PAROUBEK PO DOVOLENÉ ZAŘVAL: "JSEM TADY!"

23. července 2008 v 10:51 | DUŠAN STREIT |  POLITIKA
Nejsem novinář, na jeho poslední tiskové konferenci jsem nebyl. Z komentářů jsem se však dozvěděl, že jaký odjel, takový se vrátil. A všem podprahově vzkázal: Pište o mě, abych existoval!

Ta výhružka, že bude všechny žalovat, je dílem věcí Paroubkovy nebubřelosti, dílem výzvou, ať to holoubkové zkusí, s cílem vyprovokovat, aby opět zaplnil stránky novin. Čím? To není podstatné. Stačí, že je tady a že to dal hřmotně najevo.
Paroubek se řídí tím, čím všechny tzv. celebrity, které nedopustí, aby zmizely z mediálního prostoru, i kdyby měly samy do bulváru na sebe donášet nebo ztropit někde nějakou šaškárnu. To se právě Paroubkovi podařilo.
Zvlášť půvabné bylo jeho číslo s Wolfem. Nevím, proč nám stále musí připomínat, že jeho strana měla na své kandidátce zloděje. Oheň a síru už dští na čtvrtého "přítele" (Melčák, Pohanka, Snítilý, Wolf). Zvláště ten Wolf je dobře propečený. A dejme si to dohromady s Paroubkovým holedbáním před volbami, kdy prohlašoval pod heslem "Tým, kterému se dá věřit":
"Všichni, co se na kandidátkách objeví, prošli přísným sítem a mají podporu svých spolustraníků. A pokud někteří lídři byli navrženi vedením strany, museli tím spíš přesvědčit v konkrétních krajích o svých kvalitách. V průběhu tvorby kandidátek došlo k několika málo úpravám. Do jejich konečné podoby nakonec zasáhl ústřední výkonný výbor ČSSD, avšak v pouhých dvou případech. Mimořádně nám záleží totiž na tom, aby dres s růží hájily osoby nejen čisté, neposkvrněné, ale i týmově uvažující, chápající, že politika se podobá kolektivním sportům, v nichž se jeden musí umět spolehnout na druhého a kde každý musí být schopen týmové práce. Když sleduji, jaké kandidátky dává dohromady konkurence, moje sebevědomí sociálního demokrata ještě stoupá. Nenabízíme prošlé zboží, ani lesklý obal bez obsahu."
Příznačné je, že když si tuto stránku budete chtít prokliknout, tak aspoň můj počítač hlásí, že na stránce se vyskytla chyba. Aby ne! Teď nevím, jestli Paroubek nezažaluje Microsoft nebo Google.
Jak vidno, nyní je ČSSD stranou šibalů. Také se říká, že jaký pán, takový krám. Momentálně se z nedostatku vlastních témat vyžívá v negaci. Opozice je správná. Ale opravdu nevěřím jejich "zásadovému" odporu třeba proti radaru. Strana, která mu pootevřela dveře, teď spolu s Paroubkem hřímá, že je vláda zase nepřibouchla, když Jezinky už vstrčily do škvíry své prstíčky. Opravdu bych chtěl vidět, jak by se zachoval tým, kterému se dalo věřit. Pohříchu jen do voleb.
Opozice a negace se však vybíjí ze strany Jiřího Paroubka nejen ve směru politické konkurence, ale stále častěji si bere na mušku novináře. Připomíná to trochu člověka, který se zlobí na zrcadlo, když má křivou hubu. Není v tom sice sám, ale dělá to s absolutně nejvyšší absencí jakékoliv grácie. Je v tom jen upachtěná nadutost a zhrzená ješitnost stále prohrávajícího politika, jemuž nebylo naděleno charisma ani esprit k ovládání lidí něčím jiným než jen řevem a výhružkami. Proto jej považuji za nejhorší ze všech špatných možností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkujte článek jako ve škole:

1 47.2% (17)
2 13.9% (5)
3 13.9% (5)
4 5.6% (2)
5 19.4% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama