HAMÁS - DOTOVANÝ PROJEKT EU

4. ledna 2009 v 16:01 | IVO VAŠÍČEK |  POLITIKA

Hlavním viníkem zabíjení v Gaze jsou takzvaně vyspělé demokratické státy se svojí politikou multikulturalismu a bezbřehého humanismu.Celá historie lidstva je lemována konflikty, které jsou vždy důsledkem ambicí změnit situaci v příslušném regionu ve svůj prospěch. Mír je vždy důsledkem reálné vojenské hrozby. Vojenská převaha vítězů, nebo alespoň jejich obranyschopnost odrazuje nespokojené (ukřivděné, poražené) od snahy rozputat válku.

Izrael disponoval a disponuje prostředky, které mu umožňují Palestince zcela vyhubit. Vzhledem k tomu, že Izrael umožnil vznik Palestinského státu, lze předpokládat, že to nebylo jeho úmyslem. Opustil přitom území, která úspěšně dobyl a dokázal na něm udržovat svoji moc. Na rozhodnutí Izraele měl jistě vliv i tlak ostatních, zejména vyspělých demokratických států.Palestinci si s cizí pomocí vytvořili stát, který nejsou schopni provozovat. Palestinský stát je zcela závislý na neustálém přílivu prostředků ze zahraničí. Významným dárcem prostředků pro fungování palestinského státu je i Evropská unie. Palestinská ekonomika je zaostalá a nedokáže se samostatně rozvíjet. Bez cizí pomoci by se palestinský stát zcela zhroutil, jeho existence je zcela nepřirozená. Palestinci jsou přitom velice těsně konfrontováni s životní úrovní lidí, žijících v Izraeli. Výsledkem je touha po stejném komfortu, jaký vidí u svých sousedů. Nemají však genetické předpoklady a po generace předávaný systém pracovně budovatelských návyků, který by jim umožnil dosáhnout srovnatelných úspěchů pomocí práce a podnikání. Jsou proto frustrováni a hledají jiný způsob dosažení úspěchu.

Palestinci jsou hrdí a těžce nesou svoji historickou neschopnost dobýt a uhájit nějaké území a vytvořit na něm svůj stát. Izraelský velkorysý dar vnímají jako slabost Izraele. Všechny ústupky Izraele vnímají jako jeho prohry. Palestinci neustále bojují proti Izraeli a jsou přesvědčeni, že v tom boji mají širokou celosvětovou podporu. Jejich názor je zcela oprávněný, neboť si jsou vědomi přílivu peněz ze zahraničí a tlaku mezinárodního společenství na Izrael.

Palestinci si v demokratických volbách významnou většinou zvolili Hamás. Hamás zcela otevřeně vyhlašoval a vyhlašuje, že jeho cílem je zničení Izraele, případně vyhubení všech Židů. Z toho lze celkem logicky usuzovat, že stejné přání má i většina Palestinců. Hamás si je zcela jistě vědom, že vystřelovaním raketek Kasám, nedobyde území Izraele. Vůdci Hamásu však velice dobře vědí, že Izraelský stát chrání své občany a k lejich ochraně použije téměř všech prostředků.

Izrael se s Hamásem a Palestinci vypořádává jako s obtížným hmyzem, který pouze škodí, ale podstatu nemůže ohrozit. V tom se však mohou Izraelci mýlit. Skutečná síla Palestinců spočívá v tom, že usilují o získání "mezinárodního soucitu". Velice rychle a dobře pochopili, že boj za multikulturalismus a humanismus potřebuje trpící oběti. Fotografie roztrhaných těl a zraněných dětí jsou pro dnešní společnost silnějším argumentem než jakákoliv ideologie. Humanisté jsou schopni tolerovat vytýčování cílů směřujících k likvidaci státu či etnika. Životy civilistů a jejich dětí jsou pro humanisty důležitější než zrůdné záměry těch samých civilistů.

Málokdo si připouští, že kdyby Izrael nedisponoval potřebnou vojenskou silou, neexistoval by. Je to historicky doložitelný fakt. Palestinci by společně s ostatními Izraelskými sousedy zcela nepochybně dokončili dílo německých nacistů a Židy by pozabíjeli do jednoho (otevřeně to hlásá nejen Hamás, ale i mnoho dalších muslimských organizací, včetně iránského prezidenta). Židé si však nebezpečí uvědomují velice dobře, a proto občas i předvedou svoji vojenskou akceschopnost, aby preventivně schladili případné potenciální agresory.

Celá akce Hamásu má za cíl získat více peněz od okolí. Hamás věděl, že vyprovokuje krvavou odvetu Izraele. Hamás ví, že si odpálením raket do Izraele objednává mrtvé civilisty v Gaze. Hamás potřebuje zničenou Gazu, potřebuje oběti. Hamás ví, že je to nejlepší způsob, jakým si může opatřit spoustu dalších tzv. humanitárních peněz. Chová se podobně jako indičtí pasáci žebravých dětí, kteří své žebráky úmyslně mrzačí, aby vyvolávali větší soucit.

Výše uvedený model chování je zrůdným důsledkem bezbřehého humanismu demokratických států. Je však docela možné, že už Izrael pochopil, že se přehumanizované státy, díky své chybné idelogii dostávají do sebevražedné společenské krize. Možná se tedy zachová racionálně a bude dál chránit své občany, a nebude je po vzoru evropských států okrádat ve prospěch nepřátel.

Projekt EU (300mil. EUR):

aktualitka: Evropská unie dnes oznámila, že poskytne naléhavou humanitární pomoc Palestincům v Gaze ve výši tří milionů eur
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama