KOULE NA BRDECH MI NEVADÍ, VADÍ MI LIDSKÁ BLBOST

8. července 2008 v 15:35 | VĚRA TYDLITÁTOVÁ |  POLITIKA
Nemohu pochopit, jak je možné, že po drastických zkušenostech s vražedným sovětským diktátem po válce, s ruskou (pardon sovětskou) okupací naší vlasti před čtyřiceti lety a s následným dusivým objetím Moskvy může tolik českých lidí ještě pochybovat o potřebě vybudovat funkční obranu naší republiky.

Namísto abychom hleděli podezřívavě východním směrem, kde je u vlády podivná společnost mafiánů, agentů KGB, oligarchů a zakomplexovaných generálů s nestabilní infrastrukturou za zády, ale o to většími ambicemi, vymýšlíme si fiktivní ohrožení ze strany vojensky dost neschopné, bohaté, do sebe zahleděné a spokojené velmoci za oceánem, odkud nám mimochodem v minulosti hrozilo nanejvýše osvobození od nacismu.
Z humorné rubriky jsou pak argumenty, že radar vysílá jakési životu nebezpečné paprsky, že bude pod radarem obří podzemní atomový reaktor, že radar bude rušit příjem televize a že nebude možné chodit do Brd na houby.
Iniciativa NE základnám možná oslovuje dost lidí, těžko říci, ale rozhodně má ve svých řadách i lidi čestné a rozumné. Jejich angažovanost v této věci nechápu. Rozumím ovšem vášni proti radaru u bývalých komunistických papalášů, kteří tvoří páteř oné iniciativy, u extrémistů zprava i zleva, kterým vadí naše současná sice nedokonalá, ale prozápadní demokracie, u estébáků a zbabělců, u naivních levicových nadšenců, kteří se nechávají zblbnout iluzí, že na bezbranného troubu přece nebude nikdo útočit, zatímco obrana "provokuje". Jejich pokrytectví nejlépe vynikne ve světle faktu, že Rusové umístili na naše území nejen různá radarová zařízení, ale i regulérní útočné rakety, to však nikoho z klidu nevytrhlo. Ono se to jaksi nesmělo. Ale kdyby současní řvouni (ti starší samozřejmě, kteří tu dobu zažili) měli nějaký charakter, povykovali by na Brdech tehdy.
Je pochopitelné, že po celých desetiletích totality a po sice svobodných, ale korupcí poznamenaných letech porevolučních nemá náš národ mnoho protilátek proti demagogii a manipulaci. Nicméně je to velká škoda. Já radar na Brdech chci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama