PAROUBEK V ČELE POLITICKÉ MALOSTI

9. ledna 2009 v 16:51 | MAREK BARTOŠ |  POLITIKA
V jakýchsi novinách jsem si dneška přečetl titulek "Topolánek: telefonní ústředna světa" A opravdu to tak asi bude. Ráno Merkelová, k obědu Sarkozy k večeři Putin a premiéři V4 a do všeho Barroso a jeho komise. A jako dezert budoucí americký monarcha Obama. Bravo, pane Topolánku.

To zvolání "bravo" nemyslím nijak ironicky, ba právě naopak. Topolánek je skutečně v současné době jeden z nejmocnějších můžu globálního světa. A s ním i celá Česká republika. Prezidentsví Evropské unie je jedinečná příležitost, jak kormidlovat dění v Evropě a ve světě. Nejsou mi blízké názory, které toto snižují a dehonestují. Ano jsme malý stát v srdci Evropy, který nikdy nebyl tak mocný jako teď. Nikdy v dějinách jsme neměli tak významnou roli jakou máme nyní.
K čemu se však chci dostat? K jedné jediné věci: malosti. Malosti politické elity v České republice. Malosti opozoční ČSSD - socialistické, levicové, lacině populistické, rudé závistí a vzteky, všechno (ne)schopné paroubkovské partaje. Nikdy nepochopím jednání, které předvádí Paroubek. Záměrně nepíšu ČSSD jako strany, protože ta de facto neexistuje a existuje jenom strana Paroubek.


Paroubek se snaží všemožně sabotovat, torpédovat a dělat naschvály vládě Mirka Topolánka. To je jeden a jediný cíl Paroubka, svrhnout vládu a instalovat svoji svatost na premiérské křeslo. Nejde mu o nic jiného. Nezáleží mu na občanech, to je jenom nástroj, a pomůcka, jak dostat kýžené korýtka. Slibíme - málinko splníme - pardon - slíbíme, nic nesplníme - neměli jsme možnost, pardon - znova slíbíme. To je polkitický program a způsob politiky dle Paroubka a jeho poskoků. Bohužel na to doplácíme všichni.

Ale zpět k českému předsednictví. Proč zmiňuju malost ČSSD? Protože právě předsednictví jasně ukazuje, jaké je opravdové smýšlení socialistů. Je to prestižní událost, záře kamer a sláva, pompa a lesk. To je prostředí Paroubka! To je to, proč dělá politiku. Aby se mohl nafouknout jako krocan, zvědnout svůj mocný lalok, ztenčit titěrné rtíky do ještě užší linečky, nafouknout vanu pod růžovým svetrem a s upocenou prasečí tváří se kasat, vychloubat a tetelit pro celou Evropy. Jenže toto všechno jaksi nejde, místo Paroubka je totiž u moci Evropy Topolánek. Ten ničema, kterého chtěl semlít v kafemlejnku.

Paroubek musel dneska ráno zuřit vzteky a vidím ho docela přesně, jak ráno "paroubkovsky" praštil MF DNES. Já chci být telefonní ústředna světa! Do mé pravcovny měl volat Obama! A já měl jet dneska na Ukrajinu! Já! Já! Já! A když ne tak nikdo! Nikdo Topole! Sestřelím tě! Svrhnu a budeš mít po slávě, dobytku jeden! Budu ti škodit, jak jen budu moct! Nezajímá mě tvoje přesednictví, mělo být MOJE! A když není moje nebude nikoho! Je mi ukradené!
Malost a neskutečná podlost a dno politické kultury. To je politika ala Paroubka. To je jeho volební prgram, jeho ideál. Jenom čekám, kdy si toho všimne i široká veřejnost a každý jeden volič. Dočkám se? Dočká se Česká repunlika?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama