OHEŇ A SÍRA JIŘÍHO PAROUBKA

3. ledna 2009 v 8:59 | JANA BENDOVÁ (mfd) |  POLITIKA
Někdy to vážně bolí, jak jsou politici dětinsky průhlední. A jak dělají z lidí hlupáky - když je na švestkách nachytán nepřítel, dští spravedlivý oheň a síru. Když je nachytán "domácí", oheň nikde, síra nikde, zlehčuje se, zastýlá pod peřinu. Pěkný příklad teď vidíme v kauze senátora ČSSD Drymla, který sháněl špínu na kolegyni Orgoníkovou. Asi kvůli vydírání. Nechtěla mu jít na ruku.

Svého času měli občanští demokraté podobnou polízanici s poslancem Moravou. Nachytaný poslanec zaplakal, zastyděl se a odstoupil. Vladimír Dryml je tvrdší nátura, to se všude ví. Neomluví se, neodstoupí, nebuďte bloudi, zapomene se... K rozdílu není co dodat, mluví za sebe sám.

Nevšimli bychom si však dalšího rozdílu, kdyby nám nezištně nenapověděl Jiří Paroubek: fízlování socialisty Drymla bylo "ojedinělé selhání jedince", fízlování občanského demokrata Moravy "nese znaky systémového jednání, vydírání, politické korupce a zastrašování". Zkrátka a dobře: Dryml je osamocený lump v čisté ČSSD, Morava je výsadkem špíny celé ODS.

Už chápete, jak to máme správně brát?!

Ale vážně: Jiří Paroubek kdysi hřímal, že chce dát podobným fízlovsko-korupčním praktikám "červenou". Výborně, do toho! U Drymla má příležitost jednat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darda Darda | Web | 3. ledna 2009 v 9:04 | Reagovat

luxusni xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama