BOHÁČ GROSS

26. července 2008 v 8:33 | KAREL STIEGERWALD |  POLITIKA
MF Dnes 28.5.2008

Slepé bábě není nic divné: Chrenek chtěl kus Energa. Sýkorovi za to nechtěl dát víc než dvacet milionů.

Gross Chrenka přeplatil. Koupil za 21 milionů, které si půjčil. Po krátkém čase prodal tytéž akcie zhruba za sto milionů Krúpovi. Teď je od Krúpy koupil Chrenek - za víc než sto milionů. Je to obchod z Kocourkova. Má jedinou logiku: lumpárna. Slepá bába hlásí, že je vše podle zákona. Má prý pravdu.

Kdo není slepá bába, vidí všechno. Ani ti, kteří rádi vidí podvody a triky a šikovné rabování cizích peněz všude, nemusí tentokrát tápat v dohadech. Jako v jiných případech, které mohou či nemusí páchnout zločinem, mají konečně průhledný případ: Gross neměl nic, má miliony, které vznikly tak, že mu je někdo dobrovolně dal. Cha cha.

Dobrovolně jistě ne. Na skřipci by Gross řekl, jak to bylo. Na skřipec se sociální demokraté už nedávají, což lze považovat i za chybu. Gross se může pošklebovat, ba smát. Smějí se jistě i jiní, nejsou ale na výsluní jako tento expředseda ČSSD a expremiér-dítě.

Smát se může dvojnásob. Policie má zapáchající zisk, má jednající osoby. To není pro kriminalisty těžký případ. Ale policie přesto trestný čin nenajde. Možná, že nějaké dítě by jak v Andersenově pohádce mohlo ukázat prstem, ale spíš to nakonec udělá nějaký novinář. Zaboří do případu prst a náhle bude vše jasné. Je to bohužel zpráva o kvalitě a nezávislosti naší policie. Už když se Gross cachtal v jednom milionu, policie nevyzkoumala nic, protože bystře zkoumala něco jiného: kvalitu kupní smlouvy na byt. Zjistila, že smlouva byla správně. Kde vzal premiér peníze, nezjišťovala. Přesněji: zjistila, že nelze nic zjistit.

Výkon spravedlnosti, policií počínaje, soudy konče, nutí občany věřit neuvěřitelným nesmyslům. Snad jen vedení ČSSD (a už ani to ne) může s vážnou tváří tvrdit, že Grossovy obchody jsou čestné a odpovídají zákonu. Tato depresivní lež škodí státu i občanstvu víc než prohra v hokeji. Pokud orgány opět sdělí, že nic nelze zjistit a že vše odpovídá zákonům, velký kus státu nám zas ubude. A zapište si za uši: toto nám orgány sdělí. Chechot Grosse bude se dlouho nad našimi hlavami rozléhat.

A do té doby, než se u nás vyvinou skutečné orgány činné v trestném řízení a bleskurychlé zbohatnutí nemajetného politika bude objasněno, vylučme ho z lidské společnosti.

Nepodávejme mu ruku, nezdravme ho, ať nechodí na naše party a my nechoďme na jeho grilování. Buďme jak Masaryk. Ten nepěkného člověka nepozdravil.

Ale málokdo z nás je jako Masaryk. Nepěkní lidé mají u nás dveře dokořán. Pašáci, zázračně zbohatli. Běda však těm druhým, co zbohatli prací, inteligencí, vlastními nápady. To jsou praví kapitalisti, s nimiž je třeba zatočit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama