NEBO TAKOVÝ DAVID ČERNÝ, VON JE PĚKNEJ KLUK ...

14. ledna 2009 v 6:53 | DAVID PROKOP |  KULTURA
...ale víte, kolik bere? Já tuhle dostal na stůl takovej papír z Úřadu vlády a on si minulej rok vyďál hezkejch pár milionů tím, že nám naďál. A já se ptám, kdo z vás to má? Kerej z vás bere tolik co von?

Tak teď už ale vážně, moji milí soudruzi. Mně je celkem jedno, kolik si soudruh umělec vydělal, pokud si to vydělal tak nějak z těch soukromejch zdrojů... že jo... ale mám dost podezření, že Úřad vlády moc ze soukromých zdrojů nějaký kraviny v rámci našeho předsednictví EU asi nefinancuje.

Takže mě zajímá - kolik za to umění (kterýho bych, mezi námi děvčaty, nasral za den kýbl) dostal peněz, kdo přesně mu je odklepl a rovnou taky, v jakém osobním vztahu k Davidu Černému ti lidé jsou. Přece jenom jsme v Čechách, takže je jasné, že kamarádi si přihrávají v různých komisích různý penízky, takže tohle je otázka vůbec nejpodstatnější. Ono když se taky dneska pan Vondra diví, že celé dílo Entropa soudruh umělec spáchal sám a ne s 27mi spoluumělci , tak to vypadá na slušnej bordýlek.Typ umění, který dělá pan Černý, mě celkem baví a zajímá, na jeho výstavu si klidně zajdu a katalog bych si třeba taky koupil, kdyby byl tak do 20 Kč. Ale dosti mocně mě dráždí tihle na úřadech pečení vaření umělci s razítkem na Umění. Vono by jim tedlectěm taky občas moc prospělo, kdyby neměli co žrát a museli by hlad zahánět krabicákem.

Až dostanu tu svodku, kolik ten kluk ušatá bere, unesu ho a vysadím ho mezi dělníkama , co zrovna někde v přestávce mezi výkopama svačej. Těm pak tu svodku přečtu a to ródeo, až mu budou krumpáčem rovnat záda nafotím... a čert by v tom byl dybych pak nedostal Chalupeckého cenu a výstavu v Tate Gallery navrch! Všechno by se to menovalo Jak byly Černýmu z oumění trenky malý. A na šišku bych mu přimontoval tureckej hajzl s Havlem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama