OPTIMISTA PAROUBEK

19. září 2008 v 5:54 | JIŘÍ KREJČÍ |  POLITIKA

Jiří Paroubek hýří optimizmem, který je založen na jeho přesvědčení, že vláda bude po podzimních volbách v takovém šoku, který nepřežije. Proč bude v šoku? Protože je drtivě prohraje. A kdo je vyhraje? No přece Paroubkova ČSSD.


Bez váhání mluví o podmínce, která musí být splněna, aby byly volby pro ČSSD volbami vítěznými. Musí to být největší zisk hlasů v krajských volbách, což by také mělo znamenat největší počet hejtmanů; ale o tom už se nezmiňuje. Pouze uvádí, že cílem ČSSD je mít rozhodující význam při sestavování krajských rad. Asi jsem trochu natvrdlý, ale řekněte mi, jak může mít vítězná strana mizivý počet hejtmanů? Snad jedině tehdy, když sečte všechny získané hlasy za republiku a v jednom nebo dvou krajích získá enormní počet hlasů. To však by bylo vítězství čistě statistické. Jak je vidět, tak statistiku lze vždy přizpůsobit vlastním potřebám. Avšak podle mne bude vítězem krajských voleb ten, kdo získá nejvíce hejtmanů. Nebo si myslíte, že se mýlím?
Je příznačné, že tento věčně druhý vítěz, a chorobně fascinovaný nejrůznějšími výzkumy nálad obyvatelstva, se právě před nadcházejícími volbami snaží všemožně upoutat pozornost. Proto se také objevil na jeho blogu článek Občané to mají plně ve svých rukou!, ve kterém se v souvislosti s kauzou Morava-Tlustý pustil s plnou vervou do ODS, aby současně ukázal, oč je jeho ČSSD lepší. Přestože jde v podstatě o vnitřní věc ODS tak prohlašuje: "Budeme zásadně trvat na tom, aby byla věc řádně vyšetřena, a to jak příslušnými vyšetřovacími orgány, tak i parlamentní komisí. Je třeba, aby byla jasně pojmenována odpovědnost všech zúčastněných a zodpovězena řada otázek, na které ODS a její představitelé dosud neposkytli odpovědi. Z našeho pohledu považujeme mimo jiné za zásadní zjistit, proč předseda poslaneckého klubu ODS okamžitě nezastavil poslance Moravu a také, proč poslanec Morava okamžitě po nabídce kontaktoval pana Dalíka, který ani ve vládě, ani v parlamentu ani v ODS nezastává žádnou oficiální funkci ve státní správě. Toto jsou jen namátkou některá z tmavých míst, které by nám aktéři kauzy měli osvětlit." Jenom jsem zvědav co by psal, kdyby se podobný případ stal v jeho partaji.

Je příznačné, že tento věčně druhý vítěz, Zajímavý je také jeho návrh: "Je třeba také otevřít otázku toho, zda by politici neměli vést seznam lidí, se kterými se pracovně setkávají a o čem spolu jednají." Jenom by mě zajímalo, kdo bude pravdivost těchto záznamů kontrolovat; tajná stranická či parlamentní policie?
Je příznačné, že tento věčně druhý vítěz, Ovšem nejkrásnější je závěr: "Zároveň vyzývám občany, aby se k nám při hlasování připojili již tím, že v nadcházejících krajských a senátních volbách dají vládě svou nespokojenost najevo." Zřejmě tím, že budou volit šibaly z ČSSD.
Je příznačné, že tento věčně druhý vítěz, Já si myslím, že je důležité nepodlehnout iluzi a myslet si, že jedinou cestou k nápravě současných poměrů na naší politické scéně je volba ČSSD. Naopak. Právě úspěch ČSSD by znamenal, že ve funkcích by se zabetonovali šibalové, jako Paroubek, Zaorálek, Škromach, Jičínský a další, kteří jsou odpovědni jak za zničení sociálního systému těsně před ekonomickou krizí, tak za devastaci politické kultury, kterou ODS zhoršila již jen nepatrně. V republice máme i jiné politické strany a neexistuje sebemenší důvod k předpokladu, že jedině ČSSD je tou správnou volbou. Socialisté umějí jen korumpovat své voliče a to rozhodně není program, jaký současná politická a hospodářská situace v naší zemi potřebuje. Podle mne je ODS stále ještě tou nejméně špatnou politickou stranou mezi těmi špatnými. Zatím jsem nic lepšího, co by se mohlo dostat do krajských zastupitelstev, i do senátu nenašel. Proto dám i v těchto volbách svůj hlas kandidátům ODS. Rozhodně však nemíním volby vynechat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama