NEMOCNICE NEKRACHUJE ANEB KONEC LEVIČÁCKÝCH LŽÍ

7. července 2008 v 18:24 | JAN ZIEGLER |  POLITIKA
Rudá a oranžová sebranka se neštítí jakýchkoliv podlostí. Důkazy o úspěších jihočeských nemocnic se jim nehodí do krámu, poněvadž kraj vede ODS, a tak zastrašují lidi lhaním, že se personálu snižují platy, ten odtud utíká apod. Nic z toho není pravda!

Stačí se podívat do výroční zprávy českobudějovické nemocnice a.s. z roku 2007, kterou si každý kdo chce, najde na http://www.nemcb.cz/. A tady si přečte, že průměrné platy lékařů v roce 2007 vzrostly z 48 103 Kč v roce předchozím na 51 436 Kč, tedy o sedm procent. Výdělky středního zdravotního personálu (sestřiček) se ve stejném období zvýšily z 19 228 Kč na 20 938 Kč, tedy o stouply o 9%. Platy tak vzrostly více, než činila inflace. V českobudějovické nemocnici pracuje asi 1400 sestřiček, z toho jich v roce 2007 odešlo 200 a nastoupilo 181, o rok dříve z nemocnice odešlo 164 sestřiček, ale nastoupilo 192. Každý navíc ví, že problémy se s sestřičkami jsou rovněž způsobené novými předpisy, podle kterých jim už nestačí čtyřleté studium s maturitou, ale musí mít ještě tříletou nástavbu a proto jich nyní přichází do zdravotnictví méně.
Lékařů pracuje v nemocnici asi 400, z toho jich v loňském roce odešlo a nastoupilo stejně 31, v roce 2006 pak z nemocnice odešlo 22 lékařů a nastoupilo 37. Fáma o tom, že českobudějovická nemocnice, která je stoprocentní akciovou společností ve vlastnictví kraje, lidem snižuje platy a ti odtud masově odcházejí, tedy dlouho nepřežila.
Navíc je potřeba si uvědomit, že co se týče platů, tak na tom jižní Čechy byly vždycky hůř než zbytek republiky. To trvá už po desetiletí. Čím to je, sám nevím, ale tak to holt je.
Z těchto nezpochybnitelných faktů můžeme vyvodit jasné závěry, levičáci neumí nic jiného než lhát a podle strašit lidi hloupostmi. Ale my je zkrátka a jednoduše přestaneme brát vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama