LITVÍNOV: PROČ SE VŠICHNI DIVÍ ?

2. prosince 2008 v 17:44 | TEMPLATE |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Při pondělním střetu takzvaných radikálů s policisty v Litvínově, respektive u sídliště Janov, veřejnost nepokrytě fandila útočníkům. Těm se dostalo podpory místních obyvatel v takové míře, že si toho musela všimnout už i oficiální média, která tento do očí bijící fakt ještě u minulé akce (takzvaného Dnu hněvu v Janově) zamlčovala, seč mohla.

Tomu, že veřejnost stranila "zlým náckům před hodnými Romy" se diví všemožní pseudohumanisté, komentátoři pravdoláskových médií a také pan Ondřej Cakl, k jehož osobě se ještě vrátím.

Nejsem obyvatel Litvínova, tím méně sídliště Janov, dokonce jsem tam ani nikdy nebyl. Nesympatizuji s hordami agresivních hovad s hřeby pobitými baseballovými pálkami, které se tam jely porvat a od plic si zařvat. Postoj místních obyvatel ovšem plně chápu a nerozumím tomu, proč a čemu se strážci naší politické korektnosti opět diví.
Kdekoliv totiž čtu názory starousedlíků, vyplývá mi z nich jediné - současný Janov je pro ně peklo na zemi. Oblast, kterou terorizují gangy "nepřizpůsobivých občanů", pouličních dealerů drog a drzých zlodějů, co ukradnou doslova to, co není přivázané. Lidem volení zástupci si problému doposud nevšímali a policie také nic nedělala. Ani není divu. Z úplně prvních mediálních vlaštovek, které nám o janovském problému švitořily, se zdá, že Janov má "pod palcem" romský předák a odsouzený vrah, z něhož se velitel místní policie klepe strachy.Všude, kde dlouhodobě doutná nějaký problém, je vždy živná půda pro extremismus jakéhokoliv typu - to je všeobecně známá věc. "Kauza Janov" se úspěšně ignorovala tak dlouho, až se ji rozhodli vzít do rukou agresivní rváči s vyholenými hlavami. Mnozí místní v nich právem viděli osvoboditele - na rozdíl od policie, která si v Janově až příliš dlouhou dobu se svým heslem "Pomáhat a chránit" tak leda vytírala zadek.

Žijeme bohužel v politicky korektní době. Dnes by už nebylo možné, aby kultovní punková(!!) kapela Zóna A zpívala na koncertech skladbu s textem "Cigánský problém sa týká aj Teba". Když se hudební performer, známý pod pseudonymem DJ Orbith, rozhodl podělit se s médii o své příhodě, kterak byl na sídlišti Chánov okraden partou "nepřizpůsobivých" tmavší pleti, jeho
článek (ač jej rozeslal všem tištěným médiím) otiskly pouze webové stránky radikálního Národního odporu. Za příspěvek, kde DJ poněkud emotivně vylíčil anabázi svého přepadení Cikány, ho však ostatní média ráda vláčela prachem a skandalizovala. S nálepkou "fašisty" si momentálně DJ Orbith nesmí zahrát v pražském klubu Roxy, který spoluvlastní pražská Židovská obec.

Rádobyfilozofické mudrování, co nám Janov dal a vzal, není na místě. Je třeba činit konkrétní kroky. Tím rozhodně nemyslím zákaz Dělnické strany. Už jsem zde jednou psal, že tato ultralevicová strana, populisticky cílící na bezmozky, kteří jsou ještě nalevo od KSČM, je mi zcela volná. Nelze se ovšem tvářit, že jejím zákazem by se jako mávnutím kouzelného proutku vše vyjasnilo, jak se nám snaží namluvit ministr vnitra Ivan Langer - vždyť tyto bojůvky žádný stranický průkaz nepotřebují a kdo si myslí že ano, musel zřejmě podstoupit lobotomii. A vůbec, zakážeme-li "českou NSDAP", musíme jedním šmahem zakázat i komunisty. Rovněž by nic nevyřešil odchod Džamily Stehlíkové z ministerského křesla, ačkoliv bych si jej vroucně přál, i když ze zcela jiných důvodů. Co je naopak rychle třeba udělat? Posílit policejní pravomoce a hlídky v Janově a veškerou kriminalitu velmi tvrdě trestat. A bez dvojího metru, o kterém vím, že se zejména na romské obyvatelstvo uplatňuje, protože se jich policisté, stejně jako česká společnost, bojí. Zkrátka a dobře, Litvínov potřebuje svého Rudyho Guillianiho, a to velmi rychle. Otázkou ovšem je, zdali se někoho takového vůbec najít podaří. Stejný metr je také nutné zavést na přidělování sociálních dávek, které je vůbec třeba radikálně omezit. Má však vůbec někdo k tomuto kroku v Česku odvahu? Osobně jsem náležitě skeptický.

A samozřejmě, všichni pseudohumanisté, ještě než začnou křičet o rasismu v české společnosti, musí zkrátka sklapnout a uvědomit si, že právě oni mají na nedávných událostech v Janově svůj kapitální díl.

Co se týče
tetelení se Národního odporu, že právě teď začala jejich svatá "rasová válka", jako vystřižená z Turnerových deníků - bible to neonacistů, rád bych jejich holé hlavy poněkud zchladil. Jejich nájezdy na Janov (a kamkoliv jinam) k ničemu zásadnějšímu nepovedou, leda snad k dalším mrtvým mučedníkům v jejich řadách. Chtějí-li jednotlivci z jejich řad skutečně něčemu pomoci, mohli by například být nápomocni v organizování "domobrany" místnímu obyvatelstvu. O něčem podobném mi před časem vyprávěl jeden můj známý: V jedné pražské lokalitě se rozmohly krádeže příslušenství automobilů. Noční nájezdy prováděl se železnou pravidelností loupeživý gang - všichni zcela jistě jen náhodou tmavší pleti. Místní usedlíci utvořili velmi dobře organizovanou domobranu a svůj majetek náležitě chránili - i za pomocí fyzického násilí. Po několika nocích krádeže zcela ustaly.

V závěru se ještě, jak jsem slíbil, vrátím k osobě pana Cakla, kterého v rozhovoru pro MF Dnes tituluje Pavel Eichler (tedy člověk, který se kdysi k neonacismu sám veřejně hlásil a v bývalých zaměstnáních se dokonce sám nechal titulovat přezdívkou Eichmann) jako odborníka na "pravicový extremismus". Už se mi nechce znovu poukazovat na zjevný nesmysl tohoto titulu a školit novináře, jaký je vlastně rozdíl mezi pravicí a levicí. Mám jen dojem, že pokud by si někdo neměl přát totální vymizení neonacistů z naší země, tak by to byl právě Ondřej Cakl. Vždyť jeho už osm let "náckové" slušně živí a kdyby neexistovali, musel by si je vymyslet. Nebo se snad začít, probůh, živit poctivou prací.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama