BERJI PAROUBEK

16. července 2008 v 8:23 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  POLITIKA
Kapitalisté jsou ochotni prodat nám provaz, na kterém je pověsíme - V. I. Lenin.

Všichni tuhle Leninovu poučku potvrzenou sto miliony obětí komunismu znají. Jen Jiří Paroubek -překřtěný syrským stranickým socialistickým tiskem na Berji Paroubka- a jeho voliči ji neznají. Nebo spíše nechtějí znát a tak sní svůj věčný sen o šichtě, která končí upuštěním kladiva ve dvě a z níž poté odborář převlečen do smokingu odjíždí svým Masseratti na zahrádku nebo domů k rozlehlé haciendě šplouchat se v bazénu jako vystřiženém ze seriálu Dynastie. A Paroubek ať to nějak zařídí. Zcela jistě má nějaké mocné džu-džu kouzlo. To je shrnutí motivů proč někdo vůbec může ČSSD volit. A zároveň odpověď na to proč takovému voliči nevadí Rathové, Zaorálkové a Berji Paroubci. Malí čeští lidé ve velkých funkcích. Dle toho taky všechno vypadá. Po několikaletém vládnutí těchto bizarních figurek jen na úrocích za jejich dluhy jimi v minulosti nasekaných tento stát platí padesát miliard Kč ročně a státní účetnictví má téměř bilionovou díru, přičemž snahy současné vlády se slabým mandátem o nápravu, vedou v průzkumech důvěře vládě k procentním hodnotám blízkým bodu mrazu. Ale koho to zajímá. Voliče socialistického přeludu zcela jistě ne. Ti mají jasno. Socialisticky pracovat, kapitalisticky žít. Ber kde ber. Závist levicového voliče je třeba uspokojit. A proto věřící v levicovou utopii musí definice socialismu z příruček vědeckého komunismu zákonitě přitahovat jako notně uleželé lejno hejno much, protože: socialismus je první fáze komunistické společenskoekonomické formace, k jejímž nejdůležitějším zákonitostem patří politická moc dělnické třídy vedené marxisticko-leninskou stranou a její svazek s ostatními pracujícími, společenské vlastnictví výrobních prostředků ve dvou formách (všelidové a skupinové), odstranění vykořisťování a antagonistických tříd, celospolečenské plánovité řízení ekonomiky a provedení kulturní revoluce. Přičemž zároveň voliče ČSSD zcela jistě uklidní tvrzení, že socialismus uskutečňuje nejširší demokracii a umožňuje aktivní účast všech pracujících na řízení společnosti. Tuhle nejširší demokracii znají mnozí z ran obušku Lidového milicionáře a příslušníka VB. Ostatně výroky nejvyššího jenž před nedávnem založil mladé manželství svědčí o tom, že papír snese všechno a nejvíc toho snese papír pro volební sliby. Jako když ČSSD před volbami pravidelně slibuje, že: "Nadále budeme snižovat tempo zadlužování a udržovat nízký podíl veřejného dluhu k HDP. Učiníme vše potřebné pro přijetí společné měny euro v roce 2010." Stejně jako jejich předvolební fantasmagorie o průměrných platech: "Naším cílem je zvyšování životní úrovně pro všechny. Průměrná mzda dosáhne úrovně nejméně 26 500 korun. Zvyšování důchodů musí zajistit plnohodnotný život ve stáří." A jak, že toho všeho Berji hodlá dosáhnout? Odpověď nám dává sám Berji.
"Ty zákony, které jsou ve prospěch lidu této země, budeme schvalovat i s komunisty." (jednání širšího vedení ČSSD 24. září 2005)
"I kdyby tady spadli marťani, tak budu schvalovat s marťany.. budou-li členy Poslanecké sněmovny!" (24. září 2005 na schůzi ÚV ČSSD)
"Já vycházím z toho, že mám něco jako poslání, možná od nějaké nejvyšší bytosti, takže předpokládám, že dokážu sociální demokracii vyvést ze situace, ve které byla." (na otázku Mladé fronty Dnes: "Kde berete své sebevědomí, že to vedete dobrým směrem?" v březnu 2006)
"Dělat z komunistů neustále strašáka je stupidita ... Je v zájmu naší země, aby tato strana byla integrována do demokratického politického systému." (23. dubna 2005)
A protože Berji není jenom tak někdo, nezapomněl se pasovat na druhého největšího po Karlu IV. To jen kdyby někdo měl tu opovážlivost a nevěděl to. "Hlavně díky mně Praha vypadá, jak vypadá. Takový rozvoj tu nebyl od doby Karla IV." (rozhovor v časopise Respekt č. 34/04, 16. srpna 2004) Nebo, že by vlastně i sám Karel IV. byl až druhý? Koneckonců nebyl to pokrokový politik, ale feudál.
Vladimíre Iljiči - don´t worry. Oni vám ten provaz nejen, že prodají. Oni vám ho dají zadarmo a ještě k tomu na stříbrném podnose.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama