RATH(LÍK) SE TŘESE STRACHY

31. července 2008 v 17:29 | JIŘÍ KREJČÍ |  POLITIKA
Když jsem si v diskusi ke svému článku » Havlovy zbytečné starosti « přečetl tento diskusní příspěvek:
"Pane Krejčí, v lihovém domě to doutná,zdá se,že i už začalo čoudit,jen zlehoulinka fouknout... Přeji hezký den. 31.7.2008 9:08:04, Bíba, IP: 89.24.4.xxx",
tak jsem mu nepřikládal zvláštní význam, ale když jsem si dnes přečetl na iDNES.cz tento titulek:
50-cssd-logo.gif
» Nechci přímou volbu šéfa strany. Mohla by ji ovlivnit ODS, míní Rath «, a pod ním sdělení: "Sociálnědemokratický poslanec David Rath vystoupil proti přímé volbě lídra strany. Považuje ji za nebezpečnou a navrhuje, aby předsedu ČSSD volili delegáti sjezdu. Argumentuje zejména tím, že kvůli stávající vypjaté politické atmosféře by šéfa strany mohla "zvolit ODS".", tak jsem svůj názor změnil.

Ano čtete dobře. On pro iDNES doslova prohlásil (cituji): "Dovedu si představit, že by ODS mohla různými triky nebo nepřímou negativní kampaní pár týdnů před volbou jít proti vybraným kandidátům a jiné naopak podpořit. Pak by se tu mohla objevit například další Kubiceho zpráva." Obává se, že hrozí nebezpečí zasáhu médií a policejních složek do volební kampaně a členové strany by mohli tomuto tlaku podlehnout a volit jinak. Rozuměj ne tak, jak si přeje Jiří Paroubek a jeho šibalové. Svoji obavu vysvětluje tvrzením: "Na sjezdu mají kandidáti před voliteli stejné šance, mohou se hájit, diskutovat a případná nařčení vysvětlovat, zatímco při přímé volbě takové možnosti nemají." Tak se mi zdá, že šibalům lezou tlustý do tenkejch a Rath(lík) tak vlastně přiznal, že Paroubek postupně ztrácí svou silnou pozici. Potvrzuje to i šuškání v kuloárech, že volba předsedy skončí, místo grandiózního Paroubkova vítězství, fiaskem. Paroubek předpokládal, že získá ten nejsilnější mandát, ale místo toho nemusí také získat nic. Sám velký Paroubek, který na minulém sjezdu přímou volbu předsedy prosadil, však není návratu ke staré praxi nakloněn a na přímé volbě trvá.
190-skromach.jpgŠkromach se směje
Podle místopředsedy Zdeňka Škromacha není jiná možnost než volit přímo, protože by se musely změnit stanovy, a to lze jen na sjezdu. Rath(lík), podle něho, přichází s křížkem po funusu a diví se, že tohle téma vůbec otevřel.
A tak se na závěr ptám: "Je opravdu ta ODS tak všemocná nebo má strach velké oči?" a dodávám: "Na to nám odpoví blízká budoucnost. Je třeba dočkat času, jako husa klasu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pppajisek pppajisek | Web | 31. července 2008 v 17:42 | Reagovat

klikni pls na web....sry a dik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama