JAK KOMUNISTÉ ODPORNĚ KŠEFTUJÍ S LIDSKÝM UTRPENÍM

19. září 2008 v 6:12 | JAN ZIEGLER |  HISTORIE

Kuba odmítla americký dar pěti milionů dolarů, jež USA chtěly poslat obětem hurikánů Ike, při kterém v této zemi zahynulo sedm lidí. To je jen další důkaz toho, že komunistům na lidech vůbec nezáleží a místo pomoci trpícím bližním je jim nadevše jejich zvrácená ideologie. Historie však zná ještě otřesnější případy bolševické bezcitnosti.
Je smutné, že kubánští bolševičtí fanatici odmítli pomoc pro obyčejné Kubánce, kterou tato hurikánem i komunisty zdevastovaná země tolik potřebuje. Kubánské rudé vládě je jedno, co bude s nějakým obyčejným Miguelem z venkova, který kvůli řádění přírodního živlu přišel o všechno. Pro české rudokožce je příznačné, že jejich plátek Haló noviny napsal, že Kuba odmítla farizejský dar.
Ovšem daleko hrůznější bolševický zločin popisuje Alexandr Jakovlev ve své knize Rusko plné křížů.
Na počátku dvacátých let minulého století zachvátil Rusko vinou bolševiků obrovský hladomor. Moskevský patriarcha Tichon nabídl Leninovi, že pravoslavná církev se vzdá části svého majetku ve prospěch hladovějících. Zločinec Uljanov si to však vyložil po svém a nařídil rabování církevního majetku prý ve prospěch ubohých lidí. Tato loupež vynesla bolševické vládě podle nejskromnějších odhadů čistý zisk za ve výši asi dvě a půl miliardy zlatých rublů.
Přitom jen pomoc, kterou hladovějícímu Rusku poslala americká organizace ARA v hodnotě 137 milionů dolarů, zachránila dvacet milionů lidí od smrti hladem. Takže je jasné, že církevní cennosti mohly zemi zcela ušetřit následků hrozivé katastrofy, při které zahynuly miliony lidí.
Ale teď přijde šílené vyvrcholení. Sovětská vláda nakoupila v letech 1922 a 1923 v zahraničí obilí za pouhých milion rublů a to ještě pouze na osivo. Kam tedy zmizely uloupené miliardy?
Anglický deník The Times napsal, že britští komunisté si tehdy koupili v centru Londýna dva luxusní šestipatrové domy za šest milionů liber šterlinků a kromě toho věnovali čtyři miliony liber šterlinků na pompézní sochu Karla Marxe na jeho hrobě. Tak končily peníze, které měly údajně pomoci nešťastným umírajícím lidem.

Komunisti nejsou žádní bojovníci za práva obyčejného lidu, jsou to docela obyčejné zrůdy, technologové moci, kterou chtějí získat a udržet i za cenu milionů lidských obětí. Kdo i v současné době zůstává přívržencem rudé ideologie, ten to nemůže mít v hlavě v pořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama