SOCIALISTA ZAORÁLEK OSLAVUJE NÝMANDY A URÁŽÍ HRDINY

22. června 2008 v 17:15 | JAN ZIEGLER |  POLITIKA
Jeden ze špičkových členů ČSSD, který proslul létáním na trase Praha - Ostrava a zpět na účet daňových poplatníků, pronesl nedávno strašnou pitomost. Přirovnal dva protiradarové blouznivce ke skutečným hrdinům - Janu Zajícovi a Janu Palachovi.

Lubomír Zaorálek prokázal, že si nevidí na špičku nosu a v honbě za pochybnou popularitou je schopen se chovat i jako pacient docenta Chocholouška. Jestliže jsou pro něho dva blouznivci, kteří v jakémsi pražském výkladu simulovali hladovku, stejnými hrdiny jako Palach či Zajíc, tak by se měl nechat hospitalizovat v psychiatrické léčebně.
Dva mučedníci z roku 1969 byli skutečnými hrdiny. Nemusíme souhlasit s metodou, kterou zvolili, ale oni v plamenech obětovali svůj život, aby burcovali společnost proti nastupující totalitě a pomalému odbourávání těch některých svobod, které přinesl rok předchozí. Palach i Zajíc kdyby přežili, tak by jistě skončili na hezkých pár let v normalizačním vězení.
Nic takového protiradarovým aktivistům nehrozilo, navíc žádné ohrožení demokracie a svobod není na pořadu dne, to jedině snad v případě, kdyby se dostal k moci vrchní socialista Jiří Paroubek, který by vládl s pomocí KSČM. Takže exhibice oněch dvou aktivistů, kteří navíc hladovku v pravý čas ukončili, byla řečeno divadelním žargonem šmírou nevalné kvality. S hrdinstvím neměla vůbec nic společného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama