HEJTMAN RÁTH KRÁČÍ VE STOPÁCH DONA QUIJOTA

22. ledna 2009 v 5:05 | JAN ZIEGLER |  POLITIKA
Hrdina Cervantesova románu bojoval s větrnými mlýny. Sociálnědemokratický hejtman David Rath si to pro změnu hodlá rozdat s brdským radarem. Oba "hrdinové" mají společné jedno, chovají se jako směšní šašci.

Nynějšího středočeského hejtmana napadla geniální myšlenka, vyhlásí na Brdech chráněnou krajinnou oblast či dokonce národní park a americký radar tak nebude. Je tragikomické, že v čele středních Čech je člověk s nulovou znalostí zákonů. Jinak by věděl, že národní park se vyhlašuje Parlamentem schváleným zákonem a chráněnou krajinnou oblast jmenuje ministerstvo životního prostředí.

A navíc je tu ještě jedna důležitá překážka, která hatí páně Rathův svatý protiradarový boj. Oblast, ve které Američané hodlají vybudovat své obranné zařízení, je součástí vojenského újezdu a ty jsou vyňaty z pravomoci krajských úřadů. Smůla!

David Rath ve svém narcismu ohromuje veřejnost rádoby úžasnými nápady. Zatím mu všechno vychází a mnozí lidé ve své nevzdělanosti nedokážou prohlédnout jeho nekompetentnost skloubenou z neznalostí. Proto jeho Středočechům je nutné říci naplno: Máte hejtmana jakého jste chtěli, hloupého, který ničemu nerozumí a nevědomost nahrazuje siláckými gesty. Brzy spláčete nad výdělkem.A to ještě pominu skutečnost, že taková vystupování zástupců ČSSD podrývají důvěryhodnost České republiky mezi euroatlantickými spojenci. Ale to už by byl námět na jiný článek.
//
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama