Říjen 2008

ROMSKÝ POLICISTA KRYL RASOVÝ LYNČ, ČEKÁ HO SOUD

31. října 2008 v 7:39 | PATRIK BISKUP |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Kauza romského policisty, který kryl rasově motivovaný lynč v Ostrově na Karlovarsku, míří nyní k soudu. Případ po odhalení letos v květnu otřásl veřejností. Dvojice Romů zbila a těžce zranila muže, přivolaný romský policista z místního obvodního oddělení však zbitému muži místo pomoci vyhrožoval.

31. 10. 2008 05:12 - OSTROV
"Chcípni, bílá svině. Žádnej bílej se nebude roztahovat na našem teritoriu," křičela dvojice romských svalovců na muže světlé pleti před restaurací v Ostrově na Karlovarsku. Přitom se mu pokoušeli vypíchnout oči hrotem zlomené násady od lopaty, kterou o něho asi po šedesáti ranách přerazila.
Na místo krvavého lynče přijíždí sjednat pořádek romský policista z místního obvodního oddělení. Místo pomoci se ale zmlácený muž dočká dalšího slovního ataku a výhrůžek.
"Dostal jsi málo. Měli tě zabít. Uvědom si, co budeš vypovídat," hovoří strážce zákona k téměř bezvládnému tělu.

VOLÍTE ČSSD ? SÁZÍTE SPORTKU ?

30. října 2008 v 10:48 | MICHAL VOJTEK |  POLITIKA
Už dlouho se chci levicových voličů zeptat: Jak to, že jste pořád chudí? Nebo abych nikoho neurazil: Jak je to možné, že se pořád nemáte dostatečně dobře?
Vždyť v této zemi vládli čtyřicet let komunisté, kteří měli (a samozřejmě dodnes mají) jedinou touhu: Postarat se o blaho "obyčejných, pracujících lidí". Sociální demokracie se také ze všech sil snaží abyste se měli lépe. A také ta už byla hezkých pár let u vlády. Naposledy přede dvěma roky, vzpomínáte? Tak jak je možné, že jste na tom, po všech těch letech levicových vlád, pořád stejně? Není to nějaké divné?

Osobně si myslím, že není. Myslím, že je jenom potřeba konečně odložit naivitu a přiznat si smutnou pravdu: Kdo se o sebe a o své blízké nepostará sám, za toho to nikdo jiný neudělá. Ovšem slíbit se to dá snadno. Jenže to je tak všechno. Vždyť k vytouženému blahobytu vás nedovedl ani Gottwald, ani Husák, ani Zeman a zatím ani ten Paroubek. I když - kdo ví? To, co pan Paroubek říká a s jakým odhodláním to slibuje, to zní tentokrát tak přesvědčivě! Takže co když to tentokrát konečně vyjde a vy se poprvé za celou tu dobu pohnete z místa? A co když ne? Uvěříte Grebeníčkovi?

LHANÍ SE STALO NORMOU

29. října 2008 v 16:03 | KAREL ŠEC |  POLITIKA
Volební kampaň ČSSD byla jedna velká lež. Na tom přece nezáleží, protože to fungovalo!

Úplnou náhodou jsem sledoval nedělní vydání pořadu Vedlejší efekty na kanálu ČT24. Tento pořad se definuje jako: interaktivní pořad, který ovlivňují diváci prostřednictvím telefonu, SMS, internetového chatu nebo e-mailu. Jedno téma, spousta úhlů pohledu a mnoho otázek.
V nedělním vydání byli hosty mediální a marketingoví specialisté Daniel Köppl a Petr Topinka. Tématem byly volby.

S úžasem jsem sledoval slovíčkaření a blábolení těchto dvou pánů, kteří se nakonec dobrali k jasnému poselství uvedenému na začátku této úvahy: na pravdě nezáleží, jde o výsledek. Mediální všeumělové Köppl a Topinka operují s jednoduchou tezí. V čem se liší volby od jiné reklamní kampaně? Všem je přeci jasné, že reklamy lžou. Většina pracích prášků nevypere skvrny od borůvek, pitím zkysaného mléka si nevylepšíme imunitu a krev není modrá.

EMIGROVAT NENÍ KAM

27. října 2008 v 15:59 | JIŘÍ BERÁNEK |  POLITIKA
Sláva vítězi, čest poraženému. Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží aneb každý je svého štěstí strůjce.

Je pravdou, že letos poprvé jsem byl v pokušení nevolit. Nakonec jsem přeci jenom dal svůj hlas ODS, i když jsem věděl, že je to bitva předem prohraná. A nejenom bitva.
Po volbách jsem zaregistroval i takové názory, že možná už nastal čas emigrovat. To si zrovna nemyslím nehledě k tomu, že není kam... Samotná EU je zmítána vnitřními rozpory a ve vztahu k islámu si pod sebou sama řeže větev. Demografický vývoj v Evropě včetně naší republiky taky nevěstí nic dobrého.

Vzhledem k tomu, že jsem přežil "bolševika" a neemigroval jsem v letech "normalizace", nevidím žádný důvod, proč bych tak měl učiniti dnes. Vítězství ČSSD žádné revoluční změny nepřinese a my jsme odsouzeni k tomu, že budeme skákat, jak budou v Bruselu pískat bez ohledu na to, kdo je u nás momentálně u koryta.

VÍTĚZNÝ SOCAN - NÁŠ VZOR !

27. října 2008 v 11:11 | KAREL KŘÍŽ |  JAK SE BAVÍ WWW
Tak se nám republika oblékla do oranžového hávu s rudou podšívkou. Vzhledem k tomu, že je zcela evidentní jak se rozhoduje průměrný volič ČSSD nebo KSČ(m), dovolil jsem si dát k posouzení několik povolebních plakátů, které by měly viset u vchodů krajských úřadů, neboť Paroubkova parta vede kampaň pernamentně:


ŠPATNÁ VLÁDA, HLOUPÝ NÁROD, NEBO MIMIKRY DIKTÁTORA PAROUBKA ?

26. října 2008 v 15:31 | JAN ŠVARC |  POLITIKA
Je ta vláda opravdu natolik špatná, že bylo nutné nechat zrudnout celou republiku? A pokud není, přivedla lidi k takému volebnímu výsledku jejich hloupost, nebo v tom bylo něco jiného?
Záměrně říkám zrudnout, protože Paroubkova strana je pro mne větším nebezpečím, než pravověrní komunisté. Ti ve svém programu alespoň nic nezakrývají. To pomalu rudnoucí diktátor z oranžového tábora používá mimikry, touhu po absolutní moci balí do značky Sociální demokracie, pokud se ovšem zrovna nezapomene. To pak vyleze na povrch jeho pravá tvář.

PROČ BUDU VOLIT JOHNA McCAINA

25. října 2008 v 15:52 | MILAN KALUŠ |  POLITIKA
Jak vidí lékař českého původu rozložení sil před blížícími se americkými prezidentskými volbami
Lidé přicházející z východní Evropy do USA sice nemusí souhlasit se vším, co hlásá současná republikánská administrativa, ale přesto mívají pocit, že by republikánský prezident mohl více respektovat jejich zájmy.

Když jsme přijeli do Ameriky v říjnu 1968, seznámili jsme se náhodou se starší paní, která k nám přispěchala, když v obchodě slyšela češtinu. Paní Kibbyová se narodila koncem 19. století v Berwynu u Chicaga, česky se naučila od maminky a nikdy v Čechách nebyla. Spolu se svým manželem Gillem, který česky neuměl vůbec, se stali našimi dobrými přáteli a dětem náhradním dědečkem a babičkou. Chodili jsme k nim každý týden a svěřovali jim starosti amerických začátečníků. Když jsme jako úplní zelenáči hovořili u stolu o politice a volbách, babička May nás poučovala: "Republikáni jsou pro bohaté a demokrati pro chudé."


ĎURIČKŮV GAZPROM POHÁR

24. října 2008 v 6:03 | DANIEL DEYL |  POLITIKA
Co bylo nejhorší na reálném socialismu? Někdo řekne, že ponižující fronty na toaletní papír. Jiný, že nešlo cestovat. Třetí zmíní ekonomickou neudržitelnost onoho systému, čtvrtý pokryteckost poučky o společenském vlastnictví výrobních prostředků, pátý všudypřítomnou StB, výplach mozků, i na svobodu slova by třeba došlo... Co si vzpomenete.

Deylí Telegraf leccos z toho minulo. Jeho vlastní ekonomická situace by byla zhruba stejně temná za jakéhokoli režimu, toaletní papír k mání v Praze obvykle byl a dobrých knih u nás v knihovně sedí dodnes víc, než jsem stačil přečíst. Ale jednu věc mne bolševik přece naučil: bezpečně poznat (a osrstit se tváří v tvář) zvůli moci. Tu ohyzdnou, páchnoucí, žaludek zvedající zvůli, vůči níž není odvolání, i kdyby se člověk na hlavu stavěl.

NAHNAT KOMUNISTY A JEJICH FANKLUB POVINNĚ DO KINA

24. října 2008 v 5:42 | JAN ZIEGLER |  KULTURA

Byl to asi nejlepší film, který jsem v poslední době viděl. Katyň od režiséra Andreje Wajdy nemá chybu, přesvědčivě ukazuje hrůzovlády obou totalitních režimů, nacistického a komunistického. V rámci převýchovných akcí by rudokožci měli toto skvostné dílo - důkaz jejich zločinů - vidět povinně.
Geniální začátek filmu, most nad řekou a najednou z obou stran se na něm srážejí lidé. Jedni křičí "Kam jdete, za námi jsou Němci," druzí jim odpovídali: "Utíkáme, protože Rusové přepadli Polsko." Strhujícím způsobem vystižena situace pokořeného národa.

Znovu se ukázalo, že nacionální socialismus byl stejné zlo jako socialismus marxistické provenience. Podmínky k životu na územích okupovaných Německem a Sovětským svazem byly srovnatelné, deptaní Poláci v obou případech bojovali o holé přežití. Sovětští bolševici likvidovali své protivníky stejně bezohledně jako nacisté.

Filmová scéna, kdy manželka důstojníka, který byl zajat Rusy, musela i se svoji malou dcerou odjet ze sovětské okupační zóny do vyhnanství, má reálný podklad. Takových případů byly ve skutečnosti tisíce. Obě cestovaly v dobytčácích někam na Sibiř ve srovnatelných podmínkách jako Židé do Osvětimi. Lidé, které si bolševici vytipovali jako třídní nepřátele, neměli nárok se deportacím vyhnout.

VOLEBNÍ PŘÍRUČKA PRO POLITICKY STUPIDNÍ JEDINCE

23. října 2008 v 16:40 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Vy, kteří jste uvěřili, že se dá vybudovat společenské zřízení založené na prioritní svobodě každého občana, minimálních zásahů státu do života jedince, osobní zodpovědnosti, rovných příležitostí, malých (ne progresivních) daní, které bude nepočetný úřednický aparát spravedlivě rozdělovat jen na projekty sloužící ke zkvalitnění života všech obyvatel naší vlasti bez malé domů pro korupční mafiány a na sociální příspěvky pro opravdu potřebné, bez volebních darů líným parazitům.
Vy jste bohužel stupidní. Neexistuje v české kotlině politická síla, která by dokázala uvést tyto myšlenky do praxe. Pokud se o to jen náznakem přeci jen pokusí, bude vždy převálcována masou zaprděných milovníků "sociálních" jistot, dávajících vždy přednost dnešnímu levnému bůčku před pohledem do budoucnosti.

PANE PAROUBKU, GRATULUJI

22. října 2008 v 10:17 | DAVID VITINGER |  POLITIKA
Krátká a upřímná gratulace lídrovi light-komunistické strany ...

Vážený pane Paroubku,

nevěřil jsem, že bych Vás někdy veřejně oslovil, ale tentokrát skutečně, alespoň krátce, musím.
Ačkoliv jsem dle Vašich slov stupidní, neboť jsem nikdy nebyl, nejsem, a ani nikdy nebudu voličem ČSSD, musím Vám pogratulovat. Pogratulovat k tomu, jak jste Vy a Vaši straničtí přisluhovači dokázali zmanipulovat český národ. Navzdory Vašemu arogantnímu vystupování, navzdory tomu, že se před zraky veřejnosti stýkáte s mafií, navzdory tomu, že každá vláda ČSSD vždy dokázala jenom rozdávat peníze daňových poplatníků těm, kterým se nechce do práce, jste dokázal drtivě zvítězit v právě proběhlých volbách. Příslibem zrušení tricetikorunového poplatku u lékaře jste přesvědčil občany, aby Vaší straně dali hlasy. Doufám, že Vaši snahu doženete do zdárného konce, v předčasných volbách zvítězíte, a českou ekonomiku dovedete na úroveň Islandu. Momentálně si totiž většina českých voličů nic jiného nezaslouží, což je sice velmi smutné, ale přesto gratuluji.

JSEM OTŘESEN. KAM TENHLE STÁT SPĚJE ?

22. října 2008 v 6:08 | MILAN BRABEC |  POLITIKA
Udělalo se mi nevolno, když jsem v sobotu poprvé spatřil průběžné výsledky voleb. A doteď mne ten pocit neopustil. Tohle nikdo nečekal, zaznělo mnohokrát. Já tedy vůbec ne. Poněkud jsem ztratil víru ve své spoluobčany - ukázalo se definitivně, že Češi jsou národ nepoučitelných levičáků a nejpozději za dva roky dostanou jen takovou vládu, jakou si zaslouží.
Paroubek je na koni. Aby ne, ani v jednom kraji nemají ostatní strany takovou sílu, aby přehlasovaly blok KSČSSD. Spolupráce dvou stran, jejichž programy jsou založeny na závisti a parazitismu, se přitom přímo nabízí. A může začít postupná legitimizace gerontského spolku, který až do Paroubka stál na okraji slušné společnosti dokonce i v politice. Hleďte, jak to komunistům dobře jde na krajské úrovni, opravdu to nejsou žádní bubáci, tak proč by nemohli zasednout i ve vládě? Začne příští vláda vyjednávat o ruském radaru?
Paroubek ale chytře tlačí i na krajskou spolupráci s KDU-ČSL: může to přispět k rozkladu současné vládní koalice a po příštích parlamentních volbách se mohou lidovci hodit jako partner nebo přinejmenším jako užiteční idioti pro povolební čachry.
Každopádně drtivé vítězství ČSSD ukázalo, že příští vládu budou sestavovat sociální demokraté. Češi se totiž po necelých dvou letech umírněných reforem poplašili a houfně se ženou zpět do socialistické náruče.

KUPŘEDU, LEVÁ !

20. října 2008 v 7:08 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Jiřímu Paroubkovi se splnil velký sen. Sociální demokracie pod jeho vedením převálcovala v krajských volbách nenáviděné modré ptáky. Tvář vrchního socana vyzařovala pocity neskutečného štěstí a hrudníček se mu dmul pýchou nad dobře odvedenou prací na poli demagogie, stavbě Potěmkinovských vesnic i ohlupování intelektem méně dotčených voličů. Průměrný občan naší vlasti se prostě nechal koupit za třicetikorunový poplatek, což zřejmě opravdu nečekali ani v Lidovém domě. Co bude následovat ?

Až pomine eufórie z "velkého vítězství pracujícího lidu", možná dojde soft i hadrkomunistickým náčelníkům, že mají spíše problém. Na první narazil sám přítel předseda, když nedokázal odpovědět na otázku, zda ve sněmovně nebude postrádat přítele Haška. Možná se tedy dočkáme prvních fabulací ohledně spojení hejtmanského a poslaneckého mandátu, možná jsou na místa nejvyšších krajských postů dávno připravené dálkově ovládané loutky, které budou směti dobíjet baterie zásadně jen na zasedáních ÚVV ČSSD, takže i krajskou politiku bude v podstatě řídit pár kamarádů kolem "konečně volebního vítěze". Udiveným voličům bude vysvětleno, že oranžová strana nemůže ve sněmovně postrádat giganty typu výše jmenovaného či doktora Rátha.

SOCIALISMUS = KOMUNISMUS PO KAPKÁCH

19. října 2008 v 14:38 | IVO VAŠÍČEK |  POLITIKA

Kdysi bylo zcela normální, že se každý člověk dokázal postarat sám o sebe. Je to celkem logické, jinak bychom tu nebyli. Dnes v mnoha státech vládne ideologie, která tvrdí, že stát se musí o lidi starat.Lidé mají ideologií natolik vymyté mozky, že běžně argumentují: Dnes je všechno drahé, lidé by nemohli mít děti. Byty jsou drahé, mladí si je nemohou dovolit. Lékařská péče je drahá, běžný člověk si to nemůže dovolit zaplatit. Život je drahý, člověk si na stáří nemůže našetřit….
Málokomu však dochází, že se vše stejně zaplatit musí. Někdo musí zaplatit na daních tolik, že uživí nejen sebe, své děti, své rodiče, ale přispívá na výživu cizích dětí, na zdravotní péči cizích lidí, důchody cizích rodičů.


Bydlení nebylo nikdy levné. Lidé si postupně stavěli příbytky a po generace je rozvíjeli. Lidé žili mnohem skromněji než dnes, ale množili se a jejich životní úroveň rostla. Zaplatit lékaře si mohl dovolit málokdo, přesto lidé žili. Mít děti byla nutnost, neboť děti živily staré rodiče. Kdo si nemohl dovolit děti, prostě je neměl, nebo mu umřeli. Příčiny hmotné nouze vyplývají převážně z neschopnosti být dostatečně užitečným pro ostatní účastníky směny. Chudoba tak byla po tisíce let přirozeným nástrojem selekce a zdokonalování lidské rasy. Přežívali ti, kteří k tomu měli lepší genetické předpoklady.

V ROCE 1946 TAKÉ VYHRÁLA LEVICE

19. října 2008 v 11:20 | JIŘÍ KREJČÍ |  POLITIKA
Mnozí diskutující se zde velmi často ptali, jak je možné, že v roce 1946 zvítězila ve volbách KSČ s takovým náskokem. Na konci tohoto týdne měli možnost se přesvědčit o tom, jak to bylo jednoduché. Prostě tenkrát se voliči nechali zblbnout stejným způsobem jako většina těch co přišli letos k volbám. A ti co nešli se mohou tak akorát chytit za nos.

Zatím to ještě nedošlo tak daleko, aby lidé nosili Paroubka na ramenou, jako po těch vítězných volbách v roce 1946 nosili Klementa Gottwalda, ale co není, může brzy být. Vždyť ti naivní se ještě skoro dva roky domnívali, že žijí v demokracii, zatímco se schylovalo k únorovému puči. Oni také netušili, že únorový puč odstartuje teror v naší zemi.

ČSSD V ROLI BOHA: ZASTAVÍME ZDRAŽOVÁNÍ

17. října 2008 v 6:53 | JAROSLAV M. PAŘÍK |  POLITIKA
Směska trapnosti, směšnosti, hlouposti, lží, nedostatku invence a intelektuální bídy se na nás valí z předvolebních billboardů. Už jsem někde psal, že investice do billboardů jsou vzhledem k jejich ohromnému množství peníze nasypané do černé díry, ale politici stále sázejí na tuto klasickou formu sebepropagace.

V hitparádě hloupých hesel před krajskými a senátními volbami nyní vyhrává jednoznačně ČSSD se svojí hláškou Zastavíme zdražování. Z marketingového hlediska je to pochopitelné cílení na voliče, kteří se slzou v oku vzpomínají na rohlík za 30 haléřů a pivo za 1,70 Kč. Prakticky je to lež jako věž.

Slibem nikoho nezarmoutíš, sliby proto hýří všechny politické strany bez výjimky. Ale heslo Zastavíme zdražování překračuje všechny hranice slušnosti: vyzařuje z něj absolutní pohrdání voličem, který je v očích šéfů ČSSD prostoduchým hlupákem, který neumí počítat do pěti. Divím se, že šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek, který často zdůrazňuje své ekonomické vzdělání, tento arogantní ekonomický nesmysl posvětil. Musí přece vědět, že ČSSD zdražování nezastaví, tudíž že lže voličům. Anebo už myslí na proklamované spojenectví s KSČM a návrat k centrálnímu plánování - za socialismu tuším existovala jakási Centrální plánovací komise, v níž soudruzi určovali, co se bude vyrábět a kolik to bude stát.

ŠPIÓN,FÍZL,HRDINA, VŠICHNI JEDNA RODINA

16. října 2008 v 11:02 | VÁCLAV KRÁL |  HISTORIE
Když čtu články některých kolegů blogerů a následně diskusní příspěvky,nevycházím z údivu.
Zdá se že až neuvěřitelné množství lidí má hodně naivní a idealistickou představu o fungování bezpečnostních složek v zemích bývalého socialistického zřícení.Převládá představa že cokoliv bylo uděláno či zapsáno je pravda a nelze o tom pochybovat.
Zvláštní,protože všichni pamatujeme jak manipulativními složkami byly STB,KGB a jiné.Minule jsem psal o tom jak pravidelně se objevují nová jména slavných osobností ve spojitosti s aktivitami STB.Přijímáme tyto informace jako něco co je fakt co je nezpochybnitelné.První úder je smrtelný a následné eventuální očištění už mnoho nezmění.
Stojí tedy za zamyšlení otázka jakou úlohu hrála STB nebo KGB v naších životech,v dění společnosti.A kdo skutečně byl u moci.Předně ,je naivní myslet si že STB měla zájem o informátory z řad veřejně populárních osobností,proto aby tyto donášely na kolegy.Tenhle zájem je rozšířeným mýtem který nebude snadné zlikvidovat.

KOČKOVÁNÍ S PAROUBKEM

14. října 2008 v 6:04 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Nejvrchnější ochránce práv slabých, utlačovaných a sociálně potřebných, vyšší bytostí pověřený vůdce strany dělníků, rolníků a prostého chudého lidu sepsal další knihu, která má býti světlem na cestě z temnot kapitalistické zločinecké páchnoucí kobky k zářným zítřkům sociálně rovné společnosti pod vedením ČSSD. Na křest tohoto veledíla si do luxusní pražské restaurace pozval i některé sobě rovné přátele, kteří jej, v tomto jistě spravedlivém boji za lepší příští, podporují.

Paroubkovi věrní, na sociální dávky čekající, voliči tedy museli zírat, když se před noblesním restaurantem začala sjíždět auta, na která obyčejný pracující nevydělá za celý život a uvnitř se socani trumfovali, kdo má v kapse aspoň jedno mega na drobné výdaje. Vše potom bylo zkrápěno vybraným alkoholem světových značek, podpořeno bohatým menu z místních specialit, okrášleno mladými přítelkyněmi stárnoucích straníků a sociálně-demokratickou tváří Kateřiny Brožové.

ORANŽOVÉ MERINO

12. října 2008 v 10:19 | PAVEL BÁRTA |  POLITIKA
Závazek držet hubu a krok pod sankcí čtyř mega byli donuceni podepsat kandidáti do středočeského krajského zastupitelstva na kandidátce ČSSD. Hrdým autorem tohoto nápadu je údajně sám oranžový lídr MUDr. David Rath a tento nápad schválila přímo středočeská krajská konference drtivou většinou pětaosmdesáti procent. Patnáct procent delegátů se nadále domnívá, že krajský zastupitel se má chovat podle zákona o krajích, §§ 33 a34, zaplaťpánbu za ně. Jiří Paroubek za tento krok svého fámula pochválil, Bohuslavu Sobotkovi z toho vstaly vlasy na hlavě (obrazně). Podepsaní zastupitelé se placení čtyřmilionové pokuty mohou vyhnout pouze tak, že před kritickým hlasováním ze zastupitelstva odstoupí a umožní nástup poslušnějšího náhradníka. Podpis, samozřejmě, nebyl vynucován kinžálem na hrdle, pouze byl podmínkou nutnou k účasti na volební kandidátce. Tolik fakta.

David Raht tak do středočeských voleb vede sbírku oranžových ovcí, které jsou připraveny na pokyn bečet, jak na Farmě zvířat. I kdyby platilo, že skutečně jde o metodu boje proti přetahování zastupitelů jinými politickými stranami, i tak by byla cena příliš vysoká. Nikoli pro Ratha, nikoli pro bafuňáře ze stranického výboru, kteří takto mohou nařizovat hlasování svým peonům, ale pro českou demokracii, jako celek.