AMERIČANÉ JSOU SKVĚLÝ NÁROD ANEB ANO RADARU

31. července 2008 v 9:53 | RADEK HULÁN |  POLITIKA
ANO nebo NE? "Ne" lidé mají za svůj cíl říci, že Česká republika nechce nést za nic zodpovědnost, nechce imperialistický americký radar, nechce se do ničeho míchat, nýbrž chce jen vyvážet svoje zboží do EU a USA, brát z EU dotace, a požívat vysoké sociální dávky. Jak krátkozraké…
Když se člověk podívá do historie, těžko může být na "svůj" národ hrdý. Před 70 lety jsme se nechali obsadit fašistickým Německem. Nebojovali jsme, zbaběle jsme se vzdali, nevyhodili jsme do povětří podniky vyrábějící zbraně, a i kvůli naší pasivitě trvala II. světová válka dlouhých 6 let. Pouze pár stovek špičkových českých letců nebylo zbabělých, a bojovalo proti Německu v Anglii.

Deset let poté jsme se nechali ovládnout nenávistí a závistí k těm lepším, tedy zločineckými komunisty, "třídní nepřátelé" (inteligence, duchovní, podnikatelé) se do jednoho pozabíjeli či zavřeli do vězení, a 40 let se donášelo a udávalo na ty, co neplní rozkazy strany a vlády. Letci bojující v Anglii, a zachraňující čest Česka, byli považováni za třídní nepřátele, všem totiž příliš ukazovali jejich domácí zbabělost.
Američané se mezitím vylodili v Normadii, a za obrovských ztrát osvobodili (pro ně "cizí"!) západní a střední Evropu. Kvůli tajným dohodám o rozdělení sfér vlivu se bohužel museli zastavit v Plzni a nedošli do Prahy.
Poté nás ještě obsadili v roce 1968 Rusové, a zase jsme se nebránili. Posledních 100 let historie Česka je z větší části bohužel historie zcela potupná, je to historie poserů, historie vrahů, a historie udavačů. Pokud máme být hrdí na svoji historii, musíme se vrátit tak 400-500 let zpět. Od té doby to jde jen z kopce…
Přístup některých lidí k plánované americké radarové základně je podobný. Chtějí být v NATO. Chtějí, aby nás NATO chránilo. Ale nechtějí už převzít žádné závazky a možné rizika plynoucí z toho, že zde necháme našeho spojence postavit malou základnu na jeho náklady, obranný radar. To je ale odporné pokrytectví!
Ono je nakonec podobné pokrytectví vidět dnes a denně, v jiných situacích. Lidé se socialisticky chtějí mít dobře, ale nechtějí kapitalisticky pracovat. Chtějí, aby to "vláda zařídila" a nechápou, že jim přerozděluje jen jejich vlastní peníze. Volí tedy KSČSSD, které je následně tyranizuje a směje se jim, jakou neomezenou moc jim lid neustále dovolí.
Američané jsou skvělý národ. Chápou, že koláče jsou tehdy, když pracujete. Oceňují snahu a iniciativu jednotlivce. Oceňují lidi, co něco dokázali. Nezávidí. Jsou optimisté. Češi, z valné většiny, nenávidí ty, co něco dokázali, očerňují je, a zvyšují si tím svoje ubohé sebevědomí.
Nejsem ale pesimista. Stará generace odchází, a nová generace je dle mého názoru lepší a lepší, více "pravicově americká" a méně "zločinecky levicově česká", tedy méně zbabělá a komunistická a více zodpovědná.
A to mi dává naději ve skvělou budoucnost :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama