BARACK OBAMA NEBO JOHN McCAIN ?

2. listopadu 2008 v 9:53 | JAN KOUCKÝ |  POLITIKA
Američané zvolí 4. listopadu 44. prezidenta. Vzhledem k faktu, že USA jsou dnes jedinou světovou velmoci, je zcela samozřejmé, že předvolební souboj Obama vs. McCain sleduje celý svět. Některá média jdou tak dalo, že dělají předvolební průzkumy mimo USA. Výsledkem pak plní své titulní strany, kde sdělují, koho by volili Němci, Italové nebo Britové. Podobné hry považuji za falešné. Protože demonstrace proti prezidentovi USA jsou a budou, ať už je v Bílém domě demokrat nebo republikán. Demonstrovalo se proti Clintonovi po bombardování Jugoslavie a demonstruje se proti Bushovi po jeho tažení v Iráku. Zde je úplně jedno, kdo bude prezidentem USA v roce 2008 nebo 2010. Co ale očekávat od 44. prezidenta Spojených států????


Je zcela nepochybné, že americká zahraniční politika bude razit stejný kurz jako dnes. Je velmi pravděpodobné, že John McCain nebo Barack Obama to budou dělat méně neohrabaně než to v minulosti dělal George Bush. Současný prezident si byl vědom, že Amerika je velmocí číslo jedna a podle toho také vystupoval. Musíme uznat, že tam, kde Evropa stála na jednou místě, šel Bush rázně vpřed. Právě zde pak vznikla propast mezi Amerikou a Evropou. Budoucí americký prezident se bude ze všel sil snažit obnovit krapet pošramocené vztahy s Evropou.

Nezapomínejme však na to, že bude-li to třeba, provede stejný zásah jako Bush v Afganistánu či Iráku. Amerika je zárukou svobody a demokracie. Bez ohledu na náklady střeží světový mír a je vždy připravena přijít na pomoc. Živě si dovedu představit antiamerické komenáře, ale takové věty jsou důkazem amaterismu. Bez amerických dodávek by se Británie nedokázala ubránit nacistickému náporu. Při a po vylodění v Normandii padlo na evropské půdě mnoho a mnoho amerických vojáků. Evropa za porážku nacismu vděcí Americe. Na to se nesmí zapomínat.
Budoucí americký prezident se bude muset čelem postavit k Íránu a jeho jaderným ambicím, situaci v Iráku, vývoji na Kubě a v Jižní Americe, nezapomínejme na KLDR a klimatický alarmismus. Zde má více zkušeností John McCain. Rychlý odchod z Iráku by mohl tuto zemi destabilizovat. Poslední týdny ukazují, že tamní situace dosáhla výrazného zlepšení. Pokud se stane prezidentem Barack Obama, bude muset zaujmout odpovědné rozhodnutí, které se již neponese v duchu předvolební kampaně a které mu zřejmě plusové body nepřinese. Ale nepopulární kroky k politice patří a bez nich to nejde. Pokud není dotyčný politik vyznavačem populismu viz. Jiří Paroubek. V rámci klidu v regionu a ochrany demokracie je zcela pravděpodobné, že v případě nutnosti zasáhne nový prezident proti Íránu. Zde bude hodně záležet na rozhodnosti a zkušenostech, kterých má opět více John McCain.

Otázka amerického radaru v České republice bude na pořadu dne i po 4. listopadu. Protiraketový štít patří do konceptu americké obrany a zde Barack Obama ani John McCain nebudou provádět razantní změny. Ostatně oba jasně prohlásili, že tento projekt podporují. Smůla pro naše zastydlé radarové odpůrce.

Klimatický alarmismus je další velkou výzvou pro nového amerického prezidenta. Ale všichni ti, kteří se těší na případné Obamovo vítězství, budou zklamáni v okamžiku, až dojde na skutečné lámání chleba. Ani Barack Obama ani John McCain nebudou schvalovat taková opatření, která poškodí americké hospodářství a která budou mít předpoklad nereálného výsledku. Zde budou zelenisté velmi smutní. Ostatně by bylo už na čase, aby se jasně prokázalo, že člověkem zaviněná změna klimatu, kterou může kdykoliv zastavit či otočit zpět, je nesmysl a podvod první kategorie. Něco takového, co omezuje svobodu, demokracii a hospodářský růst - tedy životní úroveň lidí, nebude podporovat žádný americký prezident.

Koho tedy mají Američané zvolit???? Johna McCaina nebo Baracka Obamu. Logicky otázka pro Američany. Ale když přistoupím na hru o světovém průzkumu, tak zcela jasně podporuji Johna McCaina. Barack Obama nabízí změnu, ale jaká má být ta změna a jak bude rozsáhlá??? To už se nedozvíme. John McCain je mnohem lépe schopen zvládnout výzvy dnešního světa. Svět i Amerika potřebují rozhodného a zkušeného prezidenta. Americký prezident je garantem svobody a demokracie. Takového garanta vidím v Johnu McCainovi!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama