ŠPATNÁ VLÁDA, HLOUPÝ NÁROD, NEBO MIMIKRY DIKTÁTORA PAROUBKA ?

26. října 2008 v 15:31 | JAN ŠVARC |  POLITIKA
Je ta vláda opravdu natolik špatná, že bylo nutné nechat zrudnout celou republiku? A pokud není, přivedla lidi k takému volebnímu výsledku jejich hloupost, nebo v tom bylo něco jiného?
Záměrně říkám zrudnout, protože Paroubkova strana je pro mne větším nebezpečím, než pravověrní komunisté. Ti ve svém programu alespoň nic nezakrývají. To pomalu rudnoucí diktátor z oranžového tábora používá mimikry, touhu po absolutní moci balí do značky Sociální demokracie, pokud se ovšem zrovna nezapomene. To pak vyleze na povrch jeho pravá tvář.Ale zpět k úvodní otázce. Je zřejmé, že Paroubkovi se podařilo pouhou negativní kampaní zaktivizovat ulici. Pokud si někdo myslí, že ostatní strany, především ODS, propadly pro svoji neschopnost lidem vysvětlit své vládní kroky, že za něco může aféra Morava a Tlustý, případně to, že je prý Topolánek arogantní, velice se mýlí. Ukázalo se, že ulice slyší pouze na jednoduchá hesla, zrušíme poplatky, zastavíme zdražování a podobné hloupoučké nesmysly. Většina národa nedokáže dohlédnout dál, než k bůčku na talíři, otevřenému pivu z Lídlu u televize a k paralenu na recept. Takovým lidem není možné vysvětlit důvod a smysl jakékoliv reformy, a to i kdyby se Julínek se svojí squadrou stavěli na hlavu. Z toho ovšem vyplývá jednoduchý a velmi smutný důsledek. Jakékoliv reformy může dělat pouze politický sebevrah. Vládě, která nutné reformy začne, nemůže být dopřáno je ani dokončit, natož aby byla stejná politická reprezentace zvolena znovu. Za normálních okolností se politické kyvadlo vychýlí doleva a jedno, či dvě volební období je stát devastován přerozdělovací levicovou mánií, aby se kyvadlo poté opět přehouplo na druhou stranu. Jinak tomu ovšem může být, když se za maskou levice skrývá latentní všehoschopný diktátor. Mám velké obavy, že právě to je nyní případ České republiky.

ODS nepomůže žádná sebereflexe, žádné vysvětlování reforem, žádná výměna na postu předsedy. Hloupý národ žádá od vlády věci, které mu pravice poskytnout nemůže a nechce. Pro tento národ je nejzásadnější trestání těch, co se vlastním přičiněním mají dobře. Není mu nic příjemnějšího, než kriminalizování podnikatelů, nic příjemnějšího, než když si na úspěšného souseda došlápne Finanční úřad pro nehorázné daně. Není přece nic krásnějšího, než když dříve úspěšnému sousedovi prodají střechu nad hlavou, že? Ale pro sebe, pro sebe by chtěli všechno zdarma. Nejčastějším slovem, používaným těmito lidmi je "nárok". Oni mají prostě nárok, nárok na práci, nárok na dávky, nárok na paralen zdarma. Levicová vláda jim poskytne vše co žádají, zákony trestající podnikatele, nároky na všechno a všude, však ono se to pokryje vydáním státních dluhopisů. Je přece jedno, zda je státní dluh bilión jeden, či dva. Po nás potopa... Ale jen diktátor paroubkovského typu, stejně jako komunisté, má snahu z toho udělat vládnutí na věčné časy. Takže zcela jistě je proti čemu mobilizovat.... Pouze není s kým....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama