JEDEN, ALE DOSTATEČNĚ PÁDNÝ ARGUMENT PROTI LISABONSKÉ SMLOUVĚ

10. prosince 2008 v 5:11 | BRONISLAV ŠIMONÍK |  POLITIKA
Není nutné rozebírat celý obsah tohoto neokomunistického paskvilu. Stačí jeden jediný argument.

Tímto argumentem je fakt, že nepřijetím Lisabonské smlouvy byť v jediné členské zemi, končí proces jejího přijímání v celé EU. A to se také stalo, když LS vyslovilisvé NE v referendu Irové.
Několik let před tím, úplně stejně pohořela snaha o přijetí ještě horšího paskvilu - Evropské "ústavy". Tehdy ji odmítly hned dvě členské země - Francie a Holandsko.

Pokud v současné EU opravdu platí pravidla, nechápu proč nás některé členské státy (Francie, Německo) a domácí socani nutí do ratifikace NEPLATNÉHO dokumentu. Stejně tak za vrcholně sprostý považuji tlak EU na Irsko, aby opakovalo své referendum. Obě tyto skutečnosti mne naprosto neomylně přesvědčují o tom, že EU (a potažmo Francie s Německem) hrají falešnou hru a hodlají si předem daná pravidla upravovat podle toho jak se jim to momentálně hodí.Kde berou právě tyto dvě země tu drzost, snažit se rozhodovat za celou EU. Německo, které bylo v minulém století dvakrát poraženo ve světových konfliktech, které rozpoutalo a Francie, za kterou museli v obou konfliktech tahat kaštany z ohně Britové a Američané.

Evropská Unie od Maastrichtu degeneruje. Namísto naplňování myšlenek na kterých původně vznikla vytváří neokomunistické byrokratické bariéry a nahrazuje demokracii eurokracií.
Slavní Euposlanci a Euředníci by měli hodit všechny tyto paskvily hodit do koše a začít pracovat na odstraňování bariér a dementních opatření, které stačili dosud vymyslet. Až se tak stane, dá se začít mluvit o tom, že EU má opět nějaký smysl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama