PROČ PAROUBKOVI WOLF TAK DLOUHO NEVADIL

2. července 2008 v 6:03 | JAN ZIEGLER |  POLITIKA
Poslanec Petr Wolf vyrazil na zteč proti vedení ČSSD a připravil si velice silnou munici. Šéfa partaje Jiřího Paroubka obvinil z toho, že ho vydíral při prezidentské volbě. Dokázat to prý nemůže. Paroubek zase okamžitě napadl ODS, a obvinil ji, rovněž bez důkazů, že na Wolfa vyvíjela nátlak, aby odešel od sociálních demokratů. Ovšem Wolf sociálním demokratům podezřele dlouho nepřekážel.

V ČSSD prý panuje atmosféra vyhrožování a strachu a Petr Wolf to už nemohl vydržet a tak opustil poslanecký klub a stranu. Je fakt, že Jiří Paroubek je takový náš malý český Napoleónek, který stranu vede rukou pevnou a železnou, opačné názory netrpí a se svými poslanci nejedná v rukavičkách. A někteří mu proto také utíkají. To je všeobecně známá věc, kterou vám, novinářsky řečeno, potvrdí nezávisle na sobě více důvěryhodných zdrojů z řad sociálních demokratů, které si z pochopitelných důvodů nepřeji být jmenovány.
Obě strany sporu se osočují z vyděračství, Wolf tvrdí, že to byl Jiří Paroubek, kdo mu vyhrožoval při prezidentské volbě, že pokud nebude volit Jana Švejnara, zveřejní aféru s neoprávněně přidělovanými dotacemi jeho firmě UT 2002. Vrchní socialista zase trpí stihomamem a za vším vidí topolánkovsko-dalíkovskou kliku v ODS, která údajně organizuje přeběhlictví poslanců z jeho strany. Důkazy ovšem chybí, a pro pořádek dodejme, že ani Wolf Paroubka a spol. nemůže přesvědčivě obvinit, protože mu prý vyhrožovali vždy ústně.
Na druhé straně je jasné, že o Wolfových problémech se vědělo už dříve, a sociálně demokratické vlády přihrávaly Wolfově firmě milionové dotace. Takže nakonec to vypadá asi takto, Petr Wolf nevadil, pokud byl oddaným členem ČSSD poslušný svému vedení. To se přimhouřily oči nad "prkotinami", jakými byly miliony získané neoprávněné ze státních dotací. Ale jakmile se Wolf vzbouřil, najednou se objevila aféra, které na svět prokazatelně pomohli sociální demokraté.
Takže porušování pravidel je dovoleno, pokud jsi náš, nosíš správný oranžový dres a na slovo posloucháš guru Jiřího. To čiň a dobře se ti povede a když budeme znovu ve vládě tak třeba i to nějaké teplé dobře placené místečko se pro tebe najde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama