S RÁTHEM DO NEBE

30. ledna 2009 v 6:48 | HELENA KRATZEROVÁ |  POLITIKA
"Když já vám povídám, že je nebe na Zemi, pravdu mám, věřte mi…" Zřejmě v intencích Voskovce, Wericha s přihlédnutím k Jaroslavu Ježkovi hodlají přistupovat k řešení rozrůstající se krize proslulí oranžoví lídři Jiří Paroubek a David Rath. Ovšem nebe, potažmo řečeno ráj, slibují pouze vyvoleným. Podle jejich mínění nejbědnějším a nejubožejším, kteří doplácejí na nenasytnost majetnějších.Zcela pregnantně se v tomto smyslu vyslovil mnohoobročník David, jemuž, coby skromnému a sociálně cítícímu občanovi, stačí na pokrytí základních životních potřeb pouhé dva platy, protože příplatek za vedení parlamentního výboru považuje víceméně za oprávněný bonus. Při senátním projednávání regulačních poplatků ve zdravotnictví se totiž nechal slyšet, že lid dal jednoznačně najevo, že s těmito platbami zásadně nesouhlasí, a proto by měly být zrušeny nadobro, nikoli pouze upraveny a zmírněny.
A tak mě napadlo, co by se stalo, kdyby přišel s návrhem na anulování veškerých daní, jež poplatníkům řádně provětrávají kapsy a také jim nejsou příliš po chuti. Stejně jako úhrady za energie, vodné a stočné, nájemné, dopravu atd., jež by podle jeho logiky rovněž měly vzít za své. K tomu by se pak mohlo přidat bezplatné fasování potravin (a nejen nezbytných), popřípadě i ošacení a obutí. S příděly aut bych přece jen chvíli počkala, ovšem benzin a nafta by také mohly být gratis.
Domnívám se, že v takovém případě by sociální demokrati nemuseli ani trvat na celonárodním referendu, protože masový souhlas by měli více než jistý.
Hrozba, že by se mohl ministr financí Kalousek z této představy zhroutit, je zcela bezdůvodná. Podle pana Paroubka se už tak stalo, o hroutící se ekonomice totiž údajně hovoří hroutícím se hlasem. Státní kasa, jež je podle mínění opozice bezedná, protože se v ní vždycky najít další zdroje, by přesto nemusela zůstat prázdná.
Vždyť tu přece máme masu nechutných zbohatlíků, kteří poukazujíce na své vzdělání a vysokou kvalifikaci, si dovolují mít vyšší než průměrné příjmy. A tak je jim třeba zatít tipec. Ať platí jak mourovatí, v Česku přece existuje masa lidí, kteří jsou daleko potřebnější. A hlavně, rekrutují se z nich voliči ČSSD, které začaly klesat preference kvůli nestoudnosti ODS a koalice, jež díky předsednictví EU znovu nabývá ztracenou důvěru nejen svých členů a přívrženců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sestřišky Sestřišky | Web | 30. ledna 2009 v 6:52 | Reagovat

Mocko krásnej blogísek

2 camprocklowe camprocklowe | Web | 30. ledna 2009 v 6:57 | Reagovat

ahoj hezu blog kukam i design ,klása šlánešqy a jestli chceš ,taq se můžeš kouknou na můj blog:http://camprocklowe.cz

p.s.díky předem:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama