MEDVĚDI NA OSTRAVSKU A TYGR U HUMPOLCE

17. května 2008 v 16:43 | PETR OLEJNÍČEK |  POLITIKA
Tak jsme se dozvěděli o úžasném nápadu českých ekologů. A sice postavit nad dálnicí D47 na Ostravsku nadchod pro medvědy.

Osobně proti medvědům nic nemám, ale páni ekologové zapomněli, že na Ostravsku žádní medvědi nežijí a tudíž je tam těžko může zachvátit na dálnici automobil. Celá věc je o to peprnější, že ekologičtí aktivisté původně požadovali nadchody dva. Ten druhý pro losy (ti tam také nežijí) a zdůvodnění ? Že prý "tato dvě zvířata se nesmějí potkat na jednom mostě".

Je poměrně neuvěřitelné, že těm ekologům na ty jejich "špeky" ještě někdo skáče.
Ministerstvo životního prostředí, které o stavbě různých nadchodů a podchodů pro zvěř rozhoduje, vypadá, že je naprosto nekompetentní. A nebo je to jinak? Že by nějaká stavební firma co tento nesmysl bude realizovat, přispěla později na volební kampaň Strany Zelených?
To v tom lepším případě, v tom horším někomu z ministerstva rovnou do kapsy.

Jsem zvědav, když prošlo toto, co to bude příště. Navrhuji třeba na Vysočině u Humpolce (to je nebezpečný úsek D1) postavit nadchod pro vzácného Tygra indického a zároveň podchod pro ještě vzácnějšího Přímorožce jihoafrického, protože by také nebylo vhodné aby se tato zvířata potkávala., je to sice dost nepravděpodobné, protože každý z nich žije na jiném kontinentě, ale co kdyby že?

Připadám si jak v Kocourkově, celý ten nesmysl totiž bude stát půl miliardy korun. Ano čtete dobře, půl miliardy za most pro živočichy, které v této oblasti nikdo nikdy neviděl.

Škoda, že Ministerstvo životního prostředí neprojevilo alespoň smysl pro humor. Kdyby ano, stavěl by se nadchod u Kolína, protože jak víme všichni, medvědi se potkali právě tam…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama