EMIGROVAT NENÍ KAM

27. října 2008 v 15:59 | JIŘÍ BERÁNEK |  POLITIKA
Sláva vítězi, čest poraženému. Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží aneb každý je svého štěstí strůjce.

Je pravdou, že letos poprvé jsem byl v pokušení nevolit. Nakonec jsem přeci jenom dal svůj hlas ODS, i když jsem věděl, že je to bitva předem prohraná. A nejenom bitva.
Po volbách jsem zaregistroval i takové názory, že možná už nastal čas emigrovat. To si zrovna nemyslím nehledě k tomu, že není kam... Samotná EU je zmítána vnitřními rozpory a ve vztahu k islámu si pod sebou sama řeže větev. Demografický vývoj v Evropě včetně naší republiky taky nevěstí nic dobrého.

Vzhledem k tomu, že jsem přežil "bolševika" a neemigroval jsem v letech "normalizace", nevidím žádný důvod, proč bych tak měl učiniti dnes. Vítězství ČSSD žádné revoluční změny nepřinese a my jsme odsouzeni k tomu, že budeme skákat, jak budou v Bruselu pískat bez ohledu na to, kdo je u nás momentálně u koryta.A proč jsem tedy nevolil ČSSD? "First of all" je mou osobní prioritou svoboda a demokracie. V této souvislosti si nepřeji, aby mi stát prostřednictvím jakékoli strany diktoval (nyní v podobě barvy oranžovorudé), co mám dělat nebo jak mám myslet. Navíc považuji pány Paroubka s Rathem za populisty, kterým není rovno. Tito pánové mění své názory a postoje v návaznosti na průzkumy veřejného mínění a přizpůsobují je svým egoistických tužbám, plánům a záměrům. Hlavně mne ale děsí představa, že jim nevadí spolupracovat s komunisty, přestože verbálně tvrdí opak.
Je mi smutno z toho, že většina politiků nebere svou práci jako službu občanům, ale především jako dobré bydlo pro sebe a pro své soukmenovce. Jenže to není nic nového pod sluncem a děje se to všude. Takže nenechme se otrávit politikou a radujme se z věcí, z kterých se radovat lze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaceek xD Kaceek xD | Web | 27. října 2008 v 16:01 | Reagovat

Dáš mi pls hlásek http://kanickyblogisek.blog.cz/0810/1-kolo-o-nej-desing pro Kaceek?? děkujuu moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama