RADAR V BRDECH, ČSSD A NE ZÁKLADNÁM

29. listopadu 2008 v 5:08 | KAREL ÁBELOVSKÝ |  POLITIKA
Kampaň proti radaru, odstartovala ČSSD po prohraných volbách, kdy jejich úzkým, stranickým a demagogickým pohledem, v návaznosti na prohru ve volbách, byli v této zemi pouze tři stěžejní problémy: Radar,Čunek a poplatky ve zdravotnictví!

Co na tom, že vyjednávání o radaru začali právě oni, co na tom, že každý soudný člověk, musel zaznamenat, že si ČSSD, bazírováním na těchto 3 pseudoproblémech, odůvodnilo nulovou toleranci. Co na tom, že jsou schopni se spojit s "kýmkoliv, třeba marťany", nebo jak se dnes ukazuje, s komunisty, kteří mimochodem, k marťanům, nemají zas tak daleko.

Na neštěstí, se chopili tohoto tématu i mladí lidé, iniciativy typu Ne základnám, kteří radikalizují celý problém, nesmyslným držením hladovky (měli by se poučit od Gándího, kdy a kde je vhodné držet hladovku), a kteří nepamatují časy, kdy všichni výše zmiňovaní, nadšeně tleskaly, závěrům XV. sjezdu KSČ, včetně stran v Národní frontě (fronta rozuměj bojiště),kdy nikdo neprojednával umístění ruských vojsk, vojenských prostorů atd. Jsem starší člověk, který pamatuje vojenské základny, prostory a stavbu základů pod ruské rakety SA. Nejsem technický typ, a nevím, jak se přesně jmenovali, jak byli bezpečné (nebezpečné), vím jen, že se nás tenkrát nikdo neptal, zdali chceme tyto rakety na svém území, nikdo se nás neptal, jestli vojenský prostor, nad kterým měla svrchovanou moc ruská armáda, může či nemůže někde být. V brdských lesích a okolí, byl a stále je vojenský prostor.

Nyní je náš, a můžeme svobodně rozhodovat, co, kdy a kde, tam umístíme. Kde byli starostové a starší občané v roce 1980, když jsem sloužil v Ratiboři, kde všichni vojáci z povolání, co tam byli, byli tam za trest, a obyčejní vojáci jako nespolehliví. Proč? Kde byli, když se stavěli základny pro ruské rakety, kde byli občanské iniciativy a odpor lidí, žijících v této oblasti? Byli doma zalezlí u svých "barevných" televizorů (ruské provenience), které vyšmelili s ruskými vojáky, za "bůhví co". Tupě mlčeli, ke všemu co se v té době dělo. Dnes, když se jedná o radar, o malou posádku, o přínos jak pro oblast, tak pro celou republiku, dnes, kdy se dva roky jedná, vypracovávají se smlouvy o umístění, režimu, jurisdikci, atd. Vše na dobrovolné bázi, respektive na bázi spolupráce, při společné obraně euroatlantického prostoru, demokratických hodnot atd., jsou proti, a bojí se (čeho)? Jsme členem NATO, jsme v EU, máme jakési závazky, budeme se schovávat před naší zodpovědností? Budeme strkat hlavu do písku? Jde o princip! Nebo budeme držet slovo, dohody a přispějeme k obraně euro-atlantského prostoru? Budeme se spoléhat na EU, na nefunkční OSN?
Nerozumím technickým záležitostem, věřím, že od toho jsou odborníci, kteří jediní, by se měli vyjadřovat k těmto záležitostem. Věřím, že ani většina z odpůrců, jak se stále uvádí, až 70% obyvatel České republiky, nerozumí, a není schopna posoudit, zastaralost systému, dosah radaru, dolet raket, a další technické záležitosti. Mimo jiné, této jejich neznalosti, bylo populisticky zneužito, strašením o škodlivosti vlivu na životní prostředí a jejich zdraví. Jsou uváděny argumenty, typu "velký byznys", zbrojení, harašení zbraněmi apod. Byznys to bude, byznys nese rozvoj, nebo ne? Nebudu, tak "hloupý", abych si myslel, že nikoliv. Byznys to asi bude, ať se to postaví kdekoliv jinde, technický a vědecký rozvoj a podporu, to ale potom přinese také jinde. Argument, že ruská armáda má nyní pádný argument ke zbrojení, je irelevantní, a to z jednoho prostého důvodu, myslím, že by radar v takovém případě vítala! Nesouhlas s radarem, od komunistů, Rathů a Drymlů, mě v mém názoru pouze utvrzuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama