CHTĚLI JSTE KOMUNISTY, V KRAJÍCH BUDOU

6. listopadu 2008 v 16:44 | KAREL STEIGERWALD - MF DNES |  POLITIKA

Dr. Rath si myslí, že komunisti už nejsou komunisti. Že komunisti jsou dnes jen lidi v ODS. To je maličká ukázka krkolomných blbostí, které ti spřeženci s komunisty jsou schopni vymyslet.


Dr. Rath se tomu může jen šklebit. Bude hejtmanem, může se producírovat, nadouvat, objektivní realita se mu posunula jinam, tak hurá do rudé náruče, které za svou slávu vděčí. Voliči, kteří tuto rudou národní frontu volili, nedostanou nic.

Mají, co chtěli, nemůžou se divit.


Diskriminace komunistů, říkají, byla konečně prolomena. Jejich obliba však zázračně nestoupá, voliči jim dávají ve volbách plus minus stále podobný počet hlasů mezi deseti až osmnácti procenty. Hrají v republice roli extremistů, kterou v jiných zemích hrají nacionalisti, polofašisti, různé postkomunistické deriváty, které obsazují okraje parlamentů a sněmoven jako politický smog pro hrbaté duše. U nás jsou tyto skupiny nacisticko-dělnických či vlastenecko-černých straniček bezvýznamné. Voliče jim berou komunisti, strana také kuriózní, živořící na spasitelských komplexech a pocitech ukřivděnosti voličů. Komunisti si žijí v poklidu v parlamentních lavicích. Žádná konkurence je neohrožuje, lebedí si a odříkávají povinnou rudou mantru o vysávaných a zbídačených pracujících. Ostatní politické strany si k nim čas od času nemravně chodí pro pár poslaneckých hlasů, když je potřebují do svých krámů a handlů.


Voliči je nyní nahoru nevystrčili. K moci je přibírá ČSSD, či přesněji nynější Paroubkova strana. Dostali spoluvládu na severní Moravě, dostanou ji v dalších místech. Tak byly ledy prolomeny. Málokdo ví, že jediné, čemu komunisti skutečně výtečně rozumějí, je získávání moci, boj o moc, ovládání partnerů, lhaní lidem, lákání naivních duší na nízké výhodičky. Ta slavná Gottwaldova salámová metoda je stále v provozu: slibuj všem všechno, co chtějí slyšet, a u huby je ber postupně. Zařízni velké, pomůžou ti prostřední. Až budeš mordovat prostřední lidi, zatleskají ti malí. Pak skoč na malé. Nic není v politice slavnější než Leninův výrok o užitečných idiotech. To jsou ti, kteří ti pomáhají od začátku, takže je zařízneš až jako poslední.

Paroubek si myslí, že je chytrý a že slyší hlas lidu, jehož přání splňuje. Pustil si do kožichu komunisty, nám je pustil ke krajské moci. Ale komunisti mají být za to všechno, co provedli, spíš v duchovním i fyzickém vězení než u moci. Co se Paroubkovi v kožiše vyvine, není ještě jasné. Už teď má ve vlastní paroubkovské ČSSD komunistů všeho druhu dost. Možná si poslanec Jičínský napíše ještě jednu komunistickou lidovou ústavu. Možná zas komunisti paroubkovské sociály pohltí. Možná to všechno jen zablýskne a chcípne. Zůstane po tom jen ten Rathův škleb: komunistická strana je prý vycpaný strašák.

Dámy a pánové, co když není? Strašák už usedá do limuzín a otvírá hubu k vládě. Sedí na dobrém koni a stálo ho to na osobu jen třicet korun. Co udělá ten kůň, až dojde ke skutečné krizi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama