NEMÁM VÁS RÁD SOUDRUZI

29. června 2008 v 9:52 | DRAHOMÍR KVASNIČKA |  POLITIKA
Do středoevropských sadů a zahrádek dorazilo konečně léto a jeho horký dech rozpálil třešně do ruda. Jako děcko jsem nevynechal jedinou příležitost ke šplhání do větví těchto stromů, kde jsem se ládoval sladkými srdcovitými plody až k prasknutí. Dnes se už do korun nedrápu po haluzích, ale způsobně stoupám po žebříku a přestože mám tento druh peckovic stále rád, občas mi hořkne na jazyku. A mohou za to komunisté.

Proč si jen čeští bolševici vybrali za své logo právě třešně? Chápu, že chtěli zahladit krvavé cákance po rudé hvězdě, srpu a kladivu, stejně jako se zločinci snaží zamést stopy po svých činech, ale proboha, proč zrovna třešně? Chtěli snad tyto plody znechutit větší části národa? V mém případě se jim to docela podařilo.
Vyhandlovat srp s kladivem a pěticípou hvězdu za ovoce, o něž se perou červi se špačky, byl vskutku podivný marketinkový nápad. Vždyť právě letité komunistické znaky ke zvrácenému světonázoru pasovaly jako rezavé šraňky ke kolejím, po nichž si to supí vlak po zuby ozbrojených revolucionářů do bitvy za světlejší zítřky.
Každý z pěti ostrých a hrozivě nabroušených hrotů krvavé hvězdy symbolizoval to, co je komunistické ideologii vlastní - jedna špice nenávist, druhá krutost, třetí hloupost, čtvrtý hrot mocichtivost a pátý závist. Srp a kladivo se coby mučící nástroje pro podporu lepší budoucnosti pracujícího lidu také šiknul a rudá barva tělní tekutiny, v níž lze utopit každou bystřejší myšlenku, ladila s bolševickým pohledem na svět. Tomu říkám dokonalé provázání loga s ideou. Jen blázen by se vzdal tak ideálního souznění, leč komunisté to udělali.
A co nám chtějí soudruzi namluvit dnes? Že se z ostrých a tvrdých hran vyloupla měkká a poddajná ovocná masa plná zdravých vitamínů? Ale kdeže! Pod slupkou hlásaného rovnostářství, jež snad mohou střapce třešní, podoben jeden druhému, symbolizovat, se skrývá stejně prohnilá dogmatická dužina jako před léty. Na sladké vábení se vždycky někdo chytí, lákavým slibům ovocného opojení pokaždé někdo uvěří, a to i přesto, že plody jsou plné červů.
A proto vás nemám rád, soudruzi. Ve většině případů jste tupí, závistiví, neschopní (zároveň všehoschopní) a zoufale průměrní jedinci bez špetky fantazie, kteréžto handicapy si vynahrazujete posilováním kolektivního vědomí boje s pomyslným nepřítelem, tedy hlavně těmi, kteří vás jakkoli převyšují. Nemám vás rád, soudruzi, protože vaše ruce a myšlenky nejsou rudé od třešňové šťávy, jak se nám snažíte namluvit, ale od krve - a to ničím neokecáte. Nemám vás rád, soudruzi, jelikož jste mi zkazili chuť na třešně, které jsem tolik miloval…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama