Září 2008

AMERIČANÉ, ZVOLÍTE-LI OBAMU, MÁ VYHRÁNO OSAMA !

22. září 2008 v 17:46 | SVEN F. REHULKA |  POLITIKA

Media celého (zatím) svobodného světa, se už několik měsíců úplně zalykají nadšením, nad presidentským kandidátem Demokratické strany - Barack Obamou. Je mladý, naplnuje sen Martin Luther Kinga ("I have dream..."), tedy je to tak zvaný "African-American" -(mimochodem, to je termín, který nechápu, protože žádný normální Američan si neříká : "Europian-American"), ale to jen tak mimochodem, to je na nich, jak daleko si vše v té politické korektnosti libují ! Media vynášely jeho zainteresovanost v socialních organisacích, jeho progresivní plány pro budoucno, výborné vyjadřování na podiu, prostě, samé "plusy" ! Už méně bylo řečeno o tom, že většinu mládí strávil na Hawai u prarodičů a v Indonesii, kam se jeho matka podruhé vdala ( ráda exotiku) a kde se Obamovi dostalo muslimského školení (tvrdě to popírá !) V USA, kde byl pár posledních let jedním z nejmladších senátorů, se stýkal s radikálními přáteli (kazatel jeho farnosti je černý rasista), jeho vlastní žena má konekce s "Black Panthers", prostě, rozhodně ne "kosher" !

AŽ JÁ BUDU PREMIÉR ...

22. září 2008 v 17:40 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA

ODS může být ráda, že česká politická scéna porodila Jiřího Paroubka. Modrým totiž zcela evidentně chybí osobnost Václava Klause, kterého Topolánek přes veškerou snahu nedokázal nahradit a dát politice strany jasný směr a mediálně líbivou tvář. Proto je v současné chvíli největším volebním trumfem občanských demokratů směšná, a místy až trapná, kampaň opoziční ČSSD pod vedením dua Paroubek - Tvrdík.

DOKÁŽÍ DVA LIDÉ DESTABILIZOVAT NAŠI ZEMI ?

22. září 2008 v 6:09 | PETR POKORNÝ |  POLITIKA

Přes různé stoprocentní odpovědi a pravdy na internetu, v novinách či televizích já nebudu tvrdit, kdo je kdo a kdo je viník. Já to skutečně nevím. Rád bych znal pravdu, asi jako většina z nás, ale mám v hlavě příliš otázek, které neumím zodpovědět. Zkusím pouze některé položit. Dá snad někdo ucelenou odpověď? Začněme od B Barková - údajně napojená na politiky a šlapky: rozsudek čtyři roky natvrdo se změní mávnutím na podmínku.... Neměl by být zavřený naopak jeden či druhý soudce? Jeden za to, že nevinnému poškodí tvrdě život čtyřletým kriminálem, nebo druhý, který kriminálníkovi nadržuje a pro jeden úsměv ho propustí na podmínku? Diametrální rozdíl - a oba soudci nevinní! Kde je pravda?

KOMUNISTICKÉ ZRŮDY

20. září 2008 v 11:33 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  HISTORIE

Dítě vezmeme za nohy a udeříme jeho hlavou o zeď. Jsme totiž v Kambodži kde se právě zavádí nejspravedlivější řád světa - komunismus. 17.dubna 1975 Rudí Khmerové zvítězili v občanské válce a jejich vojska obsazují hlavní město Kambodže, Phnompenh. Místní odnož Komunistické strany jakou máme i tady začala uskutečňovat dílo Leninovo, Stalinovo, Mao Ce Tungovo a Marxovo v jeho krystalicky čisté a nezkreslené podobě. Diktatura proletariátu. Už se ani nezdržovali s nějakými procesy jaké vymyslel Stalin. Smrt byla všudypřítomná a masová. Ulicemi poletovaly bankovky neboť peníze byly zrušeny a celá ekonomika rovněž. Začal rok nula. Na konci komunistického roku tři a půl zbyly jen hromady lidských lebek z dvou milionů mrtvých a naprosto zdevastovaná země. To na co komunisté u nás potřebovali 41 let se soudruhům v Kambodži povedlo v rekordně krátké době. Stachanovci. Pol Pot vystudovaný ve Francii, člen Komunistické strany Francie a pozdější oddaný syn Lidové revoluční straně Kambodže se svými hordami primitivních hrdlořezů uskutečnil bolševický sen. I Amerika má ten svůj. Dům. Bazén. Rodina. Děti. Jak ubohé a malé. Sen komunistický je tento.

ZASE TA VESECKÁ ... A MNĚ SE VAŘÍ KREV V ŽILÁCH

19. září 2008 v 17:39 | PAVEL ŠTĚPÁNEK |  POLITIKA

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká mě po nějaké době opět donutila si ulevit a odplivnout si nad jejími kroky v blogu. Kauza Čunek byla a možná stále je hnus, ale co považuju za daleko horší je, když se státní zástupce pod rouškou humanity začne zastávat "vražedkyně", která se prý podle neoficiálních svědků ještě chechtala při sledování popravy Milady Horákové.
Je jen málo věcí, které ve mě dokážou vyvolat takové emoce jako komunistické zločiny. Hrané filmy, autentické dokumenty i fotografie zobrazující zvěrstva nacistů mně také vždy spolehlivě navodí temné depresivní nálady, ale vrazi z řad soudruhů mě navíc ještě vytočí takovým způsobem, že kdybych byl někdo trochu jiný (no trochu více) a z trochu jiného kraje, tak se chopím svojí mačety a vyrážím do ulic najít si svého komunistu... Možná teď trochu přeháním, ale skutečně NIC z té dnešní shnilé korupcí prolezlé politiky mě nenaštve více, než ta tolerance rudýho svinstva, přešlapování kolem té rudé svoloče a naprostá neúcta k obětem těch zrůdných zločinů, zločinů spáchaných Čechy na Češích.

JAK KOMUNISTÉ ODPORNĚ KŠEFTUJÍ S LIDSKÝM UTRPENÍM

19. září 2008 v 6:12 | JAN ZIEGLER |  HISTORIE

Kuba odmítla americký dar pěti milionů dolarů, jež USA chtěly poslat obětem hurikánů Ike, při kterém v této zemi zahynulo sedm lidí. To je jen další důkaz toho, že komunistům na lidech vůbec nezáleží a místo pomoci trpícím bližním je jim nadevše jejich zvrácená ideologie. Historie však zná ještě otřesnější případy bolševické bezcitnosti.
Je smutné, že kubánští bolševičtí fanatici odmítli pomoc pro obyčejné Kubánce, kterou tato hurikánem i komunisty zdevastovaná země tolik potřebuje. Kubánské rudé vládě je jedno, co bude s nějakým obyčejným Miguelem z venkova, který kvůli řádění přírodního živlu přišel o všechno. Pro české rudokožce je příznačné, že jejich plátek Haló noviny napsal, že Kuba odmítla farizejský dar.
Ovšem daleko hrůznější bolševický zločin popisuje Alexandr Jakovlev ve své knize Rusko plné křížů.
Na počátku dvacátých let minulého století zachvátil Rusko vinou bolševiků obrovský hladomor. Moskevský patriarcha Tichon nabídl Leninovi, že pravoslavná církev se vzdá části svého majetku ve prospěch hladovějících. Zločinec Uljanov si to však vyložil po svém a nařídil rabování církevního majetku prý ve prospěch ubohých lidí. Tato loupež vynesla bolševické vládě podle nejskromnějších odhadů čistý zisk za ve výši asi dvě a půl miliardy zlatých rublů.
Přitom jen pomoc, kterou hladovějícímu Rusku poslala americká organizace ARA v hodnotě 137 milionů dolarů, zachránila dvacet milionů lidí od smrti hladem. Takže je jasné, že církevní cennosti mohly zemi zcela ušetřit následků hrozivé katastrofy, při které zahynuly miliony lidí.
Ale teď přijde šílené vyvrcholení. Sovětská vláda nakoupila v letech 1922 a 1923 v zahraničí obilí za pouhých milion rublů a to ještě pouze na osivo. Kam tedy zmizely uloupené miliardy?
Anglický deník The Times napsal, že britští komunisté si tehdy koupili v centru Londýna dva luxusní šestipatrové domy za šest milionů liber šterlinků a kromě toho věnovali čtyři miliony liber šterlinků na pompézní sochu Karla Marxe na jeho hrobě. Tak končily peníze, které měly údajně pomoci nešťastným umírajícím lidem.

OPTIMISTA PAROUBEK

19. září 2008 v 5:54 | JIŘÍ KREJČÍ |  POLITIKA

Jiří Paroubek hýří optimizmem, který je založen na jeho přesvědčení, že vláda bude po podzimních volbách v takovém šoku, který nepřežije. Proč bude v šoku? Protože je drtivě prohraje. A kdo je vyhraje? No přece Paroubkova ČSSD.


Bez váhání mluví o podmínce, která musí být splněna, aby byly volby pro ČSSD volbami vítěznými. Musí to být největší zisk hlasů v krajských volbách, což by také mělo znamenat největší počet hejtmanů; ale o tom už se nezmiňuje. Pouze uvádí, že cílem ČSSD je mít rozhodující význam při sestavování krajských rad. Asi jsem trochu natvrdlý, ale řekněte mi, jak může mít vítězná strana mizivý počet hejtmanů? Snad jedině tehdy, když sečte všechny získané hlasy za republiku a v jednom nebo dvou krajích získá enormní počet hlasů. To však by bylo vítězství čistě statistické. Jak je vidět, tak statistiku lze vždy přizpůsobit vlastním potřebám. Avšak podle mne bude vítězem krajských voleb ten, kdo získá nejvíce hejtmanů. Nebo si myslíte, že se mýlím?
Je příznačné, že tento věčně druhý vítěz, a chorobně fascinovaný nejrůznějšími výzkumy nálad obyvatelstva, se právě před nadcházejícími volbami snaží všemožně upoutat pozornost. Proto se také objevil na jeho blogu článek Občané to mají plně ve svých rukou!, ve kterém se v souvislosti s kauzou Morava-Tlustý pustil s plnou vervou do ODS, aby současně ukázal, oč je jeho ČSSD lepší. Přestože jde v podstatě o vnitřní věc ODS tak prohlašuje: "Budeme zásadně trvat na tom, aby byla věc řádně vyšetřena, a to jak příslušnými vyšetřovacími orgány, tak i parlamentní komisí. Je třeba, aby byla jasně pojmenována odpovědnost všech zúčastněných a zodpovězena řada otázek, na které ODS a její představitelé dosud neposkytli odpovědi. Z našeho pohledu považujeme mimo jiné za zásadní zjistit, proč předseda poslaneckého klubu ODS okamžitě nezastavil poslance Moravu a také, proč poslanec Morava okamžitě po nabídce kontaktoval pana Dalíka, který ani ve vládě, ani v parlamentu ani v ODS nezastává žádnou oficiální funkci ve státní správě. Toto jsou jen namátkou některá z tmavých míst, které by nám aktéři kauzy měli osvětlit." Jenom jsem zvědav co by psal, kdyby se podobný případ stal v jeho partaji.

JE NALAJNOVÁNO

16. září 2008 v 16:14 | MIROSLAV MACEK |  POLITIKA
Pěkně to má Jiří Paroubek nalajnováno: Topolánkova vláda padne, prezident pověří sestavením nové vlády opět Topolánka nebo někoho jiného z ODS a poslanci ČSSD pak pod záminkou našeho předsednictví Unie takovou vládu podpoří. Ovšem jen tehdy, když bude sestavena podle jejich gusta, ale rozhodně za ni nepřevezmou žádnou odpovědnost. No, a příští volby vyhraje Paroubek, bude skvělým premiérem a pak se stane prezidentem.
Ještě, že existuje dost možností, jak tomu supersebevědomému pinglovi v jeho nalajnované cestě bránit, přičemž hlavní zbraní je sám Paroubek.

To evropský komisař a český expremiér Vladimír Špidla má jiné plány: až bude mít čas, projde pěšky celou Evropu. To je chvályhodné a měl by začít ihned. Ušetřila by se spousta peněz daňových poplatníků a jeho nepřítomnost by občanům Evropy pranic nevadila.

NOVA PO BOLŠEVICKU, MF PO SVAZÁCKU

15. září 2008 v 16:40 | PETR ŠTĚPÁNEK |  POLITIKA
Bolševici to dělali kupříkladu takhle: nastrčili volavku-převaděče, posunuli státní hranici a nebožáka, který jim na to skočil, lapli za nezákonné opuštění republiky. TV Nova to udělala takhle: do vířivky nastrčila volavku Tlustého a se skrytou kamerou čekala, až na to skočí předseda vlády Topolánek nebo někdo z jeho okolí.
Všechny, které takové srovnání pohoršuje, prosím, aby napřed počítali do deseti a pak se nad tím znovu zamysleli. Ano, kulisy jsou jiné, ale princip - princip provokace - je stejný. Překvapivě podobné je i pokračování. V padesátých letech pak toho nachytaného zavřeli za něco, co vlastně neudělal. Jen to udělat chtěl. Obdobné je to dnes s Janem Moravou. Co vlastně udělal? Neodolal pokušení vlastnit fotky obtloustlého Tlustého a nechal se na letišti vyfotit se svojí kamarádkou. Ale je to vyděrač, jak o něm bezostyšně v novinách píší? Ano, možná by někoho vydíral. Možná také ne. Nevíme.

ČESKÁ POLITIKA V ROMSKÉM SEVŘENÍ

15. září 2008 v 16:28 | MICHAL SEMÍN |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
V posledních dnech se do českých médií opět tlačí "romská otázka". Kanada nám hrozí zavedením víz z důvodu rostoucího počtu žádostí o azyl a Jiří Čunek představil svůj plán na socializaci nepřizpůsobivých Romů. Nejsem odborníkem na tuto otázku a s výjimkou několika kapesních krádeží nemám se soužitím s Romy žádnou větší zkušenost.
A tak namísto odpovědí si spíše kladu otázky. Proč se česká vláda a ministerstvo pro sociální experimenty Džamily Stehlíkové bojí svým kanadským partnerům sdělit, že Romové nejsou v České republice pronásledováni a že jejich únik do zahraničí souvisí spíše s jejich neschopností splácet lichvářské půjčky od svých soukmenovců? Jsou snad vnitroetnické tahanice o peníze dostatečným důvodem pro udělení politického azylu?

PROČ TOLIK ALIBISMU PANE PAROUBKU ?

15. září 2008 v 15:26 | FRANTIŠEK CERHA |  POLITIKA
ČSSD vsadila v nadcházející předvolební kampani na jedinou kartu - udělat z krajských a senátních voleb 2008 referendum o vládě, a jak nedávno dodal pan předseda Paroubek, i o "Bushově radaru". OK, srozumitelná mluva, výzva je jasná, ČSSD chce porazit ODS. Nezodpovězenou otázkou však zůstává, jak ČSSD definuje své vítězství. ČSSD je totiž doposud v jeho definici krajně alibistická.
Je pravda, že volební výsledek krajských a senátních voleb 2008 bude zřejmě odlišný od roku 2004, kdy ODS dokázala zvítězit ve 12 ze 13 krajů. Zopakovat volební zisk z roku 2004 bude pro ODS zřejmě v stávající konstelaci takřka nemožné. Vzhledem k současné účasti ODS ve vládě, která je nucena zaváděn některé nepopulární reformy, je možné, že ODS v některých krajích ztratí, ale je značně ošidné vydávat tyto ztráty za vítězství opoziční ČSSD. Pokud by se totiž ČSSD opravdu chtěla prohlásit za vítěze krajských voleb, musela by dosáhnout alespoň takového výsledku, jako ODS v krajských volbách 2004, respektive 2000.

JAK JSEM SE (ASI) STAL RASISTOU

13. září 2008 v 16:31 | VÁCLAV HUSÁK |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Zkušenostmi se prý člověk učí - alespoň to říká známé úsloví. Mohu to potvrdit, i když já zcela jistě nepatřím k dobrým žákům. Ti totiž obvykle stejné chyby neopakují a já jsem tu stejnou - sice ve značném časovém rozpětí - udělal už čtyřikrát.
Již patnáct let podnikám a ve výrobě mohu využít na lehkou manuální práci v pěkné zateplené dílně i zaučené pracovníky. Přestože nabízím docela slušné platy - od 12 do 18 tisíc měsíčně, již dlouhodobě mám obrovské problémy někoho na takovouto práci sehnat. A tak jsem v průběhu tohoto dlouhého období vyzkoušel spolupráci i se dvěma Romy. V obou případech jednoho dne v rámci zkušební doby , vždy po výplatě, zmizeli i s ručním elektrickým nářadím v hodnotě mnoha tisíc korun a já jsem je už nikdy neviděl.
Jindy se před vchodem do firmy objevila početná romská rodina. Pohovořili jsme a protože jsem právě měl spoustu jednoduché ale nezbytné manuální práce, domluvili jsme se na sobotní a nedělní brigádě. Na zkoušku. Podali jsme si na to ruce a já jsem se celé páteční odpoledne věnoval přípravě pracovních podmínek a materiálů pro brigádníky, kteří se však ani v sobotu, ani v neděli, ani nikdy jindy už neobjevili.

UŽ NECHCI BÝT MOUŘENÍNEM

11. září 2008 v 17:42 | HERBERT KRATZER |  POLITIKA
Říká se to v letáku, jenž mi jako první přistál v poštovní schránce. Přesněji byl za růžek přichycen za její chlopeň a nepřehlédnutelně povlával ve větru. Poslalo ho seskupení, jehož subjekty se sice na celostátní politické scéně zatím nijak výrazně neprofilovaly, ale budiž. Protože jsme se s manželkou nedávno přestěhovali z Prahy na penzi na venkov a i tady bychom rádi využili volebního práva a spolurozhodovali svými hlasy o budoucnosti regionu, jenž se stal naším novým domovem, pozorně jsme si ho přečetli. Nevadilo by tolik, že oslovení "vážený voliči" v něm chybí, spíš mi vadí, že tiskovinou se jako červená niť táhne ujišťování, že kraj (cituji doslova) podle jeho kandidátů musí být iniciátorem podnětů a změn, které odstraní potíže lidí "dole", které jim způsobili ti "nahoře". Konkrétně, alespoň jak vyplývá ze zveřejněných článků, prioritami jsou: vysoké ceny teplárenských produktů, zlepšení péče o seniory a stavu silnic, o němž by měli rozhodovat starostové obcí, do nichž vedou, protože ti nejlépe vědí, co je potřeba. (Třeba jako zastupitelé z Ústí nad Labem, kteří přes katastrofální stav komunikací v centru města, věnovali miliony na zvelebení těch v satelitním městečku, kde někteří z nich, patrně náhodou mají své rezidence.).

TOPOLÁNEK:OUT, TLUSTÝ:FOULBALL, PAROUBEK:ADVANTAGE

10. září 2008 v 6:13 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Tak nám "team ODS" poslední dobou předvádí jak nejlépe pomoci soupeři a prohrát zápas. Pánové Tlustý a Topolánek, totálně indisponováni vzájemnou nenávistí, pokouší se jeden druhého vyřadit ze sestavy bez ohledu na své spoluhráče i lidi na tribunách. Squadra azzura však bohužel nemá v současné době silnou osobnost trenéra, který by je na nějaký čas poslal vyklusávat se záložním týmem, než vychladnou hlavy a opadnou vášně. Místo toho se tam ocitná jen naivní benjamínek, který vzájemné půtky servíroval na stříbrném podnose novinářům.
Avšak konec sportovní terminologie. Situace by byla k pousmání, pokud by se nejednalo o významné hybatele společenského a politického dění v naší vlasti. Že je život za zdmi vládních a parlamentních paláců jedna velká perfidnost pochopí při průběžném sledování našich vrcholných představitelů i malé dítě. Obyčejný člověk je tedy ochoten připustit, že při prosazování volebního programu do praxe je někdy potřeba udělat i krok mimo rámec příruček Gutha-Jarkovského, avšak nesmí to býti za hranicí vyššího principu mravního a zpronevěry stěžejních tezí definujících politiku strany.

MYLNÉ UCTÍVÁNÍ EDVARDA BENEŠE

9. září 2008 v 17:40 | MILAN BRABEC |  HISTORIE
Živých velikánů si neceníme, mrtvé uctíváme i trpaslíky. Nevidím důvod, proč oslavovat prezidenta Edvarda Beneše, který svou zemi zavlekl do područí dvou nejhorších diktatur.
Letos uplynulo od jeho úmrtí 60 let a jsem přesvědčen, že pozornost by mu měli věnovat už jen historici, kteří by měli analyzovat jeho skutečný odkaz a motivace jeho osudných rozhodnutí. Nikoli politici, kteří se ve velkém slétli do Sezimova Ústí a Tábora, aby uctili jeho odkaz - který spočívá v tom, že nejprve vydal Československo nacistům a po válce ho ještě ochotněji strčil do chřtánu komunistům.
Jeho zásluha o samostatnost Československa v roce 1918 je nepopiratelná. Především jemu se podařilo Spojence přesvědčit, že má Československo vzniknout. Nepochybně to byl nesmírně pracovitý a inteligentní člověk. Zároveň ale také poněkud charakterově pokřivený, jak dosvědčují pamětníci a spolupracovníci - nekomunikativní, podezíravý, samotářský. Výkonný úzkoprsý úředník, ale nikoli vůdce národa. Pro to předpoklady neměl.
1938. Nikdo nemůže posoudit a už také neposoudí, zda se Československo mělo podvolit diktátu čtyř mocností a případně se bránit Německu vojensky, bez valné naděje na úspěch, když Francie a Velká Británie deklarovaly, že ČSR nepodpoří. Volba mezi kapitulací a beznadějnou a krvavou válkou nebyla lehká. Neodvážím se s jistotou říci, jaká volba by byla správná. Ale přikláním se k tomu - opatrně a s vědomím, že po bitvě je každý generál - že Československo a jeho prezident kapitulovali příliš snadno.
Benešovo rozhodnutí tedy nelze jednoznačně posoudit. Zato lze naprosto odsoudit jeho abdikaci a odlet do zahraničí krátce po Mnichovu. Učinil rozhodnutí a nechal jiné, aby se s jeho následky vypořádali. Nezodpovědnost. Zbabělost.

VELKÝ PODVOD ČSSD

9. září 2008 v 5:52 | JAN ZIEGLER |  POLITIKA
Sociální demokracii scházejí argumenty před nadcházejícími krajskými volbami a tak naši oranžoví držíce se lidového přísloví drzé čelo je lepší než poplužní dvůr ve snaze zakrýt prázdnotu nestydatě lžou voličům.

DEVĚT TÝDNŮ

5. září 2008 v 15:02 | DANIEL DEYL |  POLITIKA
Na začátku omluva za zpoždění: Deylí Telegraf musel počkat, než se do YouTube a na zpravodajské servery dostane něco víc o projevu, jímž John McCain přijal republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států. Čekal jsem zbytečně, když se to vezme kolem a kolem. McCain přednesl projev zhruba standardního ražení; ve srovnání s kořeněnými ingrediencemi posledních týdnů americké prezidentské politiky působil trochu jako, řekněme, oschlý knedlík.

FALEŠNÁ NADĚJE Z LIDOVÉHO DOMU

4. září 2008 v 16:30 | PETR MACH |  POLITIKA
Volby do krajských zastupitelstev a jedné třetiny Senátu PČR se kvapem blíží a pravděpodobně nás opět čeká horké politické léto. Ostatně v posledních letech od voleb 2006 si nepamatuji, že by tomu u nás kdy bylo jinak. Rozkol mezi levicí a pravicí, vládou a opozicí, sociálními a občanskými demokraty, který se navíc neustále ještě více prohlubuje, nás vrhá do permanentní politické kampaně a bohužel i upadající politické kultury a vyhrocené rétoriky, s níž na scénu hrdě v prapočátku toho všeho vstupoval Jiří Paroubek, jež sám sebe chvástavě uváděl slovy o kafemlejncích a buldozerech.
Jedním z důsledků této neustálé politické masáže je fakt, že kampaň vztahující se právě k podzimním volbám v nepřestávajícím "řinčení zbraní" prozatím zcela zaniká a zdá se, jako by to někomu mělo a mohlo dobře posloužit. Vždyť přestože všechny strany již tu více, tu méně viditelně vstoupily do předvolebního klání, ve sdělovacích prostředcích se neustále opakují témata stejného charakteru.

PAROUBEK ROZVÁŽÍ SLIBY V KAMIÓNU - DO ZEMÁKA BY SE UŽ NEVEŠLY !

3. září 2008 v 17:39 | JOSEF HAVRÁNEK |  POLITIKA
Omlouvám se Václavu Dolejšímu z MF Dnes, že jsem prakticky celý obsah jeho článku nacpal do titulku - téměř aforismu a pokusil se tak prorazit do Guinessovy knihy rekordů...
Na tom mosteckém startu předvolební kampaně ČSSD jsem tedy nebyl, ale autorovi stoprocentně věřím, že si nevymýšlí, když popisuje, jak při té příležitosti Jiří Paroubek urputně sliboval zvýšení důchodů, rodičovských příspěvků, zastavení zdražování, stop školnému, atd. atd. - tedy přesně to, co je zcela mimo kompetence nových senátorů a krajských zastupitelů o kterých se bude v těchto volbách rozhodovat.

Trochu nedůvěry však ve mně vyvolala jeho informace, že začátek toho gala představení se zpozdil o nějakých 45 minut, vzhledem k tomu, že hvězda - patron oranžových - hokejista Šlégr se zdržel na tréninku. Někde jinde jsem totiž zase četl, že Šlégr kvůli mítinku nestihl trénink, takže se nabízí otázka, kde se vlastně tenhle hokejista nacházel.

VOLEBNÍ HYPERMARKET ČSSD: SLIBY VE SLEVĚ !

2. září 2008 v 8:55 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
"Vítězství za jakoukoliv cenu!" je dobře zakamuflovaným hlavním volebním heslem prvního socialisty, vyšší mocí osvíceného, Jiřího Paroubka, řečeného vždy druhý. Panika, která jej se stále se blížícím datem občanského rozhodování zachvátila je vidět na každém jeho slově, gestu i pohledu. Jednomu by jej bylo až líto.
Přes neustále používaná silácká slovní spojení je zcela evidentní, že svoji roli tvrďáka Rokko nezvládá a hraje vabank. Dobře ví, že jeho partaj, odstavená za jeho vedení téměř ode všech koryt, potřebuje blahodárnou injekci moci. Je jedno, že by to mohlo být jen pár senátorských křesel a komunálních hejtmanských židlí, Paroubek potřebuje svoje stádečko konečně přesvědčit, že jeho, Zaorálkova, Ráthova a Tvrdíkova kampaň negace každého pšouku ODS je přesně ta správná cesta ke státní pokladně, která jim zaručí poklidné živobytí na nadcházejících pár let.