PROFINAFTA PRO DOPRAVCE - DALŠÍ EUROSOCIALISTICKÝ NESMYSL ?

15. července 2008 v 15:01 | ŠTĚPÁM BINKO |  POLITIKA
Po zemědělcích tu máme druhou, nikoli nepočetnou, skupinu "podnikatelů" hodných politování: silniční dopravce. Nevydělávají tolik, kolik by chtěli. Chudáci! Pojďme jim dotovat zisky z veřejných rozpočtů, tak zní jejich návrh, který kopíruje podobně nesmyslné návrhy jejich evropských "kolegů". Ubohé a perverzní, víc k tomu nemám.....

Mám opravdu dost toho eurosocialistického moru, který se line naší krajinou a ve jménu kterého každý, kdo má pocit, že svou podnikatelskou činností nevydělává tolik kolik by měl, natahuje ruku a žadoní v lepším případě o nějakou tu kompenzaci a v horším rovnou o dotaci.
Půjde-li to takhle dále, budeme za chvíli z veřejných peněz dotovat kde koho a hlavně ty, kteří budou natolik silní, že nám "vysvětlí", jak moc důležitou službu poskytují a jak má taková služba veřejný charakter, který je opravňuje k natažení dlaně směrem k nám, ke státu. K nám! To opakuji!
Prdlajs. Zemědělec, stejně jako dopravce podniká. Svou činností zhmotněnou v nabízeném produktu nebo službě se snaží vytvořit zisk a pokud jej vygeneruje, tak bez ohledu na jeho výši odvede (v lepším případě) státu nejmenší možné minimum. Každý podnikatel musí počítat s vnějšími vlivy a určitými riziky. Fakt, že po krupobití lehne obilí je známý od počátku věků a přesto musím každý rok poslouchat, jak strašné problémy to našim zemědělcům působí a jak s tím nepočítali, jak jsou existenčně ohroženi a jak z našich kapes potřebu nějakou tu kačku (euro).
A stejné je to s dopravci. Nafta (benzín) je drahý pro všechny stejně. Pro ně, stejně jako pro instalatéra Vomáčku s jeho Transitem nebo pro kteréhokoli občana našeho státu. Vyšší cenu platím i já a nevidím důvod, proč bych na ni měl přispívat jinému občanovi nebo podnikateli. Sorry.
Všem lobujícím dopravcům chci vzkázat: "Pokud vyděláváte málo, což vzhledem k Vašemu stále se zvyšujícímu počtu dost pochybuji, tak zdražte. Ať vám dražší naftu zaplatí Vaši zákazníci a koukejte schovat tu ruku nataženou směrem k nám, občanům a ostatním podnikatelům! A že možná budete dražší a méně konkurenceschopní? No a? Na okamžik, kdy bude náklad putovat po železnici nebo vodě se opravdu těším a myslím, že nejsem sám."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama