Listopad 2008

ČICHÁ JEŠTĚ ZAORÁLEK TOLUEN ?

8. listopadu 2008 v 5:37 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Nejznámější český čichač toluenu a pojídač zaběhnutých psů
Lubomír Zaorálek, toho času stínový ministr zahraničních věcí, emeritní demagog ČSSD, zapřísáhlý odpůrce amerických válečných štváčů a obdivovatel soudruhů z KGB se ve včerejším rozhovoru s Václavem Moravcem na RI opět pokoušel obhájit svoje myšlenkové pochody zamrzlé někdy v době jeho experimentů s chemickým rozpouštědlem.
Někdo by měl soudruhu příteli vysvětlit, že už snad nežijeme v komunistickém bloku pod velením Sovětského svazu. Jinak si neumím vyložit argumentaci, kterou běžně tento rudý skautík používá. Naše domovina je v jeho očích jen spálenou zemí úpící pod nadvládou světového imperialismu, který k nám přes záporné rezoluce prostého lidu zavléká vláda Mirka Topolánka.

NEMLUVTE ZA MNE, ZELENÉ SLÉPKY !

8. listopadu 2008 v 5:33 | PETR PAULCZYNSKI |  POLITIKA
Otevřu Atlas a vykoukne na mne šílená zpráva: Zelené rebelky napsaly Obamovi, aby zrušil radar. A prý o to požádaly jménem většiny obyvatel Česka. Kdo je pověřil, Bůh suď. Přehodnoťte americkou politiku a zastavte radar, napsaly podle zprávy ve čtvrtek zelené poslankyně Olga Zubová a Věra Jakubková nově zvolenému americkému prezidentovi Baracku Obamovi. "Byla to naše spontánní reakce, s vedením jsme to nekonzultovali," řekla Deníku Zubová s tím, že část členské základny zelených o jejich kroku nicméně věděla a souhlasila s ním. Dlouhodobě mám svůj pohled na Zelené. Jejich postoje k jakémukoliv rozvoji, výstavbě čehokoliv, jaderné energetice jsou diametrálně odlišné od mých. To jsou zásadní rozdíly v pohledu na svět. Ale že dvě slepice se urvou ze Zeleného řetězu a "mýrnyx-dýrnyx" notabene jménem národa napíší ještě ne prezidentovi ve strategické otázce obrany nejen republiky, ale i širšího okolí, mne šokuje. Ačkoliv z výše uvedených odborných i ideologických rozporů nijak neoblibuji pana Bursíka, musím dát v této chvíli za pravdu jeho pověstné SMS o krávě. V tomto případě dokonce o dvou. Doufám, že dopis panu Baracku Obamovi napsaly na papíře vhodné struktury, aby pro případ, že by ho pan Obama použil způsobem na který myslím, neutrpěl odřeniny.

AMERICKÉ VOLBY ANEB PLANÁ OČEKÁVÁNÍ LEVIČÁKŮ

7. listopadu 2008 v 9:02 | MILAN BRABEC |  POLITIKA

Je mi upřímně líto, že se americkým prezidentem nestal John McCain. Ale nelituji, že se prezidentem USA stal Barack Obama. A musím se smát všem naivním nadějím evropských levičáků, jak teď všechno bude jinak. Žádné války, zbrojení, žádný radar, všude porostou květiny… Jenže pokud se něco skutečně změní, tak to bude vnitřní politika Spojených států. Ta zahraniční nikoli. Ta je pevně daná postavením USA ve světě.

Škoda McCaina, ale Obama nevadí

Přirozeně inklinuji k republikánům kvůli jejich konzervativnější ekonomické a nekompromisnější zahraniční politice. Není proto divu, že jsem přál vítězství Johnu McCainovi. Ale nejen kvůli jeho stranické příslušnosti (kterou se ostatně necítil tolik svázán, pokud byl jeho názor odlišný). Člověk s jeho politickými zkušenostmi, obdivuhodným životopisem a větším přehledem v zahraniční politice než jeho oponent by byl podle mne lepším prezidentem.
Největší smůlu měl, že kandidoval až letos a ne před čtyřmi lety - to by jako republikán vyhrál a věřím, že by letos nejspíše i obhájil. Po osmi letech vlády George Bushe jako člen stejné strany už moc šancí neměl. Touha po změně byla příliš silná a převládla, i když nabízená změna se zdá být naplněna spíše sliby než realitou.
Příště už bude John McCain moc starý. Škoda takového kandidáta.

BUDE OBAMA IKONOU SOCIALISTŮ, PACIFISTŮ A "MULTIKULTURISTŮ" ?

7. listopadu 2008 v 5:14 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA


Zvolení Baracka Husseina Obamy americkým presidentem přineslo hodně rozporuplných reakcí. Od fanatického nadšení multikulturních prvovoličů, až po nenávistné reakce ortodoxně konzervativních farmářů z jihu USA. K této, jistě historicky velmi významné, volbě se měl potřebu vyjářit téměř každý, kdo se naučil mluvit, číst a psát.


Obama je (má býti) změna. Takový je mediálně vykonstruovaný obraz nového nájemníka Bílého domu.. Pomineme-li stále více narůstající masu afroamerických a hispánských voličů, kterým tmavý míšenec ukázal světlo na cestě ke splnění americkému snu, je nabíledni, že i mnoho příslušníků procentuálně ubývající bílé populace volilo tohoto charismatického řečníka a slibujícího redistributora právě kvůli očekávání jakéhosi velkého třesku v domácí i zahraniční politice Spojených států. Většina z nich zřejmě navzdor osobě G. Bushe.

Obamova volební kampaň dokázala totiž pomocí největší sumy peněz v historii něco dříve nevídaného. Profesionálové z jeho stáje dokázali přivést k volebním urnám davy naprosto prvoplánově apolitických a vládním establishmentem pohrdajících postaviček, které nakonec byly zřejmě rozhodujícím činitelem při cestě jejich nového idolu do Washingtonu D.C.

CHTĚLI JSTE KOMUNISTY, V KRAJÍCH BUDOU

6. listopadu 2008 v 16:44 | KAREL STEIGERWALD - MF DNES |  POLITIKA

Dr. Rath si myslí, že komunisti už nejsou komunisti. Že komunisti jsou dnes jen lidi v ODS. To je maličká ukázka krkolomných blbostí, které ti spřeženci s komunisty jsou schopni vymyslet.


Dr. Rath se tomu může jen šklebit. Bude hejtmanem, může se producírovat, nadouvat, objektivní realita se mu posunula jinam, tak hurá do rudé náruče, které za svou slávu vděčí. Voliči, kteří tuto rudou národní frontu volili, nedostanou nic.

Mají, co chtěli, nemůžou se divit.


Diskriminace komunistů, říkají, byla konečně prolomena. Jejich obliba však zázračně nestoupá, voliči jim dávají ve volbách plus minus stále podobný počet hlasů mezi deseti až osmnácti procenty. Hrají v republice roli extremistů, kterou v jiných zemích hrají nacionalisti, polofašisti, různé postkomunistické deriváty, které obsazují okraje parlamentů a sněmoven jako politický smog pro hrbaté duše. U nás jsou tyto skupiny nacisticko-dělnických či vlastenecko-černých straniček bezvýznamné. Voliče jim berou komunisti, strana také kuriózní, živořící na spasitelských komplexech a pocitech ukřivděnosti voličů. Komunisti si žijí v poklidu v parlamentních lavicích. Žádná konkurence je neohrožuje, lebedí si a odříkávají povinnou rudou mantru o vysávaných a zbídačených pracujících. Ostatní politické strany si k nim čas od času nemravně chodí pro pár poslaneckých hlasů, když je potřebují do svých krámů a handlů.

AMERICKÝ PAROUBEK VYHRÁL VOLBY

6. listopadu 2008 v 6:07 | ROSS HEDVICEK |  POLITIKA
Jo, ten nas cerny Paroubek. I tu bradavici na ksichte ma a v prolhanosti Paroubka s velkym naskokem predci. Nasi cernousci ted hromadne veri, ze jim nas Paroubek bude platit hypoteky na baraky a davat penize na benzin - bude dobre.

Problem je, ze vas Paroubek je nic nez hovno v trave - vase zeme je ve vetsim meritku bezvyznamna. Ovsem kdyz se takovy komunisticky degen dostane k moci v Americe - ovlivni to nejen nas, ale i cely svet a vas.

Zalezitost valky na Blizkem vychode ted dostane jine rozmery. Je pravdepodobne, ze Izraelci zautoci ma Iran jeste pred 20. lednem pristiho roku. Valka v Iraku a Afganistanu se taky radikalne zmeni. Jen doufam, ze kvuli nasem popletenemu hlupakovi zbytecne nezahyne prilis mnoho americkych vojaku.

Raduji se i ti potroubli Evropane, kteri Bushe nemohli ani citit - aniz by si tedy uvedomovali, ze kdykoliv byla Evropa v nejakem pruseru, tak Amerika prispechala na pomoc - to ted skoncilo. Ale zatim hlupaci z Evropy jasaji.

VRAH O MORÁLCE KÁŽE

5. listopadu 2008 v 16:51 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  POLITIKA

"Ano a já jsem si se Šlajerem potřeboval vyříkat, co budeme dělat, když vyhrajeme volby. A já věděl, že se vyhrajou, protože jsem znal náladu lidí z venkova, kde jsem pobýval každý víkend. Znal jsem náladu těch lidí a věděl, že ta arogance Topolánkovy vlády skončí." Bohumír Ďuričko v rozhovoru na Seznamu o křtinách knihy knih Jurije Paroubka v restauraci Monarch a následné vraždě.


Vratislav Šlajer o němž vrah, agent StB a přítel Jiřího Paroubka Bohumír Ďuričko ve svém rozhovoru pro server Novinky hovoří a s nímž porcoval té noci moc, kterou si u KSČSSD zakoupili na finančních darech je sponzor KSČSSD štědře soudruhům rozdávající miliony. Nejenom pro stranu jako takovou, ale i pro její vrcholné představitele a jejich chorobné choutky. Jako třeba když takový nejvyšší představitel dostane chuť vydat knihu minut sama se sebou. Respektive knihu Minuty s Jiřím Paroubkem v níž je vůdce zachycen ve všech státotvorných pózách jaké si jen lze představit. Jak se druhdy vyjádřil růžovosvetrový Jiří: "Myslím si, že mě to má ukázat především jako člověka, aspoň pokud jde o ty texty." Jiří Paroubek (ČT Události 17.3.2007). Stejně jako měl Adolf Hitler svého dvorního fotografa-propagandistu Hoffmanna má i Paroubek toho svého. Čtyři kilogramy fotografií nafotil za Šlajerovy sponzorské peníze bývalý vládní fotograf Miloš Schmiedberger kdysi agenturně StB nasazený na Pavla Landovského pod krycím jménem - ta legrace - Fotograf. Netřeba snad podotýkat, že pochopitelně byl agent StB. To se samo sebou rozumí - to k osobám okolo Jirky patří už snad automaticky. Vrazi, zločinci, agenti StB. Ale jen potichu. On si pán fotograf u sockomoušského soudu vysoudil, že není. A když poté vrah se sponzorem choromyslných tužeb Jiřího Paroubka jímž se dává průchod na křídovém papíře hovoří o tom jak jeho přítelkyně rozhazuje statisíce ve Francouzské ulici (jak prozradil Ďuričko dále v rozhovoru) je to příznak sociálního demokrata. Lehce nabyl, lehce pozbyl. Z cizího se odjakživa dobře bere i rozdává.

BŮH OCHRAŇUJ OBAMU A USA

5. listopadu 2008 v 15:05 | JAN BÍLEK |  POLITIKA
Pokud nevypukne třetí světová válka nebo jiná celosvětová katastrofa, stane se v lednu příštího roku
Barack Hussein Obama americkým prezidentem. Na voliče otrávené poněkud nudnou a zmatenou osmiletou vládou republikána George Bushe Obama zapůsobil pravděpodobně nabídkou "nového směru" a "změny". Když se totiž voliči něco nelíbí a je nespokojen se svým životem a poměry ve společnosti, žádá si změnu a volí stranu, která právě není u žlabu. A je jedno, zda se jedná o voliče amerického nebo českého.

Hlubší analýzy důvodů, které zavinily jeho zpackaný život, volič schopen není a tak kromě zmatené touhy po změně hraje podstatnou roli něco naprosto podřadného, jako je takzvané kandidátovo charisma, což se překládá také jako schopnost vyvolávat svými emotivními projevy masové nadšení vrcholící až hystericky plačícími ženami na lidových schromážděních. Komentátoři často přirovnávají Obamu k někdejšímu americkému prezidentovi Johnu Kennedymu, který prý dokázal zapůsobit na mladé Američany a dát naději k lepšímu životu i americkým černochům, pardon afroameričanům.

MÉDIA VERSUS AMERICKÝ LID

3. listopadu 2008 v 10:00 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  POLITIKA
"Moje manželka Karla a já volíme Obamu. Je mladý, vzdělaný a inspirativní. Superorganizovaný meritokrat. Zkrátka cool." Do USA emigrovavší herec Jan Tříska v rozhovoru pro Reflex.

Každý se může splést. Jak český vesničan, který přiložil svůj volební lístek pod plotnu žhavící se od oranžova až do ruda a jehož rozhled určují a ohraničují televize Nova a hromady hnoje, (a díky jemuž se brzy o tyto kamna všichni spálíme) tak i osoba podstatně inteligentnější, kterou je například pan Tříska zmíněný v úvodu. Ano uznávám. Obama vytvořený na zakázku může být pro mnohé přitažlivý. Umí se vemluvit až nakažlivým způsobem. Říká co chceš slyšet a je prý muž činu. Tváří se jako intelektuál čímž přitahuje i intelektuály. Nepřináší dřinu, krev, pot a slzy - tedy ne svým voličům. Jeho úsměv je přímo širokorozchodný. Říká, že Amerika potřebuje změnu. Prý proto aby se změnil obraz USA ve světě a přitom nechápe, že USA budou vždy nenáviděny - protože tam stojí Socha Svobody a dokud bude stát tak bude hájit i svobodu světa. Má svoji legendu chudého chlapce a vlastní píle - už to jen hodit do not coby muzikál. Když zdraví dav, zdvihne vysoko ruce a mává. To John McCain, kterého za jeho paže vietnamští komunisté věšeli tak dlouho až tuto schopnost ztratil udělat prostě udělat nemůže. A nejen to. Není mlád a není černé pleti. Což je handicap.

BARACK OBAMA NEBO JOHN McCAIN ?

2. listopadu 2008 v 9:53 | JAN KOUCKÝ |  POLITIKA
Američané zvolí 4. listopadu 44. prezidenta. Vzhledem k faktu, že USA jsou dnes jedinou světovou velmoci, je zcela samozřejmé, že předvolební souboj Obama vs. McCain sleduje celý svět. Některá média jdou tak dalo, že dělají předvolební průzkumy mimo USA. Výsledkem pak plní své titulní strany, kde sdělují, koho by volili Němci, Italové nebo Britové. Podobné hry považuji za falešné. Protože demonstrace proti prezidentovi USA jsou a budou, ať už je v Bílém domě demokrat nebo republikán. Demonstrovalo se proti Clintonovi po bombardování Jugoslavie a demonstruje se proti Bushovi po jeho tažení v Iráku. Zde je úplně jedno, kdo bude prezidentem USA v roce 2008 nebo 2010. Co ale očekávat od 44. prezidenta Spojených států????