RÁTHŮV LÉK NA KRIZI? ADOLF HITLER!

25. ledna 2009 v 6:14 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA


Myslel jsem, že u Davida Rátha mě nemůže překvapit už vůbec nic. Ovšem jeho "myšlenky" vyslovené v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny mne naopak doslova šokovaly. Pominu-li snůšku vzájemně si protiřečících demagogických nesmyslů ohledně financování jeho Potěmkinovských vesnic, očividnou nekompetentnost v ekonomických otázkách, graduje ono povídání hlubokomyslnou úvahou páně doktora, že možným řešením krize je, po vzoru Adolfa Hitlera, začít zbrojit. Tím dát lidem práci, peníze, poté vyhrát volby a zřejmě nakonec vyrazit v tancích na Berlín.


Může to ten člověk vůbec myslet vážně? Dochází mu, co vlastně vypustil z úst? Uvědomuje si, že je vysoce postaveným politikem opoziční strany a možná budoucím ministrem vlády ČR? Jistě, základní princip je sociálně demokraticky pochopitelný - ty chudáky dole jsme na daních tak oškubali, že bychom jim v době krize mohli něco málo vrátit formou práce pro stát. Arbeit macht frei ! Soudruzi jistě pochopí, že v těžkých dobách se nemohou jen vyplácet sociální dávky a půjdou radostně montovat místo Škodovek třeba Kalašnikovy na státní zakázku.


Blahoslavení buď chudí duchem. Ráth se ani nepozastavil nad tím, že to jaksi potom vyústilo ve světovou válku a alternativní metody liberálních ekonomů nazývá fantasmagoriemi. "Proboha, co je to za člověka!" chtělo by se zvolat společně s Leošem Suchařípou ve filmu Kurvahoši .... a středočeského hejtmana přirovnat k onomu primitivnímu buranovi, skvěle ztvátněném Bolkem Polívkou.

Bohužel to taková sranda není. Sociálně demokratický kraken to myslí naprosto vážně. Stejně jako to ČSSD myslí vážně se svými recepty z kuchyně Jiřího Havla a jeho teamu expertů. Novomanželské půjčky, prodloužení výplat podpor v nezaměstnanosti, zpomalení deregulace nájemného a další perly. Vše zaplatí štědrý stát, který se na to zase ještě více zadluží. Takže nic nového pod sluncem.

Socani totiž ani v nejmenším nechtějí a neumějí krizi řešit. Chtějí ji jen oddálit, aby udeřila s ještě větší silou o pár měsíců, možná roků, později. Pro ně jsou nepochopitelné teze o nastartování spotřeby tím, že se peníze prostě nechají lidem v peněžence rovnou, tedy snížením daní. To jsou prý ony fantasmagorie. Toho bohdá nebude, aby nebylo co přerozdělovat! To by byla pěkná anarchie a bordel v tom našem státečku! Čím by se platily oranžové volební sliby?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama