KDYŽ NEJDE MOHAMED K HOŘE, JDE PAROUBEK K ABDULLÁHOVI

11. července 2008 v 8:19 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  POLITIKA
Jiří Paroubek jezdí na návštěvy. Tady navštíví dítě, které odběhl jeho syn aby za blýskání fleší fotoaparátů vydal úsměv z něhož jde strach a předal vnučce obřího plyšového medvěda. Tu navštíví doly, projde se štolami, poplácá po zádech horníky a před vyfáráním mu maskérky přidají vkusnou šmouhu do obličeje aby to nevypadalo tak blbě.

Jiří Paroubek ale jezdí i do zahraničí. I když momentálně jen z titulu poslance parlamentu. A tak si vyjede i s bývalou milenkou do teroristické Sýrie za peníze Česko-Středoasijské obchodní komory (jak příznačné) aby utužil soudružské a bratrské vztahy mezi dvěma socialistickými stranami a vyjádřil se. Když se poté mluvčí Lihového domu Kočové novináři ptají jak souvisí Sýrie se střední Asií je paní mluvčí zjevně takovou politickou nekorektností natolik vyvedena z míry, že neví. Ale jakmile se otřepala z počátečního úžasu nad touto novinářskou drzostí kontrovala frází o zeptání se příští týden, kterou používaly prodavačky v dobách gulášového socialismu: "To nevím. Počkejte si na čtvrtek, až se pan předseda vrátí, on vám to vysvětlí." Tipneme si, který čtvrtek to bude? Raději ne, leda, že bych si směl tipnout, že to bude na Svatého Dyndy. Den, který neexistuje. V Sýrii se nám pan poslanec i nechával slyšet. Prý tam byl kvůli lidským právům, tvrdil do českých mědií. Čerta starého. Tímhle slovem sockomouš vybaven není. Nechme pana inženýra promluvit nikoliv skrze česká média, ale skrze své Syrské socialistické přátele. Místní tisková agentura SANA byla zplnomocněna prohlásit:
"V průběhu svá návštěvy vyzval Paroubek k posílení českých vztahů se Sýrií. Dodal, že čeští sociální demokraté podporují snahy Evropské unie nalézt řešení blízkovýchodního konfliktu a rozšiřují humanitární a rozvojovou pomoc palestinskému lidu. Sýrii označil Paroubek za tradičního partnera své země".
A aby toho nebylo málo, při provádění družby se zástupcem generálního tajemníka BAAS Abdullahem Ahmarem pan poslanec Paroubek neopomněl připomenout věrolomnost Izraele, který se opovážil toho, že se ubránil ve třech agresích v nichž Sýrie hrála hlavní roli. Protože jak informuje tento Syrský totalitní TASS ing.Paroubek stojí plně po Syrském socialistickém boku v jeho snaze o zničení Izraele a zmasakrování Izraelských obyvatel.
"Paroubek ze své strany potvrdil zájem své země na pokračování mírového procesu na Blízkém východě kupředu a rozvoji vztahů se Sýrií ve všech směrech. Později na semináři o evropské politice ve vztahu k arabským záležitostem Paroubek potvrdil, že Sýrie je klíčovou zemí regionu a dodal, že je chybou ji ignorovat. Zdůraznil, že Sýrie musí být součástí jakéhokoliv mírového procesu a vyjádřil svoji podporu syrskému právu na navrácení okupovaného území na syrských Golanech. Paroubek dodal, že jeho strana podporuje vyváženou politiku vůči všem zemím Blízkého východu a že je nezbytné nalézt mírové řešení problémů regionu. Ve vztahu k syrsko-českým vztahům Paroubek potrhl potřebu posílit obchodní, turistické a kulturní vztahy a poukázal na syrské památky, které jsou významnou turistickou atrakcí."
Kdo zná historii Golanských výšin odkud byly vedeny nepřetržité teroristické útoky proti Izraeli ví jak strategický význam mají k tomu aby mohl být Izrael zničen. Krvavá bitva v níž Izraelští parašutisté v šestidenní válce tyto výšiny dobyli znamenalo konec utrpení obyvatel v jejich blízkosti žijících a konec strachování se, že přiletí Syrský granát nebo bude odsud veden jeden z dalších útoků.
Proto jestli si někdo naivně myslel, že Jiří Paroubek jenž ČSSD zavlekl k prohlubování vztahů s jedním s nejvíce zločineckým režimem na světě při poslední zahraniční návštěvě vykonané v Izraeli bude přesvědčen o nebezpečí přicházejícím z Íránu, ten se hluboce mýlil. Jak by tak hlubokého přítele arabského terorismu a prohlubovače družby mezi socialismy arabskými a evropskými mohly zviklat i nejnovější testy Íránských balistických raket - nosičů jaderných zbraní. Jestli včera dle něj Írán tyto rakety neměl, nemá je ani dnes. I kdyby si na ně mohl sáhnout. Jde totiž o to přehodit výhybku dosavadního západního směrování naší země zpět k širokému východnímu rozchodu. Přidat se. Nikoliv se bránit. To je Paroubkův radar.
Pokálení se bývalé milenky při oficiální proceduře výměny francouzských polibků za loučení dle Sovětského vzoru na letišti při odletu z milenecko družební cesty po Sýrii berme jako malé varování. Abychom se z takových "přátel" a politiků jednoho krásného dne neposrali úplně a všichni. Jednou se nám to už povedlo. Protože volební lístek vhozený do urny pro ČSSD není lístkem do vlaku směr západ, ale lístkem do Orient expresu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama