OPRAVDU ORIGINÁLNÍ DÁREK K VÝROČÍ 17. LISTOPADU

8. listopadu 2008 v 5:41 | BRONISLAV ŠIMONÍK |  POLITIKA
připravila občanům ČSSD po krajských volbách.

Sotva naše demokracie jen o rok překročila plnoletost a na obzoru se rýsuje když už ne její konec tak přinejmenším silné ohrožení. To co se zdálo ještě před několika lety jako nemyslitelné, stává se skutečností. Komunisté se opět vrací ke kormidlu. Ne proto, že by byli úspěšní ve volbách, ale proto, že současné vedení ČSSD se ve své honbě za mocí (zatím jen v krajích) nezastaví před ničím.

Ještě nikdy v polistopadové historii nepanovala v naší politice tak nesmiřitelná nenávist. Nikdy ještě žádná strana tak bezohledně neprosazovala své politické priority jako to dnes činí ČSSD. Zatím vždy, až do nástupu Jiřího Paroubka a jeho nohsledů se dokázaly demokratické strany, ač stály na opačných stranách politického spektra, dohodnout tak, aby dokázaly udržet komunisty v bezpečné vzdálenosti od moci.Tato nenávist se datuje od června 2006, kdy Jiří Paroubek neunesl volební porážku a vyhlásil ODS krevní mstu. V boji za znovuzískání premiérského křesla se předseda ČSSD nehodlá zastavit před ničím. Nechci se mýlit, ale historie pamatuje jen jednu osobnost podobného ražení. A shodou okolností i jeho strana nesla v názvu "socialistická".

Stejně jako výše uvedenému, původem rakouskému, malíři pokojů i současnému předsedovi ČSSD se podařilo za cenu nereálných slibů a nalezení nepřítele, nalákat více než milion voličů. Na rozdíl os socanů, je mně úplně jedno, jestli své voliče podvedl, protože na lidech, kteří jsou ochotni prodat svoji svobodu za 30 nikoli stříbrných, ale 30 Kč regulačního poplatku, mi pramálo záleží.

Je opravdu smutné vidět jak řada občanů jen za příslib pomsty těm, kteří jsou údajně strůjci jejich frustrací, je ochotna zaprodat svobodu nejen svoji, ale i budoucích generací.

Na závěr bych poněkud opravil jednu otřepanou havlovskou frázi : Opět zase jednou sousedova chcíplá koza zvítězila nad pravdou a slušností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama