilo vyslovit, prostě, nevzdělanec, primitiv.


Tak podobně se o něm vyjadřovala celá ta škála levicových reporterů, novinářů a jiné té smečky, která se cítila bezpečná, díky americké svobodě projevu i názoru. Dále se cítili jistí proto, že poslední dva roky Bushovy vlády byly škrceny majoritou Democratic Party v Senátu i Kongresu, kde podráželi jakákoliv rozhodnutí presidenta Bushe a Republican Party.


Ovšem, něco podobného jsme slyšívali i v dobách vlády presidenta Ronalda Reagana, také - hloupý, druhořadý herec, nýmand !


To byl názor všech prokomunistických medií, i tak zvaných "liberálních" politiků a hollywoodských rozmazlenců a junkies, přesně tak, jako se chovají ted !


I když to ted není vůbec důležité, kamarád mi říkal, že už před několika lety, kdy začala protibushovská, pomlouvačná kampan, že G.W.Bush (po našem - mladý Jirka Křoví ), má I.Q. - 130, nemluvě o tom, že přeze všechna přeřeknutí v jeho texaském "drawlu", měl ( a má ) ohromný smysl pro humor, žádný náfuka či snob.


Dále, v tom zmíněném článku je řečeno, že "machismo" tedy "chlapství", které bylo přirozené Bushovu vzoru - sir Winston Churchillovi, vyznívalo u Bushe (prý) nepravdivě, tak jako ve filmech Chuck Norrise - (Bushova fandy).


No nevím, který z těchto zmíněných pisálků by měl odvahu to říci do očí Chuckovi, ba ani mladému Bushovi, kdyby poslal security na chodbu a sundal sako !


Prý, Bushova era byla erou chybných válek, změn zákonů, porušování ženevských konvencí a jiného zla. Kdyby mohli, svedou na něho i tsunami v Indickém oceánu a choleru v Zimbabwe !


Válčít proti vražednému muslimskému terrorismu, začal Bush spolu s několika věrnými spojenci po zákeřném útoku "9/11",


proti Al Quaidě a Talibanu i proti domácímu nepříteli, naturalisovanému, ale neloyálnímu, - různým těm "kazatelům", učícím se pilotovat letadla, či jak zacházet s chemikaliemi.Proto bylo třeba zvýšit pravomoce FBI i jiných organisací, pro bezpečí USA !


Začal sklízet různá "ponaučení" od U:N: ( OSN)- bezzubé a pokrytecké společnosti, dávno přežilé, i od tak zvaných "spojenců" v kontinentální Evropě, kteří už zapomněli na 1. i 2. světovou válku, na UNRRA, na Marshallův plán !


Řekl bych, že jedním z jeho posledních "hříchů" bylo, že nepoužil amerického vlivu k zastavení odvetné israelské invase Gazy, že věci nazýval pravými jmeny, tedy : "Israel se pouze oprávněně brání proti terroristickým, raketovým útokům Hamasu" !


To mu v celém světě - tajní i veřejní antisemité ( ti vzdělanější tomu říkají antisionismus, ale je to prašt, jako uhod !) nemohou odpustit, protože, ač znají fakta velice dobře, vlísávají se do přízně muslimských zemí, vlastnících hlavní světové zásoby oleje.


Dále proto i nemohou presidentu Bushovi odpustit iniciativu, aby USA oprostil od závislosti na dovozu oleje, povolil hledat a těžit i v zatím chráněných oblastech Aljašky, i v jeho snaze přinutit dinosaury amerického automobilového průmyslu k výzkumu a výrobě elektromobilů, hybridů a oxygen/hydrogen pohonu, i pro začátek ke zmenšení obsahu motoru, tím i snížení spotřeby !


Toto vše, pisálci zglajšlachtovaného, levicového tisku v Bushových časech úplně opomíjeli, až ted, to "vyhlašují" jako jednu z Obamových "iniciativ" !


Dalším důkazem správnosti Bushovy zahraniční, vojenské politiky je, že Obamova administrativa ráda ponechává ve funkci Secretary of Defence - Roberta Gatese, Republikána, který dirigoval Bushovu úspěšnou strategii poslední doby v Iraku.


Díky tomu, bude moci Obama splnit jeden ze svých předvolebních slibů a stáhnout jednotky z Iraku, případně je i poslat do Afghanistanu, kde je jich třeba, protože někteří členové NATO -(jmenovitě Německo a Francie) si své vojáky chrání v "nebojových" oblastech .


Další, z Obamových slibů bylo zrušení vězení a vyšetřovacího střediska pro chycené terroristy v Guantanamo Bay, amerického smluvního území na Kubě - ( Fidel celá leta prskal jako křeček !)


Ještě před nástupem do úřadu, požádal Obama Bushe, aby se pozeptal v Austrálii, jestli prý by nebyli tak hodní a nějaké ty jím propuštěné "chovance" by si nevzali na starost a péči v "Oz". Kupodivu, ani náš Kevin 07 a jeho Socani, neprojevili očekávané nadšení a v našem tisku to bylo zahráno "do autu" !


Ani se jim nedivím, stačí, když jsme odtamtud musili přijmout Hickse, chyceného Američany v Afghanistanu ( nevinátko, prý jen hlídal tank Talibanu a stál tam s Kalašnikovem), ovšem už před tím se zůčasnil na straně muslimů války v Bosně, ale to se už nějak zamluvilo ! Ten měl štěstí, že je rozený Australan, zrovna tak jako měl štěstí naturalisovaný Australan - Habib !


Nu, opravdu Americe a tím i celému světu začíná nová doba a mám obavu, že ne zrovna dobrá !


Extremní změny, "show ponies" ve funkcích, apartheid naruby, ale co - lidé mají to, co si zvolí, tedy i zaslouží !


Vždy jsem tvrdil, že Češi jsou národ ovcí. Po volbách v Austrálii, že i Aussies jsou Merina ! nevím, jaký druh ovcí je v Americe (vím jen, že tam v minulosti byly velké boje mezi dobytkáři a ovčáky ), ale po zhlédnutí oslav ve Washingtonu DC a záplavě "Obamománie" v tisku americkém ( TIME - 3x více než polovina časopisu) i tisku australském (noviny, alespon v Sydney) i srdceryvné šaškování stárnoucích umělců na podiu, ríkal jsem si : " jsou to také ovce, at už na vlnu, na maso, či na brynzu !"


G.W.Bush, bude mít ted čas, pobývat nerušeně na své farmě v Texasu, možná, že se bude sebevzdělávat, číst, učit se mluvit jazykem takovým, aby se to líbilo snobům na East Coast of USA, i těm našim v Canberra ACT, ale přesto si myslím, že naopak se bude věnovat své rodině, jezdit na koni či jeepu a té rudé oposici vztyčí prostředník !
22. 1. 2009. Sven F. Rehulka , Carlton - NSW
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama