LEVICI PADAJÍ Z KAPES VYPLAŠENKY Z RUSKA

21. července 2008 v 15:27 | RUDOLF POLANECKÝ |  POLITIKA
Levice u nás stále vzhlíží směrem ke Kremlu a bojí se udělat něco, s čím by soudruzi v Kremlu nesouhlasili. Přesně totéž můžeme v dnešních dnech pozorovat i v otázce stavby radaru v Brdech.

Je to naprosto signifikantní. Zatímco Američané slušně požádali o možnost postavit u nás obranný prvek v podobě radaru, který bude chránit nejen USA, ale i téměř celou Evropu před raketovým útokem, jsou levicí připodobňováni ke vpádu sovětských okupačních vojsk v roce 1968.
Nevidím souvislost. Zatímco Rusové k nám vpadli pod rouškou tmy tanky a letadly a provedli klasickou anexi území, unesli vládu, kterou nátlakem přinutili podepsat souhlas s "dočasným" umístěním okupačních vojsk, Američané nejprve slušně požádali, vedli jednání, která skončila dohodou (ač se ještě pár bodů dolaďuje) a slavnostním podpisem obou smluvních stran.
Teprve poté, co vše proběhne ratifikací parlamentem, budou moci Američané vybudovat na našem území onen radar s dvousetčlennou americkou posádkou. Pro levici ale jde o okupační vojska, která na našem území napáchají větší škody, než statisíce ruských okupantů.
Jenže jak již v úvodu napsáno, naše levice s obavou vzhlíží ke Kremlu, co na to ruský medvěd. V Rusku jsou pochopitelně rozčarováni, a to nikoli proto, že by snad Rusko ohrožoval jeden radar a deset antiraket, které nejsou schopny odolat tisícům ruských jaderných střel, ale proto, že území středovýchodní Evropy dodnes považují za svou válečnou kořist a "své" území, minimálně vlivu. Rusko se nedokázalo smířit s tím, že satelity, které byly silou a nátlakem drženy v ruské sféře vlivu chtějí jít svou vlastní cestou a Rusko na této cestě již není. Proto ten pokřik z ruské strany.
A tak v momentě, kdy Condoleezza Rice slavnostně podepisuje se svým českým protějškem smlouvu, levice si zve do svého sídla ruského generála - rozvědčíka, který naší zemi nepokrytě vyhrožuje. A levici začínají z kapes vypadávat pověstné vyplašenky z toho, jak se to ruskému medvědu nelíbí a jak nás stavba radaru příšerně ohrozí.
Prý bude podle jednoho kolegy bloggera radar okamžitě sloužit za ruský cíl v okamžiku, kdy dojde k výpadku ruského varovného družicového sytému a Rusko to bude považovat za americký útok (viz zde). Rusové by prý provedli preventivní útok na radar v Česku a protirakety v Polsku, což by prý Američané jako přijatelné zlo pochopili. Mimochodem, proč by měli Američané jako první útočit na Rusko a nemohlo by to být naopak. Pořád jsou Američané těi zlými imperialisty a Rusové těmi, kteří chrání socialistický mír?
Poté, co se snížily dodávky ropy z Ruska už jsou zde opět levičáci s varovným prstem: "Vidíte? Už je to tady, už nás trestají. Musíme radar odmítnout a Rusy nedráždit." Pro mě je to spíše důkazem, že se Rusku opravdu věřit nedá. Ať už šlo o odvetu z podepsání smlouvy o radaru, technické potíže nebo jenom snaha o větší zisk, Rusové jsou prostě nespolehliví a nemůžeme se stát závislí na tom, co se zrovna Kremlu líbí nebo nelíbí.
Rusko by si konečně mělo uvědomit, že nám nemá co diktovat, kdy, kde a jak můžeme něco postavit a s kým uzavírat smlouvy i vojenského významu. Obavy levičáků z ruského útoku, který bude vyprovokován americkým útokem na Rusko jsou tak neuvěřitelnou konstrukcí, že se soudně uvažující člověk musí jen smát.
Rusové se nás neptali, jestli na našem území chceme jaderné střely a rovnou si je nainstalovali. Američané se ná na radar slušně ptají a teprve po souhlasu se zde radar postaví a bude na něm americkočeská posádka.
Levicové vyplašenky z toho, jak na nás Rusové zamíří své střely kvůi radaru jsou směšné. Jednak je směšné se domnívat, že pokud by zde radar nebyl, zůstali bychom ušetřeni, protože v případě takového konfliktu by došlo k záhubě života na Zemi a druhak proto, že od našeho vstupu do NATO už terčem ruských raket jsme a nějaký radar na tom nic nezmění.
Levičáci jako by zapomněli, že Varšavská smlouva chtěla v případě konfliktu ovládnout celou Evropu a měla dokonce plány, jak toho dosáhnout. Rusové nás používali jen jako nárazníkové pásmo, které by se v případě potřeby obětovalo. Raději tedy budu s "americkými imperialisty" nežli se "socialistickými obránci míru".
Já se jen divím, jak lidem, kteří mají mnohaletou zkušenost se sovětskou nadvládou a diktátem ještě dnes padají vyplašenky z toho, co na to Kreml. Pokud bychom přistoupili na hru těchto levičáků a raději dělali mrtvého brouka, abychom si to náhodou s někým nerozházeli, pak bychom byli v nejkratší možné době někým opět porobeni. Ti, kteří jsou slabí a ti, kteří se se neumějí nebo nechtějí bránit, jsou vždy prvním terčem.
Buďme rádi, že se už nemusíme ohlížet na to, zda se něco líbí Putinovi nebo Medveděvovi. A především neohlížejme se na to, že se něco Kremlu nelíbí. Jsme svrchovaný stát a jako takový máme právo si vybrat s kým budeme kamarádit a uzavírat smlouvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama