BLBOST KOMUNISMU

13. ledna 2009 v 16:09 | VÍT POKORNÝ |  POLITIKA
Už asi potisící jsem si titul tohoto článku řekl včera při zprávách, kdy na obrazovce předváděl podivnou rozcvičku napůl mrtvý šéf nekonečné revoluce na Kubě Fidel Castro.

Komunisté považují za největší zlo USA, kapitalismus a všechno co je s ním spojeno. Chtějí ho s pomocí srdnatých dělníků, rolníků a kdovíčehoještě zničit a uvést v život ráj na zemi. Což už je samo o sobě nesmysl, protože aby mohl vzniknout ráj na zemi, museli by se změnit i lidé a jak nám historie praví, zlo jaksi umí skvostně převlékat kabáty a "dočasně" se ukrýt pod zatuchlý plášť nevinnosti.

Ale co je ona největší hloupost při mudrlantování komunistů? Že jsou ohromně pokrytečtí. Fidel Castro si mnohokrát vykřičel hlasivky při brojení proti USA, ale na nemocničních záběrech má na sobě šusťákovou bundičku jedné imperialistické americké značky.Tak kde to jsme? Lidé umírali a pořád ještě umírají pod blahoslavenou rukou bolševika v boji proti kapitalismu, ale jejich vůdcové se neostýchají nosti kapitalistické oblečení, bydlet v kapitalistických domech, žít si jako ten největší imperialistický vydřiduch. Blbost komunismu je tedy natolik okatá, až se divím, proč mu stále podléhá tolik mladých /a i docela inteligentních/ lidí.Politika a civilizace tzv. Západu má jistě mnoho chyb. Kdyby je neměla, tak by tu byl již výše zmíněný ráj na zemi. Ale ten se nekoná a zcela jistě se nikdy konat nebude. Chyby budou, zlo bude, je třeba na něj upozorňovat a bojovat proti němu.

Ale ten zlý imperialistický Západ má oproti totalitním "spasitelům" jednu výhodu. Je tu možnost kritiky a možnost výsměchu. Americký režisér Oliver Stone se zbláznil do Fidela Castra a natočil o něm oslavný dokument. Nyní běží v kinech jeho kritický film o prezidentu Bushovi. A v tom vězí jádro pudla, jak by řekl Goethe. Dokážete si představit, že by v SSSR 70. let mohl někdo natočit film o tom, že Brežněv je starý opilec, má hnusné obočí a v celku je to idiot? Takový tvůrce by rychle zmizel. Ale Oliver Stone nejenže může v USA natočit film o Bushově alkoholismu a nepříliš vysoké inteligenci, ale Američané mu na ten film chodí a je z něj kasovní trhák.

Pro někoho je to možná málo - možnost výsměchu. Ale povolení kritiky mocných je základním kamenem demokracie. Ať je to třeba demokracie pokroucená, duchovně poněkud povrchní. Od možnosti vysmívat se hlouposti, se dá směřovat ke změně negativních jevů v demokracii. Jestliže zakážeme možnost výsměchu a kritiky, jsme na cestě k totalitě.

Bolševici nejenže zakazovali kritiku a zabíjeli pro ni, ale také se povznášeli nad prostého člověka, žili z jeho bolesti a to je mnohem horší než hamburger ve fast foodu. Bohužel bolševismus není zakořeněn pouze v hlavách pravověrných komunistů, ale i v hlavách těch, kteří se naoko tváří jako bojovníci za demokracii. Zkrátka zatuchlý pláštík nevinnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama