VOLÍTE ČSSD ? SÁZÍTE SPORTKU ?

30. října 2008 v 10:48 | MICHAL VOJTEK |  POLITIKA
Už dlouho se chci levicových voličů zeptat: Jak to, že jste pořád chudí? Nebo abych nikoho neurazil: Jak je to možné, že se pořád nemáte dostatečně dobře?
Vždyť v této zemi vládli čtyřicet let komunisté, kteří měli (a samozřejmě dodnes mají) jedinou touhu: Postarat se o blaho "obyčejných, pracujících lidí". Sociální demokracie se také ze všech sil snaží abyste se měli lépe. A také ta už byla hezkých pár let u vlády. Naposledy přede dvěma roky, vzpomínáte? Tak jak je možné, že jste na tom, po všech těch letech levicových vlád, pořád stejně? Není to nějaké divné?

Osobně si myslím, že není. Myslím, že je jenom potřeba konečně odložit naivitu a přiznat si smutnou pravdu: Kdo se o sebe a o své blízké nepostará sám, za toho to nikdo jiný neudělá. Ovšem slíbit se to dá snadno. Jenže to je tak všechno. Vždyť k vytouženému blahobytu vás nedovedl ani Gottwald, ani Husák, ani Zeman a zatím ani ten Paroubek. I když - kdo ví? To, co pan Paroubek říká a s jakým odhodláním to slibuje, to zní tentokrát tak přesvědčivě! Takže co když to tentokrát konečně vyjde a vy se poprvé za celou tu dobu pohnete z místa? A co když ne? Uvěříte Grebeníčkovi?


Každopádně to můžete dál zkoušet. Ale zrovna tak si můžete vsadit Sportku. Ve Sportce totiž vyhraje tak jeden z miliónu a na sociálně demokratické politice zatím zbohatl akorát tak Stanislav Gross. Takže to vyjde tak nějak nastejno. Ale na vás se třeba taky usměje štěstí a v té Sportce vyhrajete "pátou" a nová sociálně demokratická vláda vám jednoho dne přidá pětistovku na pastelky. O mnoho víc ale nečekejte. Na to "bohatství", které se přerozděluje, čeká příliš mnoho zájemců a vy ve frontě první nebudete.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin14159 Martin14159 | E-mail | 7. listopadu 2008 v 13:25 | Reagovat

Legračně a vtipně napsané!!!

Ještě bych k tomu dodal, že volit politiky na socialisticky laděné sliby je také podobné hrám typu letadlo. Získají jen ti, co hru začínají. V prvním kole, kdy se hra rozjíždí ji totiž hrají lidé co s konkrétní variantou zatím nemají zkušenosti a obecný princip, že se v průměru nedá nic získat ale jen se prostředky přeskupí mezi jiné vlastníky jim stále uniká. A tak se těm v prvním kole skutečně ještě prostředky vrací zpět. Ale dříve či později, na jednoho začínajícího, který vykázal ve hře zisk, bude nutně připadat nějaký nebo více končících, kteří již dalšího do hry neseženou a vykážou naopak ztrátu.  

U rádoby sociálně (možná lépe populisticky) laděné politiky je to podobné, vyhrají ti, co si prostřednictvím hlasů získaných na základě volební kampaně přijdou k penězům daňových poplatníků ze státního rozpočtu, pak dělají politiku typu vybereme z jedné kapsy, trochu si odebereme pro sebe a pak to nasypeme do jiných kapes. nestaráme se už kde se ty peníze berou, ti bohatí peníze na daně vždycky nějak vydělají ale protože tvořit zisky je podle Marxe nemorální a je to ožebračování chudých, je potřeba jim část prostředků sebrat a dát to těm chudým, kteří nás pak budou volit. Děláme dobrou věc a zasloužíme si odměnu.  Je to tak?

2 Martin Martin | 18. listopadu 2009 v 8:11 | Reagovat

Já bych jen rekl:"měli jsme se někdy tak špatně jako za dva roky vlady ODS"?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama