ZASE TA VESECKÁ ... A MNĚ SE VAŘÍ KREV V ŽILÁCH

19. září 2008 v 17:39 | PAVEL ŠTĚPÁNEK |  POLITIKA

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká mě po nějaké době opět donutila si ulevit a odplivnout si nad jejími kroky v blogu. Kauza Čunek byla a možná stále je hnus, ale co považuju za daleko horší je, když se státní zástupce pod rouškou humanity začne zastávat "vražedkyně", která se prý podle neoficiálních svědků ještě chechtala při sledování popravy Milady Horákové.
Je jen málo věcí, které ve mě dokážou vyvolat takové emoce jako komunistické zločiny. Hrané filmy, autentické dokumenty i fotografie zobrazující zvěrstva nacistů mně také vždy spolehlivě navodí temné depresivní nálady, ale vrazi z řad soudruhů mě navíc ještě vytočí takovým způsobem, že kdybych byl někdo trochu jiný (no trochu více) a z trochu jiného kraje, tak se chopím svojí mačety a vyrážím do ulic najít si svého komunistu... Možná teď trochu přeháním, ale skutečně NIC z té dnešní shnilé korupcí prolezlé politiky mě nenaštve více, než ta tolerance rudýho svinstva, přešlapování kolem té rudé svoloče a naprostá neúcta k obětem těch zrůdných zločinů, zločinů spáchaných Čechy na Češích.

Skutečně včerejší pořad Dopisy z cely smrti mě opět zasáhl a člověk opravdu jen zírá, kde se to v těch lidech tenkrát vzalo, jak mohli někoho jen tak zavřít a popravit? Člověk si uvědomí, co to bylo za strašnou dobu a jací lidé v ní žili. Na jedné straně lidé jako Milada Horáková, Heliodor Píka a na straně druhé lidé jako Ludmila Brožová-Polednová, Karel Vaš, Klement Gottwald. Na jedné straně lidé ztělěsňující nejvyšší morální honoty a na straně druhé lidský odpad, který se neštítí ničeho. Bohužel odpad většinou hnije pod zemí, nebo v kriminále, ale tato doba byla specifická: odpad byl u kormidla.
Strašně mě mrzí, že současné "zralé" generace nectí odkaz těchto vlastenců tak, ja si oni zaslouží a radši se jen pachtí za penězma. V těch dopisech vyjadřovali popravení ve své poslední hodince víru v národ, v čest a morálku, dávali posledních pár rad do života svým nejmilejším ratolestem a zkrátka věřili v dobrou budoucnost národa, pokládali pro něj nejvyšší oběť.
A jak se zachoval ten národ? Pojmenoval po nich ulice, náměstí, vystavil pomníky, ústav pro studium totalitních režimů a při výročích si garnitura vzpomene a přijde s věncem. A já se ptám: Je to opravdu ten správný způsob, jak ctít jejich odkaz? Sám si i odpovídám: Není. Ten odkaz musí vycházet z našeho každodenního chování. Někdy opravdu jen nevěřícně koukám, co my Češi jsme za vlastence. Například taková Renata Vesecká, která požaduje milost pro Ludmilu Brožovou-Polednovou a odůvodňuje to tím, že není třeba trestat staré lidi a že důležité je viníky označit. To je něco neuvěřitelného. Tato žena poslala na smrt nevinnou osobu, ještě se pak u šibenice prý smála a není třeba ji trestat? Lidský odpad je třeba trestat a tvrdě trestat! A není vůbec třeba ho klasifikovat na mladý a starý a dělat výjimky. Vesecká svým pseudohumanistickým apelem opět poukázala na svoje morální a hodnotové nedostatky. Tato žena má jistě také komunistickou minulost (prokurátorka od roku 1984), což by mohlo leccos vysvětlovat.
V Izreaeli naháněli nacisty také jako důchodce, soudili je a ZDE i poprávu popravovali. Vstupem do důchodového věku se přece člověk od hříchů neočistí. Dále Brožová-Polednová měla stanout před soudem o nějakých 10-15 let dříve. Jsem si jistý, že tuto paní jakékoliv morální stigma netrápí, je totiž bývalou členkou rudé svoloče. Pro ní nic jiného než čekání na smrt v cele trestem nebude a považuji to za velice humanistické, ale humanistické vůči Miladě Horákové...
Závěrem bych snad jen vyjádřil víru v mojí "úpadkovou a počítačovou generaci" a generace následující (80. léta+) a že my ty komunisty zakážeme, že nám se do očí smát nebudou. Ať by to bylo jakkoliv symbolické, některým lidem to prostě dlužíme a není jich zase tak málo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama