MÉDIA VERSUS AMERICKÝ LID

3. listopadu 2008 v 10:00 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  POLITIKA
"Moje manželka Karla a já volíme Obamu. Je mladý, vzdělaný a inspirativní. Superorganizovaný meritokrat. Zkrátka cool." Do USA emigrovavší herec Jan Tříska v rozhovoru pro Reflex.

Každý se může splést. Jak český vesničan, který přiložil svůj volební lístek pod plotnu žhavící se od oranžova až do ruda a jehož rozhled určují a ohraničují televize Nova a hromady hnoje, (a díky jemuž se brzy o tyto kamna všichni spálíme) tak i osoba podstatně inteligentnější, kterou je například pan Tříska zmíněný v úvodu. Ano uznávám. Obama vytvořený na zakázku může být pro mnohé přitažlivý. Umí se vemluvit až nakažlivým způsobem. Říká co chceš slyšet a je prý muž činu. Tváří se jako intelektuál čímž přitahuje i intelektuály. Nepřináší dřinu, krev, pot a slzy - tedy ne svým voličům. Jeho úsměv je přímo širokorozchodný. Říká, že Amerika potřebuje změnu. Prý proto aby se změnil obraz USA ve světě a přitom nechápe, že USA budou vždy nenáviděny - protože tam stojí Socha Svobody a dokud bude stát tak bude hájit i svobodu světa. Má svoji legendu chudého chlapce a vlastní píle - už to jen hodit do not coby muzikál. Když zdraví dav, zdvihne vysoko ruce a mává. To John McCain, kterého za jeho paže vietnamští komunisté věšeli tak dlouho až tuto schopnost ztratil udělat prostě udělat nemůže. A nejen to. Není mlád a není černé pleti. Což je handicap.

Doba si žádá tu správnou barvu kůže (bílá se onosila), mír, lásku, nebe na zemi, sex drogy a rock and roll. Johna McCaina a Sarah Pailin americká média postavila k popravčímu kůlu a zahájila smrtící palbu dezinformací. Obamovi se z New York Times vytvoří hlásná trouba přičemž ze stejného papíru se vyrobí hruška jakou se ve středověku odsouzencům ucpávala huba a nasadí se Johnu McCainovi přičemž jsou mu zasazovány podpásové údery kulometné kadence. Na Jane Fondovské CNN se mu nasadí kacířská čepice protože lpí na svém bludu, že za americké hodnoty se bude bojovat dál a přidá se i čokoládový "komik" vydávající se za prezidenta Sarkozyho volající té Aljašské huse Pailinové (udělat z ní nánu z provincie je smyslem takových akcí) a ztrapňující ji v přímém přenosu. Nejen, že americká média stáhla z Johna McCaina kůži, ale vyply ji na buben jímž se ohlušujícím způsobem sděluje, že Obama je cool, inspirativní a je ta změna. Přičemž věci se pochopitelně mohou měnit jak k lepšímu tak k horšímu - což ale na předvolebních billboardech nestojí. A což by tam mělo být především.

Podle sdělení Pew Research Center je poměr sil následující. Jestliže ve volbách roku 2004 (Bush/Kerry) byl poměr nadržování médií ve prospěch Johna Kerryho, který se hlásil do služby 50:22, v roce 2008 je tato síla ještě více zdrcující. Je to poměr 70:9. 70 procent amerických médií straní Obamovi a 9 procent McCainovi. U nás o těchto poměrech raději nehovořit. Američtí demokraté vytáhli černé pikové eso. Vsadili vabank na barvu kůže. Jako když černá porota osvobodila O.J.Simpsona bez ohledu na zjevné důkazy o jeho vině, budou afroameričané volit Obamu a to kolektivně a demonstrativně. Nemluvě o amerických muslimech. Miliony hlasů jsou zajištěny bez jediného centu. Miliony dolarů na darech pro Obamovu volební kampaň pocházejících ze sociální pomoci rovněž. Kruh se uzavřel. O hloupé bílé se postará mediální masáž nevídaných rozměrů. Ještě netuší, že zacvaknou účet tohoto mejdanu. Pohrdání zákony, dříve v USA nevídaná věc je již praxí. Obamova teta Zeituni Onyango i přes to, že je žije v USA nelegálně a na účet amerického daňového poplatníka v Bostonském veřejném ubytovacím domě (tedy ne v Bostonském slumu jak psala česká bolševická média) tam pobývá nadále i přesto, že již v roce 2004 jí byla imigračním úřadem zamítnuta žádost o azyl.

Zvolením muslima Husseina Obamy si USA zadělá na pěkný průšvih. Obama totiž znamená válku. Mezinárodní politika je založena na jediné věci. Na právu silnějšího. Pokud zločinecké státy a teroristické organizace uvidí Obamovo vítězství vyloží si to jako americkou slabost. Což znamená, že se odhodlají k útoku většího rozsahu na něž by si jinak - na USA pod silným americkým prezidentem - netroufly. Já osobně můžu říci jen jedno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama