PROTIEVROPSKÝ, CO TO VLASTNĚ JE ?

7. prosince 2008 v 16:02 | JIŘÍ HEŘMÁNEK |  POLITIKA
Označením proevropský či protievropský se dnes honosí skoro každá politička či politik. Ale co to vlastně je?

Včera, krátce před 22:00 jsem krátce přepnul na ČT24 a tam jedna politička, tuším že z Příbrami a okolí emotivně vyzývala k odmítnutí Lisabonské smlouvy. A proč?

Z jednoduchého důvodu: Lisabonská smlouva přesouvá na Brusel tolik pravomocí, že již přestáváme být smaostatným státem. Tím sice nejsme ani teď. Jsme vázáni nesmírným množstvím směrnic, příkazů, pokynů a podobně z Bruselu, ale přesto o většině důležitých věcí můžeme stále ještě rozhodovat sami.

Ovšem projekt evropské integrace se velmi podobá projektu federální unie, kdy jednotlivé republiky sice mají v dílčích věcech rozhodovací pravomoce, ale ve všem podstatném rozhoduje evropský Washington, tedy Brusel. Ovšem s tím "nepatrným" rozdílem, že v USA uspořádají každé čtyři roky velké show, při které kandidáti na prezidenta naslibují hory, doly změn. A samozřejmě, jen málokerou uskuteční, kromě té nepodstatné a tou je barva kůže současného zvoleného prezidenta.Takováto volba "Prezidenta EU" je již z jaykových důvodů vyloučena. Nedovedu si představit, jak třeba kandidát z Maďarska nebo Česka jezdí po Evropě s tlumočníkem v zádech. Protože, i kdyby plynně ovládal tři nebo čtyři jazyky, tak mu to zdaleka nebude stačit. Obrovskou moc protobude mít bruselská volená i nevolená byrokracie, protože prostě normální občané od toho nebudou mít co "žvanit"

Ta politička, kterou jsem na kongresu slyšel krátce hovořit říkala asi toto: "V pátek zde byl německý socialistický europoslanec Martin Schulz a ten nám líčl o čem všem bude po přijetí LS rozhodovat Brusel. Třeba o délce pracovní doby". Což by asi ještě nebylo tak tragické, projekt osmihodinové pracovní doby byl také mezinárodní. Ale, co je horšího, Brusel by samozřejmě rozhodoval i o daňové politice a to by dle mého názoru byl skutečný konec české samostatnosti.
Znám jen málo lidí, kteří jsou tak proevropští jako já. Žil jsem v Německu, delší dobu jsem pobýval ve Francii, pracoval jsem pro Nizozemce, Brity, mám kamarády také v Portugalsku, Itálii, Řecku, Slovinsku, Chorvatsku, Makedonii, Finsku a bůhvíkdeještě. Každý měsíc vystavuji faktury do Západní Evropy a současný stav EU, to znamená volný pohyb osob a zboží mi nesmírně vyhovuje a jsem všemi jedenácti pro.

Ovšem, pro eurošílence jsem "málo proevropský" nebo dokonce "protievropský". Myslíte si snad, že v roce 1992 byla většina Slováků protičeských? Omyl, nebyla. Oni byli protipražští. Češi jim nevadili, vadila jim nadvláda z Prahy. Sice jsme jim ročně milostivě přepustili asi 30 miliard, ale co jsou ty peníze proti pocitu, že mi někdo neustále něco rozkazuje a diktuje?
A právě tato překotná, násilná a zbytečná integrace může nakonec vést k odstředivým tednencím, které EU zničí. Prý musíme stále šlapat, abychom z kola nespadli. Omyl. žijeme skoro v jakési "ideální Evropě". Hranice jsou otevřené, zboží proudí beze cla, brzy budeme moci pracovat i v Německu a Rakousku, tak proboha, proč ten neustálý socialistický tlak na další integraci?

Proto, aby než se evropské národy a státy vzpamatují, se dostaly "pod čepec" socialistického Bruselu. Protože každý ví, že jakýkoli pokus o vyvázání se z tohoto svazku, tužšího než jakékoli manželství, by představoval nesmírný problém a proto to ani nezkusí. Adolf Hitler se svojí Národně socialistickou německou dělnickou stranou Evropu nesjednotil a prohrál a tak nyní přichází pro socialisty druhá šance.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama